Tagy Zdraví

štítek: Zdraví

Stárnutí lidských buněk se úspěšně podařilo zvrátit

Mnoho lidí doufá, že se ještě za svého života dočká elixíru mládí. V našem nejnovějším experimentu se nám podařilo zvrátit stárnutí lidských buněk. Možná se tak otevírá cesta k lékům proti stárnutí.

Skutečná příčina závislostí

Uplynulo sto let od prvního zákazu drog.

Jak sestavit zdravý jídelníček?

Zdravě žít znamená kromě dostatku aktivního pohybu také zdravě jíst. Zdravý jídelníček je základem, ovšem měl by být co nejpestřejší a vyvážený. To znamená, aby obsahoval všechny potřebné živiny a vitamíny. Sestavení zdravého jídelníčku raději přenechte odborníkům na výživu. Někdo potřebuje zhubnout, jiný zase přibrat, někdo může mít potíže s metabolismem. V každém případě bychom se neměli pouštět do samoléčby bez porady s lékařem nebo výživovým odborníkem.

Mohou být sladkosti zdravé? Frutiko přineslo na český trh revoluci v mlsání

Při hledání originálního dárku k narozeninám, svátku či jakýmkoli slavnostním příležitostem se pomalu začíná vytrácet zvyk darovat sladké. Velká řada z nás si hlídá svoji váhu a upřednostňuje zdravý životní styl, do něhož sladkosti nepatří.

Oči je nutno správně vyživovat. Poradíme, jak na to

Oči patří mezi orgány nejvíce náročné na živiny. Je to především proto, že díky očím vnímáme a přijímáme většinu informací z okolního světa. Značnou část vitamínů, minerálů a dalších látek tak tělo využije pro výživu očí a tkání, které souvisí s procesem vidění. Pokud je však tělu nedodáme, oči začnou trpět.

Na Ukrajině řádí epidemie spalniček. Blíží se k našim hranicím!

Na Ukrajině řádí epidemie spalniček, na které už od začátku roku onemocnělo kolem 32 tisíc lidí. Nakažení Ukrajinci šíří tuto nemoc dál na západ, což se už projevilo zejména v Polsku.

Aspirin nemusí léčit, může dokonce škodit

Berete preventivně aspirin? Pokud jste zdravý starší člověk, není to dobrý nápad. V lepším případě vám vůbec nepomůže, v horším vaše zdraví ještě více poškodí.

Očkování proti chřipce snižuje přirozenou imunitu

Očkování proti chřipce je považováno za jednu z možností, jak se chránit proti virům chřipky. Jak moc, je však takováto ochrana účinná, je diskutabilní. Záleží na mnoha okolnostech a především faktech, že toto očkování má i řadu nežádoucích účinků a projevů. Ty pak mohou z původně potenciálně zdravého člověka udělat člověka nemocného.

Etická rada Spojeného království dala zelenou geneticky modifikovaným dětem

Nuffieldova rada pro bioetiku uvedla, že změna DNA lidského embrya není „morálně nepřijatelná“, pokud je v „nejlepším zájmu“ dítěte.

Čím víc jíš, tím víc hubneš! Potraviny se zápornými kaloriemi

Teorie „záporných kalorií“ budí pozornost už jen svým názvem. Poslední dobou se stává stále módnější, a to zejména v USA. Je vůbec možné jídlo bez kalorií? Samozřejmě, že ne, neboť kalorie jsou obsaženy ve všech potravinách a nápojích. Existují ale potraviny, na jejichž trávení organismus spotřebovává více energie, než kolik se mu ji dostává ze samotné potraviny.

Oblíbené články

Nakupujte chytře – s webem AkcniCeny.cz

Láká vás trvale šetřit na potravinách a dalším zboží až 80 procent z běžných cen a nešidit přitom kvalitu? Ulevit rodinnému rozpočtu až o tisíce korun měsíčně? Stačí aktivně využívat web AkcniCeny.cz, který každodenně sleduje letákové akce prodejců potravin, drogerie, nábytku, textilu, hraček, elektroniky i ostatního běžného sortimentu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com