Perseverance bude hledat na Marsu život (Aktualizováno)

Na Mars se dnes úspěšně vydal největší automatický vědecký rover, který dosud sestavil americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Z Mysu Canaveral ho má vynést do vesmíru raketa Atlas V. Robotické vozítko...

PŘÍPRAVA LIDSTVA NA KONTAKT S VYSPĚLEJŠÍMI MIMOZEMŠŤANY

Vědci i obyčejní lidé si často kladou otázku, zda jsme ve vesmíru sami. A pokud na jiné planetě existuje nějaký vyspělý život, proč se s námi mimozemšťané ještě nespojili? Na tuto otázku např. odpověděl v březnu roku 2019 britský částicový fyzik, výzkumný pracovník Královské společnosti, profesor na University of Manchester a držitel Řádu britského imperia Brian Cox. Cox tvrdí, že mimozemšťané s lidmi nenavázali kontakt, protože většina vyspělých civilizací ve vesmíru se už stihla zabít. A nás to podle něj čeká také. Cox je přesvědčen, že každá civilizace nakonec zabije sama sebe, což je důvod, proč žádné bytosti nezískali dominantní vliv ve vesmíru.

Senzace: Astronomové objevují čtyři nikdy předtím neviděné kruhové rádiové objekty v hlubokém vesmíru

Nejnovějším objevem by mohl být zcela nový typ astronomického objektu, který je fascinující a trochu strašidelný.

Lovec UFO tvrdí, že fotografie NASA na Marzu ukazují zbytky „starodávného mimozemského proudového motoru“...

Expert na mimozemské lovy věří, že spatřil starodávný proudový motor ležící na povrchu Marsu. Říká, že je to důkaz, že Marťané existovali a měli technologii mnohem lepší než naše vlastní.

Měsíc je o 85 milionů let mladší, než jsme si mysleli, říkají němečtí vědci

Boffiny v německém leteckém centru, vedené Maximem Mauricem, vytvořily model k přesnějšímu výpočtu toho, co přesně se stalo, když se protoplanet Theia rozbila na rodící se a stále se formující Zemi asi před 4,425 miliardami let.

Kometa Neowise patří k nejjasnějším. Bude se dát volně pozorovat

Kometa byla dosud viditelná pouze velmi brzy ráno. No od dnešní noci bude jí možné spatřit zhruba od 22:30 nízko nad severním obzorem. Kometa sice astronomicky pod obzor nezapadne, po celou noc ji však...

Můžeme konečně pochopit, jak může Pluto mít tekuté oceány i když je tak daleko...

Teprve v posledních letech - od historického přeletu sondy New Horizons v roce 2015 - jsme byli schopni Pluto pochopit s jakoukoli velkou hloubkou nebo podrobností.

Astronomové objevili stopy dvou vysoce rozvinutých mimozemských civilizací

Keplerův vesmírný teleskop objevil zřejmě další Dysonovu sféru (hypotetickou superkonstrukci, která umožňuje využití absolutně veškeré energie, již uvolňuje hvězda). Hvězda EPIC 204278916, která leží v souhvězdí Štíra ve vzdálenosti přibližně 400 světelných let od Slunce, bliká tak podivně, že astronomové nedokážou najít rozumné vysvětlení.

Senzace: Vědci objevili důkazy o paralelním vesmíru

Vědecký experiment v Antarktidě možná objevil částice z vesmíru, kde čas běží zpět.

Vzrušující událost: Enigmatické rychlé rádiové roztržení se opakuje v 157 denním cyklu

Výzkumný tým vedený astronomy z University of Manchester provedl dlouhodobou monitorovací kampaň opakujícího se rychlého rádiového výbuchu s názvem FRB 121102 s 76m loveckým dalekohledem a detekoval období 157 dnů s pracovním cyklem 56%.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com