Tagy Zprávy ze světa

štítek: Zprávy ze světa

SZ: Zadržení „princezny” Huawei se rovná „vyhlášení války”!

Zadržení dcery zakladatele čínské společnosti Huawei Meng Wanžou organizované Washingtonem je považováno prakticky za „vyhlášení války", napsal Süddeutsche Zeitung.

Útok ve Francii: Šílenec pobodal na nádraží několik lidí

Tři ženy napadl dnes nožem na nádraží ve městě Mylhúzy (Mulhouse) na východě Francie zjevně psychicky vyšinutý muž. Informovala o tom agentura AFP, podle které policie pachatele nedaleko místa činu zadržela. Údaje o stavu dvou zraněných se ve francouzských médiích rozchází.

Francúzsky tieňový minister o podpise Marrákešskej zmluvy: “Macron sa chystá zradiť Francúzov a ešte...

Hnutie francúzskych „žltých viest“ upriamilo pozornosť i na tzv. Marrákešský pakt o migrácii. Aktivisti hnutia varujú pred podpisom zmluvy, mainstreamové médiá, naopak, zdôrazňujú, že zmluva je nezáväzná a nijako neobmedzuje suverenitu štátu

Le Figaro: Francouzská vláda se obává převratu!

Úzkost Elysejského paláce byla vyvolána záměry demonstrantů, kteří se chystají do prezidentské rezidence během sobotní akce.

Macron by chtěl řídit celou EU a přitom neumí vyřešit problémy vlastních občanů!

Už čtvrtý týden probíhají ve Francii demonstrace, které odstartovaly žluté vesty v Paříži, na protest zdražení pohonných hmot.

Jaderné zbraně na Blízkém východě? Expert varuje před nebezpečným scénářem

Děsivá vražda novináře Džamála Chášukdžího ukázala nemilosrdné a nebezpečné uvažování saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmána, deklaruje Ronen Dangoor v komentáři pro server National Interest. Bezpečnostní analytik, který dříve působil v poradním týmu izraelského premiéra, připomíná, že nedávno se navíc objevily zprávy o snaze blízkých spolupracovníků prince objednat si u soukromých zahraničních společností vraždy předních íránských představitelů, což by mohlo vyvolat mezinárodní konflikt.

Iránsky denník Pars Today: „Donald Trump otvorene žiada finančné prostriedky od Iraku, aby mu...

Arabské médiá živo komentujú najnovšie iniciatívy amerického prezidenta Donalda Trumpa. Napríklad, autor transregionálneho denníka Al-Rai al-Yaum uviedol: „Prezident USA Donald Turmp počas návštevy Washingtonu vtedajšieho premiéra Iraku Hajdara Abádího požiadal, aby Irak „uhradil“ vojenské aktivity USA v tejto krajine v období r. 2003 – 2011. Podobné správanie amerického prezidenta pobúrilo arabské média

Spojenectví s vražedným režimem? USA čeká závažné rozhodnutí, míní politoložka

Trumpova administrativa slibuje setrvat po boku saúdskoarabského korunního prince Mohammeda bin Salmána navzdory spojení saúdské královské rodiny se zabitím novináře Džámála Chášukdžího, konstatuje Rosemary A. Kelanicová v komentáři pro server National Interest. Politoložka z University of Notre Dame poukazuje, že i američtí zahraničněpolitičtí experti, kteří dříve s Rijádem sympatizovali, například bývalý ministr zahraničí USA James Baker, nyní varují, že Washington musí najít rovnováhu mezi obranou demokratických principů a významem strategického partnerství se Saúdskou Arábií.

Francouzská vláda se vší mocí snaží utišit hněv lidí

Na 8. 12. oznámily Žluté vesty další demonstraci a vláda se vší mocí snaží zklidnit situaci.

Advent v německém Witzenhausenu: Výkřiky Allahu Akbar a sekyra v ruce

Návštěva vánočního trhu v zemi Mutti Merkel může být dobrodružstvím, když se na trzích objeví migranti, vyznavači islámu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com