Po čínské lékařce, která informovala o koronaviru jako první, se slehla zem

Koronavirus se šíří po Zemi už několik měsíců. Nejhorší je nyní na tom Evropa a USA. V Číně a Jižní Koreji údajně už mají za sebou vrchol, avšak dá se zde očekávat ještě druhá vlna nákazy. Mezi prvními lékaři, kteří o novém koronavirus v Číně informovali, byla i Ai Fen. Dnes však nikdo netuší, kde se nachází.

Merkelová: Žádní Nizozemci nepřijdou do Německa!

Holandští státní příslušníci cestující do Německa - včetně těch, kteří žijí a pracují v Německu - budou muset být od tohoto pátku v karanténě dva týdny.

Švédsko je napadeno novou kriminální vlnou „ponižujících loupeží.“ Co to přesně znamená? Budete zděšený

Nový druh zločinu dělá titulky ve Švédsku, ve švédštině známé jako förnedringsrån. Förnedring znamená „ponížení“ a rån znamená „loupež“. Oběťmi těchto „loupeží“ jsou téměř vždy děti nebo teenageři.

Nizozemští lékaři volají seniorům, zda nechají lůžko mladším

Nizozemští praktičtí lékaři obvolávat svých starších pacientů s otázkou, zda by byli ochotni podstoupit riziko úmrtí na koronavirus doma a přenechali tak nemocniční lůžko pacientům, kteří mají větší šance na přežití. Napsal to nizozemský Volkskrant.

Polský europoslanec: Rozsudek o migrujících kvótách evropského soudu je „směšný a ubohý“

Namísto pomoci svým členským státům v nouzi v době pandemie koronavirů se intuice EU zaměřují na zastaralé případy migrace a projekty týkající se klimatické neutrality, uvedl europoslanec EP pro právo a spravedlnost Patryk Jaki.

Jedna role toaletního papíru! Co nakupuje kancléřka Merkelová uprostřed krize koronaviru

Veřejný život v Německu se zastavil, protože úřady se snaží bojovat proti šíření nemoci Covid-19. V zemi je více než 23 000 potvrzených případů onemocnění, zatímco lidé byli vyzváni, aby zůstali doma a ven chodili nakupovat jen jídlo, zdravotnické potřeby a do práce.

Koronavirus a vyhoštění?: Orbán posílá drsný odkaz EPP. “Nemám na Vás čas!”

Předseda vlády Viktor Orbán v pátek adresoval dopis Antoniovi Lopez-Isturiz Whiteovi, generálnímu tajemníkovi Evropské lidové strany (ELS).

USA zjevně nechtějí jaderné jednání, odkazuje Severní Korea

Bezohledné poznámky amerického ministra zahraničí Mikea Pompea jasně ukazují, že Washington nemá v úmyslu obnovit jaderné jednání s Korejskou lidově demokratickou republikou (KLDR), tvrdí Pchjongjang. Zároveň varuje, že nyní je nucen splatit „trápení, které uvalily Spojené státy na naše lidí“.

Satelitní snímky: Koronavir snižuje emise plynů v Evropě

Pandemie koronaviru zpomalila hospodářství v Evropě. Mnoho továren je uzavřeno.
Evropská unie

Evropská unie se omluvila Itálii

Evropská komise se omluvila Itálii za nedostatek solidarity ze strany Evropy při řešení krize způsobené koronaviry. Slíbila větší pomoc při zvládání hospodářského propadu. S odvoláním na dopis předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové o tom dnes informovala agentura Reuters.

Oblíbené články

Hledání dalšího potenciálního hostitele živočichů s koronavirem

Když se COVID-19 plíží po celém světě, hodně se zaměřuje na zastavení šíření viru a léčbu nemocných. Ale virologové říkají, že je tu ještě něco, co si zaslouží naše zaměření - hledání budoucích zvířecích hostitelů. Odborníci říkají, že je možné, že by se virus mohl objevit u nového druhu a vybudovat pro budoucnost opětovné napadení lidí.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com