Tagy Ze světa

štítek: ze světa

Satelitní snímky: Koronavir snižuje emise plynů v Evropě

Pandemie koronaviru zpomalila hospodářství v Evropě. Mnoho továren je uzavřeno.

Koronavirus: Země bez potvrzených případů

Ve čtvrtek v 19 zemích na virus nikdo nebyl pozitivní, a všechny se nacházejí v Africe, na Středním východě v Asii a Oceánii.

Populističtí vůdci vyjadřují podporu Orbánovmu nouzovému zákonu. Salvini: “Dobrá práce můj přítelel Viktor Orbán…”

Ačkoli vláda maďarského předsedy vlády Viktora Orbána, kdy v pondělí schválila nouzový zákon o ochraně koronavirů, z každé strany následně přijelo velké množství kritiky a Orbán dostává stejná ocenění chvály od pravicových populistů v celé Evropě.

Daily Mail: Katastrofa v USA začala, v New Yorku zažívají biblické peklo. Každých 17...

Peklo dorazilo do USA. Britský žurnalista Keith Griffith na portáli dailymail načrtáva pochmúrny obraz vírusom zasiahnutých USA, kde sa pandémia prudko šíri najmä v New Yorku. V posledných hodinách sa počet nakazených prudko zvýšil, prevyšuje počet 100 tisíc a americkému zdravotníckemu systému v New Yorku hrozí bezprostredný kolaps
Viktor Orbán

Robejšek prozradil, proč německá média tepou do Orbána. Platí to i pro pražskou kavárnu?

Poté, co maďarský premiér získal od parlamentu více pravomocí v boji proti šíření koronaviru, zaútočila na něj ostrou kritikou německá média. Shodují se v tvrzení, že Viktor Orbán ničí maďarskou demokracii. Publicista Petr Robejšek má však pro výskyt těchto pobouřených reakcí v médiích určité vysvětlení, které uvedl ve svém příspěvku na Facebooku.

Putin může být teoreticky nakažený, podal si ruku s pozitivně testovaným primářem nemocnice

V Rusku se koronavirem nakazil už i primář moskevské nemocnice, která je v ruské metropoli hlavním nemocničním zařízením pro pacienty s koronavirem. Denis Procenko, primář moskevské 40. nemocnice, známé také jako Kommunarka, v úterý oznámil, že jeho test byl pozitivní.

Papež Benedikt předovídá „pád papeže Františka“ ve vatikánském převratu

Papež Benedikt „předpovídá pád papeže Františka“, varoval panický odborník poté, co přiznal, že papež František nebyl schopen prosadit zásadní změny katolicismu v naději na modernizaci církve.

Maďarsko už nepatří do Evropy. V Německu kritizují Orbánovo uchvácení moci

Německá média tvrdě kritizují maďarského premiéra Viktora Orbána, který díky novému kontroverznímu zákonu může v době nouzového stavu zemi řídit pomocí dekretů. Orbán podle německého tisku ničí demokracii a nestoudně využívá koronavirus, aby rozšířil svou moc. Podle serveru magazínu Der Spiegel už Maďarsko politicky vůbec nepatří do Evropy.

Do USA přišla pomoc z Ruska. Milé překvapení, reagoval Trump

Rusko poslalo do Spojených států v rámci pomoci v boji s novým koronavirem SARS-CoV-2 letadlo se zdravotnickým zařízením. Před novináři to prohlásil americký prezident Donald Trump.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com