Tagy Zdraví

štítek: Zdraví

Ateroskleróza vede k infarktu a mrtvici

Aterosklerózu jistě znáte pod pojmem kornatění tepen. Toto onemocnění vzniká vlivem ukládání tuku na stěnách tepen. Následné zúžení tepen má za následek omezení průtoku krve. Právě z toho důvodu vám může ateroskleróza přivodit infarkt či mrtvici. Jak toto onemocnění zmírnit, nebo případně zastavit?

Šest netypických odstínů moči, které mohou upozornit na zdravotní problémy

Věděli jste, že moč nemusí být pokaždé jen žlutý? Pokud se však zbarví do neobvyklých odstínů, je třeba zbystřit. Některé netypické barvy urinál totiž mohou ukazovat na zdravotní potíže.

Sedm potravin, které byste nikdy neměli jíst na prázdný žaludek

Každý ví, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, ale věděli jste, že ráno nemůžete jíst všechno? Jogurt, šálek kávy a čerstvý pomerančový džus - to je to, co si většina lidí pravděpodobně představí když myslí na perfektní snídani.

Objev: Organizmus člověka lze naučit bojovat s rakovinou

Vědci ze švýcarské Univerzity v Basileji zjistili, jak naučit imunitní systém člověka efektivně bojovat proti rakovině. Informuje se o tom na portálu MedicalXpress.

Tmavá čokoláda vs. mléčná čokoláda: Která je zdravější? Uvedení na pravou míru jednou provždy

Je těžké si představit svět bez čokolády. Ukázalo se, že super bohaté jídlo snižuje zánět a zlepšuje paměť, udržuje vaše srdce zdravé a dokonce zvyšuje vaši náladu - ale bohužel ne každá odrůda vám přinese působivé výhody.

Důležitá témata si zaslouží svůj prostor

Každý den se po celém světě odehraje nespočet důležitých událostí. Jen zlomek se jich však dostane do povědomí, jelikož jim není věnována náležitá pozornost médií. Zatímco mnoho lidí nabude dojmu, že mají o všem přehled a že jsou informovaní o všem podstatném, co se ve světě děje, často se jedná jen o iluzi. Komerční média se soustředí na atraktivní témata, která zajistí vysokou sledovanost a důležité informace se často nedostanou na povrch.

Je nebezpečné praskat krkem?

Po dlouhém dni stráveném soustředěním před obrazovkou počítače může být lákavé naklonit hlavu ke straně a prasknout krkem.

Štěně olizující ženské nohy může způsobit vážnou infekci kůže

Psi mohou člověku přinést štěstí, lásku, smích ... a někdy podivné infekce. Podle nové zprávy byla žena v Izraeli diagnostikována bakteriální infekce, kterou jse pravděpodobně nakazila z nevinných štěňat.

Vědci varují: Virus nipah má vážný epidemický potenciál, lék neexistuje

Smrtící vir nipah přenášený netopýry má vážný epidemický potenciál. Varovali před tím dnes podle agentury Reuters experti na globální zdraví a infekce. Vir se rozšířil na tisícovkách kilometrů v Indii a Bangladéši a neexistují proti němu léky, ani vakcína.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com