Průlom v archeologii: Lovci vraků byli ohromeni poté, co objevili „vesmírnou loď“ + VIDEO

Baltské moře se v posledních letech stalo ohniskem objevů ztroskotání lodí a nálezy lodí z minulých staletí vrhly nové světlo na nejznámější epochy světa.

Neuvěřitelné: Na Venuši byly detekovány možné známky mimozemského života + VIDEO

S povrchovými teplotami přesahujícími 860 stupňů a drtivými atmosférickými tlaky, které jsou více než stokrát vyšší než na naší planetě, jsou podmínky na Venuši nepopiratelně pekelné.

PĚT asteroidů na cestě na Zemi za pouhých čtyř dnů

Další týden, další varování NASA o hrozící palbě vesmírného odpadu, přičemž do čtvrtka se očekává, že na dvorku Země bude bzučet nejméně pět asteroidů.

Více vody na Marsu: Vědci tvrdí, že pod polární ledovou čepicí červené planety našli...

Italští vědci oznámili objev několika těl kapalné vody pod ledovými čepicemi jižního pólu - což znamená, že rudá planeta může podporovat život.

Rašíd poletí na Měsíc

Dubajský emír Muhammad bin Rašíd Maktúm plánovaný průzkum Měsíce oznámil na svém Twitteru.„Na povrchu Měsíce, v oblastech, které dosud nebyly prozkoumány lidskými misemi, v roce 2024 přistane Spojenými arabskými emiráty vyrobené lunární vozítko,“ napsal.Jak...

Vesmírné novinky: Astronom objevil mimozemskou „planetu Pi“ na bizarní oběžné dráze

Tým s využitím řady pozemních dalekohledů SPECULOOS v Chile a na Tenerife potvrdil, že signály jsou z planety obíhající kolem její hvězdy.

Záhadná světla. Ani UFO, ani kulové blesky

Světelné koule, které nejsou ani klasickými UFO, tedy létajícími talíři od mimozemských civilizací, ani kulovými blesky, jsou opravdovou záhadou. Míst na Zemi, kde se záhadné světelné koule vyskytují, je víc. K nejlépe popsaným patří světla z Hornetu (Hornet Spooklight), městečka v americkém státě Missouri.

2020 QG se málem trefil do naší planety

Asteroid 2020 QG má průměr asi 5 m. I díky tomu byl vědcemi objeven až 6 hodin po svém nejtěsnějším přiblížení k Zemi. Ten prolétl kolem Země v 7:08 SELČ v neděli 16. srpna rychlostí 12,3...

Trpasličí planeta Ceres je „oceánský svět“ se slanou vodou hluboko pod zemí

Ceres, největší objekt v asteroidním pásu mezi Marsem a Jupiterem, je „oceánský svět“ s velkým rezervoárem slané vody pod jeho chladnou hladinou, uvedli vědci v nálezech, které zvyšují zájem o tuto trpasličí planetu jako možnou základnu pro život.

Perseverance bude hledat na Marsu život (Aktualizováno)

Na Mars se dnes úspěšně vydal největší automatický vědecký rover, který dosud sestavil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Z Mysu Canaveral ho má vynést do vesmíru raketa Atlas V. Robotické vozítko...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com