NASA

NASA zveřejnila dosud utajované video. Ukazuje, co astronauti dělali na Měsíci

Před padesáti lety posádka Apollo 11 odletěla do vesmíru, aby přistála na Měsíci. Ku příležitosti výročí se hodí připomenout veselé video, zveřejněné NASA, které ukazuje, že malý krůček pro člověka bylo na Měsíci ve skutečnosti těží udělat, než se zdá.

Měsíc je obrovský potenciální zdroj. Ale kdo je vlastníkem?

Bitva o legálnost lunární těžby ukazuje, že bude obtížné ji vyřešit. Smlouva o kosmickém prostoru, která byla podepsána Sovětským svazem a USA v roce 1967 poskytuje částečný rámec pro průzkum, ale zcela neřeší těžbu nerostů na Měsíci.

Vědci už vědí, odkud z vesmíru přicházejí tajemné rádiové signály

Astronomové si už nějakou dobu lámali hlavy, kdo naším směrem vysílá rychlé rádiové záblesky (Fast Radio Bursts, FRB). Ty vydávají v řádu milisekund tolik energie, kolik dokáže například Slunce vyprodukovat za 10 000 let.

Rusko spouští vesmírný teleskop

Rusko zahájilo kosmický dalekohled v sobotu z kosmodromu v Bajkonuru v Kazachstánu, společného projektu s Německem, jehož cílem bylo nahradit projekt, který ztratil v lednu.

NEUVĚŘITELNÉ: Na Venuši jsou města! + VIDEO

Venuše je druhou nejbližší planetou Slunci, které oběhne jednou za 224,7 pozemského dne. Znaly ji už starověké a pravěké civilizace a jejím pozorováním se zabývali nejenom proslulí babylonští astronomové, ale také naši předkové z pozdní doby kamenné ve své svatyni nedaleko Makotřas ve středních Čechách.

Japonská kosmická loď Hayabusa2 dokončila historické přistání na asteroidu

Před více než rokem se kosmická loď japonské kosmické agentury Hayabusa2 sešla s Ryugu, podobným asteroidem ve tvaru země, který vypadal jako diamant. Hayabusa2 pronásleduje asteroid od minulého roka a nakonec ho sputili na asteroid teď.

Na Marsu byla nalezena mumie humanoida

Virtuální archeologové se netají nadšením. Rover Curiosity pořídil další unikátní záběry z rudé planety, na kterých je zachycen mrtvý humanoid.

NASA loví smrtící asteroidy

NASA informuje, že si nemůže dovolit postavit vesmírný teleskop považovaný za nejrychlejší způsob, jak identifikovat asteroidy, které by mohly mít dopad na Zemi s hroznými následky.

Oumuamua – záhadný návštěvník z mezihvězdného prostoru – pravděpodobně nebude kosmickou lodí z nějaké...

Oumuamua - záhadný návštěvník z mezihvězdného prostoru - pravděpodobně nebude kosmickou lodí z nějaké mimozemské civilizace, řekl tým vědců.

NASA posílá dron Titane na Saturnův měsíc + VIDEO

NASA posílá sondu do největšího měsíce Saturnu, aby hledala známky života.

Oblíbené články

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com