Maláčovou vytočili neziskovkáři. Vmetla jim, co v životě neslyšeli. A uprostřed noci přišlo nečekané...

Někdejší brněnský radní za hnutí Žít Brno Matěj Hollan se sešel s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Ze schůzky se vrátil, jak se říká, jako opařený. Šlo prý o vůbec nejhorší setkání v jeho životě. O svou zkušenost se podělil s veřejností. A v noci přišel telefonát. Holanovi volal manžel Maláčové Aleš Chmelař, někdejší státní tajemník pro evropské záležitosti. Bývalý brněnský radní se nestačil divit...

„Toto psychicky nemocné dítě by se mělo léčit.” Fiala zveřejnil snímek Grety. Přirovnání, které...

Český politik Radim Fiala ze strany SPD na své facebookové stránce zareagoval na nedávné vystoupení klimatické aktivistky Grety Thunbergové na zasedání Světového ekonomického fóra (WEF) ve švýcarském Davosu koláží, ve které porovnal švédskou dívku s panenkou Good Guy (Chucky) z amerického hororu Dětská hra.

Rok 2018: Obavy z teroru a migrace vedou ke zvyšování počtu střelných zbraní v...

Policie tvrdí, že držení střelných zbraní v České republice v loňském roce vzrostlo (2017).

Důchodci jsou na tom špatně, jsou okrádáni, vláda je trestá. Politik přiznal, že lépe...

Důchodci jsou na tom špatně. Nejde ale o aktuální problém, jde o záležitost, která trvá roky. Přiznal to poslanec a exministr za KDU-ČSL Marian Jurečka.

Manželství pro homosexuály podporují dvě třetiny Čechů, ukázal průzkum

Dvě třetiny dospělých v Česku si myslí, že by gayové a lesby měli mít možnost uzavírat manželství. Čtyři pětiny dotázaných jsou pro, aby si homosexuálové mohli osvojit potomka svého partnera či partnerky. Podle více než 60 procent lidí by měli mít šanci adoptovat i děti z ústavů. Podpora za poslední rok mírně vzrostla. Přibylo také přesvědčených odpůrců, je jich ale menšina.

Minimální mzda ve světě

Za minimální mzdu pracuje v závislosti od zemi od několika až do několika desítek procent populace. Podle definice má tato nejnižší odměna za práci chránit zaměstnané lidí od nepřiměřeně nízkých příjmů.

Do hledáčku turistů se dostávají i méně známé jihočeské památky

Loňských šedesát tisíc návštěvníků komplexu českokrumlovských klášterů, nárůst návštěvnosti Schwarzenberské hrobky v Domaníně a zámku v Třeboni. To je jen malá část bilance předběžných výsledků společného česko-rakouského projektu Památky žijí, jehož tříletou realizační část ukončila Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) v závěru roku 2019.

Zvýšení kriminality v České republice

Míra kriminality se v České republice podle ročních policejních statistik v roce 2019 zvýšila o 3,5 procenta na 199 221 případů, a to po trvalém poklesu v předchozích pěti letech.

Krátke zprávy z domova: Pokus o vraždu: 17letí cizinci útočili nožem na dvou místech...

Pokus o vraždu: 17letí cizinci útočili nožem na dvou místech v Praze

Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

Stanislav Křeček se stal kandidátem prezidenta pro úřad Veřejného ochránce práv. Právě o tomto tématu s ním hovořil Martin Veselovský z DVTV. Řekl, že nevidí věcné důvody k tomu, aby Helena Válková nemohla být ombudsmankou a dodal, že funkce ombudsmana je špatně chápána. Stížnosti na diskriminaci prý netvoří ani 5 % podnětů, přesto se jim věnuje nejvíce právníků z úřadu. A Romové by se podle Křečka měli více zasazovat o svá práva sami.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com