Tagy Zprávy k zamyšlení

štítek: zprávy k zamyšlení

Nemecku hrozí obrovská katastrofa: Rozpad štátu, nezamestnanosť, rozpredaj krajiny do cudziny

Americký veľvyslanec v Nemecku vyslovil hrozbu, ktorá by mohla znamenať pre Nemecko a pre celú Európu doslova katastrofu. Zato, že Nemecko neplní svoju povinnosť dávať dve percentá HDP na militarizmus, pohrozil odchodom amerických okupačných vojsk z Nemecka

Světová válka 3: Chystá se třetí světová válka? Dojde k další válce? Sdílejte

Strach roste po celém světě po atentátu na íránského generála Soleimaniho a středeční ranní odvetu z Íránu - ale chystá se 3. světová válka? Dojde k další válce?

Vystoupení z Evropské unie je výhodné. Zde máte fakta

Život mimo Evropskou unii by pro nás mohl být vážně dobrý. „A jaká je vaše alternativa?“ dožadují se eurooptimisté. „Chcete z Británie udělat nové Norsko? Nebo snad nové Švýcarsko? Chcete vyrábět kukaččí hodiny? Vážně?“

Putin varuje: „V některých zemích už bylo nahrazeno slovo „matka“. To se u nás...

Prezident Vladimir Putin na nedávném setkání Rady pro mezietnické vztahy, Kremlské poradní skupiny, poznamenal, že některé země nahrazují slovo „matka“ kvůli obavám o politickou korektnost. „Doufám, že u nás v Rusku se to nikdy nestane,“ dodal.

Greta Thunbergová prohlásila, že by světové vůdce postavila ke zdi

Švédská aktivistka na Twitteru později zmírnila svou původní výzvu s odkazem na nepřesnost překladu.

Svobodnenoviny.eu: Nostradamovo proroctví o uprchlících

Michel de Nostredame zvaný Nostradamus byl francouzský lékař, který proslul jako věštec. Narodil se (14. prosince 1503) v rodině Židů konvertovaných na křesťanství. Zemřel 2. července 1566.

OSN varuje: Do roku 2000 přijde zničení světa

Steven Goddard v archivu objevil článek z novin Vancouver Sun z 11.května 1982. Předkládá se tu prohlášení ekologického programu OSN z roku 1982. Tento program má zkratku UNEP, jeho zakladatelem je Maurice Strong. UNEP vznikl v témže roce jako proběhla Stockholmská konference - první OSN konference o životním prostředí (1972).

Greta Thunbergová vyhlásila vojnu bielym mužom!?

„Zelené šialenstvo“, ktoré zachvátilo západný svet, má vážne ekonomické následky. Ale dá sa celkom iste predpokladať, že ďalej to bude ešte zaujímavejšie. Dve hlavné symbolické postavy svetového „zeleného hnutia“, Alexandria Ocasio-Cortézovo a Greta Thunbergová, dali dole masky ekologických aktivistiek a jasne vyznačili svoje politické ciele, píše v úvode svojho komentára Ivan Danilov

Salvini: Extrémisté Merkelová, Junker a Macron zradili Evropu

Evropské vlastenecké strany z jedenácti zemí se sešly v Miláně, přičemž se dá předpokládat, že frakce, kterou složili, bude po letošních eurovolbách třetí nejsilnější v Europarlamentu.

Putinův plán: Počkejme si až Američani najdou, jak nejlépe těžit ropu z břidlic a...

Autenticky překládat – to nebude jednoduchá práce. Navíc je-li tím cizím jazykem jazyk slovanský a posluchačem Germán, Anglosas či Japonec. Zvláště při živém překládání v politice a diplomacii je alespoň základní povědomí o kultuře, tradicích a historii dané společnosti naprostou nezbytností a podmínkou správného pochopení poselství řečníka.

Oblíbené články

Nacistické Německo, okupace! Okamura chce zasáhnout do státních svátků

V Poslanecké sněmovně v pátek padaly nové nápady na rozšíření nebo změny významných dnů v českém kalendáři. S návrhem na změnu zákona o státních svátcích přišlo tentokrát hnutí SPD, informuje server Novinky.cz.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com