Krátke zprávy z domova: Kalousek: „Je to šašek.“ Pirát Michálek navrhl zánik TOP 09,...

Ještě ve středu seděli zástupci Pirátů i TOP 09 - jmenovitě lídři Ivan Bartoš a Markéta Pekarová Adamová - za společným jednacím stolem, aby debatovali o Andreji Babišovi (ANO) a auditu ohledně údajného střetu zájmů.

Legendární tramvaj Václava Havla nese číslo 8085. Teď vyjela do pražských ulic

Připomíná tak 30. výročí posledních týdnů roku 1989, kdy se měnilo politické směřování Československa, a také 30 let od kandidatury Václava Havla do funkce „sametového“ prezidenta, který ji použil při své prezidentské kampani. Výtvarný návrh nynější tramvaje podle dobových fotografií připravil autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný. Tramvaj bude do konce roku jezdit ve všední dny jako historická linka 23 a o víkendech jako linka 2.

Praha chce vybudovat centrum umělé inteligence

Nehodlá tak udělat sama, ale společně s Českou republikou. Každopádně Praze nechybí ambice a velký potenciál stát se lídrem na poli umělé inteligence. Společnému cíli se tak zástupci hlavního města i státu intenzivně věnují. V úterý 3. prosince tak Hlavní město Praha uspořádalo v Pražském domě v Bruselu diskuzi, jejíž tématem byla role měst a regionů v evropském ekosystému umělé inteligence.

Sluníčkáři vidí rasismus už i v mikulášské tradici! Fiala upozorňuje na situaci v Nizozemí,...

Poslanec za SPD Radim Fiala bije na poplach a je připraven bránit české tradice. Na Facebooku zareagoval na zprávu, že v Nizozemsku je tradiční společník tamního svatého Mikuláše – Černý Petr – v posledních letech terčem ostré kritiky. Aktivisté tvrdí, že jde o rasistickou postavu. Fiala je ale připraven bránit naše čerty před všemi sluníčkáři.

Babiš: Ulevilo se mi, premiérem zůstanu a abolici nepřijmu! + audiorozhovor

Premiér Andrej Babiš je stále přesvědčený o své nevinně v kauze Čapí hnízdo. Ve vysílání Rádia Impuls řekl, že proto odmítne případnou abolici prezidenta Miloše Zemana. Předseda vlády podle svých slov předpokládá, že se případ nakonec k soudu ani nedostane. „Ten trend je dobrý, protože původně bylo stíháno 11 osob, pak 7, teď 2, tak snad to skončí na nule. Abolice není potřeba, protože jsem přesvědčený, že jsem nic protizákonného neudělal."

Redaktor ČT se ostře pustil do Ruska: Ta ruská bolševická neomalenost a nadřazenost, jak...

Redaktor České televize Jiří Hynek se na svém účtu na Twitteru pustil do Ruska. Svým statusem reagoval i na to, že starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) minulý pátek vystoupil v ruské televizi Rossija 1.

Absolutně nezbytná úloha slovníku ČT v boji proti Rusku

Včera ve 21.30 hod jsem na ČT 24 sledoval pořad Horizont, moderovaný Tomášem Šponarem. Samozřejmě, ta nejhrubší protiruská propaganda jako vždy, takže v tomto směru nic nového – až na jedinou věc. A to totálně naddimenzovanou přemíru následujících dvou výrazů: ruská hrozba a nelegální anexe Krymu Ruskem.

Krátke zprávy z domova: Doplňky stravy vás můžou i zabít. Které látky v...

Doplňky stravy vás můžou i zabít. Které látky v nich vám poškodí orgány?

Jak se české školy mezinárodně zvětšují? Výsledky PISA 2018. Kto má nejlepší výsledky?

Výsledky tříletého průzkumu mezinárodních patnáctiletých spolužáků jsou k dispozici. Český systém neproběhl od výsledků za rok 2015 drastickými změnami, ale některé zajímavé skutečnosti ve zprávě přispívají k dobrému čtení. Průzkum se zaměřuje na čtenářskou, matematickou a vědeckou gramotnost a na spokojenost žáků. Zde je několik souhrnných bodů z PISA 2018.

Svobodnenoviny.eu: V Praze instalují betonové zábrany. Příští rok vodní příkopy? 2021 žiletkové ploty? 2022...

Už provždy: nesouvisí! V Praze na Václavském náměstí a náměstí Republiky bylo v souvislosti s přicházejícím adventem instalováno 65 bezpečnostních betonových bloků. Další jsou již trvale na Staroměstském náměstí. Mají chránit návštěvníky vánočních trhů. Ale před čím? To se na rovinu nedozvíme. Znáte to: terorismus, nesouvisí, nic s ničím, extremismus. Přibydou příští rok vodní příkopy? Další rok žiletkové ploty? Pak minová pole a kulometná hnízda? Zabezpečovací laserové systémy vybavené střelami proti splašeným automobilům?
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com