První část odmítnutých migrantů je již ve Španělsku + VIDEO

Ve španělském přístavu Valencie zakotvila první ze tří lodí, které převáží více než 600 afrických běženců z lodi Aquarius. Jak jsme vás už informovali, předtím je odmítly přijmout Itálie i Malta. Do přístavu vplul člun italské pobřežní hlídky s 274 lidmi na palubě. Než budou moci přejít na pevninu, podstoupí migranti předběžnou lékařskou prohlídku, uvedl mluvčí místní vlády.

Skandální obhajoba uprchlíků v Rakousku. Opilost znamená souhlas k sexu?!

Vídeňský soud včera vynesl rozsudek nad skupinou iráckých migrantů, kteří měli při loňských silvestrovských oslavách znásilnit německou učitelku. Rozsudek je sice nepravomocný, ale soudkyně udělila některým z nich až třináctiletý trest odnětí svobody.

Uprchlíky už nezvládáme, pomozte nám. Francouzi volají po záchraně

Paříž volá o pomoc. Pod pařížskými mosty se vytváří improvizované uprchlické tábory. Radnice jednotlivých čtvrtí si neví rady, a žádají vládní úřady a prezidenta Emmanuela Macrona o pomoc, píše The Guardian

Uprchlíci znásilňují ženy v Rakousku jak o život.

Deník Kronen Zeitung zveřejnil statistiky týkající se spáchaných trestných činů ve Vídni za loňský rok. Zatímco počty případů vloupání a krádeží vozidel se snížily, násilné a sexuální trestné činy naopak vzrostly.

Je nám zle a chceme větší hotel! stěžovali si uprchlíci a zdevastovali hotel. Majitel...

Pozoruhodná situace nastala v Neapoli, kde tříhvězdičkový hotel se postaral o 350 uprchíků. Ti si ale stěžují úplně na všechno a tak verbálně zasahuje majitel hotelu.

Městečko na riviéře se mění v uprchlickou džungli. Migranty nechce Francie ani Itálie

V kdysi poklidném městečku Ventimiglia na hranici italské a francouzské riviéry, kde bylo ještě v roce 2015 pouhých 200 migrantů, jich dnes čeká na možnost dostat se do Francie podle odhadů Oxfamu na 16.500. Kumulaci způsobil fakt, že francouzské úřady obnovily hraniční kontroly kvůli vysokému počtu migrantů mířících touto cestou do jejich země. Jen za první čtyři měsíce letošního roku přibylo 4000 nových lidí.
Merkelová

Merkelová je kvůli uprchlíkům pod stále větším tlakem. Hrozí prý i konec vlády

ěmecká kancléřka Angela Merkelová musí řešit spor, který má její CDU s bavorskou CSU pod vedením Horsta Seehofera. Jak píše dnešní MF Dnes, jde o dosud nejvážnější spor, který mezi sebou strany konzervativní unie mají za poslední desetiletí. A nejde o nic menšího než o směřování německé imigrační politiky.

Kdo z vás si myslí, že musíme být solidární s migranty? Kdo? Vy? Nebo...

V souvislosti s i italským ne připlouvajícím lodím „charitativních“ organizací, se objevil starý nešvar. Musíme být solidární. Musíme pomáhat, musíme, prostě musíme.
Merkelová

Merkelová se snažila o akci ohledně migrace. Ale dopadla zle. Do hry vstoupí i...

Způsobilo politické zemětřesení v Itálii rozpad politických vazeb v Německu? Jak silná je nyní koalice Merkelová – Seehofer? Existují indicie, že dochází k vážným problémům. Ministr vnitra Seehofer totiž pozval svého kolegu Salviniho k jednáním o budoucnosti migrační politiky. Merkelová včera vedla v Berlíně summit o integraci. Neuvěříte, co jí její ministr vnitra provedl. Jan Zahradil reaguje.

Oblíbené články

V Nizozemí do lidí najel vůz. Jde o teroristický čin?

V Limburgu na jihu Nizozemska časně ráno najel automobil do lidí. Podle Reuters jeden člověk zemřel, další tři zranění byli převezeni do nemocnic. Řidič i s vozidlem z místa ujel a policie po něm pátrá.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com