Tagy Zdraví

štítek: Zdraví

„Píchli mu vakcínu. Protilátky nula.“ Profesor Pirk odhalil příběhy z praxe

Hostem Pavlíny Wolfové v CNN Prima News byl kardiochirurg Jan Pirk. Současná špatná situace je podle něj z části způsobena tím, že vysokoškolsky vzdělané sestry nedostávají patřičné ohodnocení, takže je jich málo. Ale navrhl jedno řešení. Jarní lockdown prý jen oddálil "hrůzu", kterou dnes zažíváme. Vadí mu také dvojí přístup. Nedávno byl na testu protilátek a má je stále vysoké, i když prodělal covid před rokem. "Přesto jsem považován za občana druhé kategorie a nedostanu cestovní pas, přestože vím o člověku, který dostal dvě dávky vakcíny a má protilátky nula," posteskl si.

Vakcína AstraZeneca má netradiční problém, imunitní systém nabudí až příliš

Nová štúdia potvrdzuje vysokú účinnosť vakcíny AstraZeneca už po aplikácii prvej dávky. Môže však vyvolať u očkovaných výraznejšiu reakciu imunitného organizmu.

Na covid-19 zabírá volně prodejný lék na horečku. Významně snižuje riziko úmrtí, potvrdila studie

Přestože zatím neexistuje žádný lék, který by byl určen přímo pro nemoc covid-19, postupem času lékaři zjišťují, že na trhu je celá řada preparátů, které pacientům s touto, nyní tak rozšířenou chorobou mohou významně pomoci. Jedním z hojně používaných je například isoprinosine, který však tuzemští lékaři musí lidem s koronavirem předepisovat na vlastní riziko, zatímco třeba v Polsku je volně dostupný.

Hygienička: Přestaňte děsit. Covid srovnejte s jinými chorobami. Hrozba, o níž se nemluví

ROZHOVOR „Je pro mě dost obtížné chápat stálou medializaci vážných obav, když u nás v republice je krizový systém velmi kvalitní a v minulosti jsme díky němu zvládli bez hysterie pandemii chřipky, SARS, Eboly, Zika viru a loni epidemii spalniček. Je potřeba objektivně informovat, nepodporovat zbytečně strach o život, zviditelňovat počty lidí, kteří jsou sice pozitivní, ale mají jen lehké příznaky, dále těch, kteří mají závažný průběh choroby, a také ty případy nakažených, jež prodělali infekci téměř bez příznaků,“ říká lékařka Růžena Halířová, ředitelka epidemiologického odboru Krajské hygienické stanice v Olomouci.

Lockdown v ČR před Velikonocemi?

Šéf odborové centrály ČMKOS Josef Středula přichází s myšlenkou, že před Velikonocemi by měla podle nich vláda vyhlásit lockdown. Jednalo by se o úplné zavření země."Odbory požadují po vládě velikonoční lockdown! Nejen 4 dny...

Vyvinul rychlé a levné PCR testy. Vládě je opakovaně nabízí. Není zájem

Profesor z Univerzity Karlovy přišel na metodu, která získala certifikaci SÚKL a mohla by zásadně pomoci návratu k normálnějšímu životu. Opakovaně ji nabízel Ministerstvu zdravotnictví. Odpovědí je jen mlčení.

Běžci si nepřidají léta k životu, ale život k létům, říká profesor Pirk

Měříme si jeho tepovou frekvenci, bolí nás u něj, když vidíme, že venku je krásné počasí a my nemůžeme vyběhnout. Toho, kdo nazuje běžecké boty a vyrazí do přírody, i když je venku slota, nazýváme srdcařem. Přečtěte si, jak vidí spojení běhu a srdce významný český kardiochirurg a současně vášnivý běžec Jan Pirk.

Whitney: Hrůzné novinky ze světa vakcín

Ukazuje se, že je obtížné popřít existenci přímé úměrnosti mezi masovou vakcinací a strmým růstem nemocnosti na Covid-19 v Izraeli a v Britanii. Autor: Gilad Atzmon

Virolog vysvětluje, proč varianta Kent Covid (Britská mutace) pravděpodobně ‚zametá svět ‘

Varianta Kent, která byla zjištěna v Británii a ve více zemích, se podle profesora Peacocka stane dominantním kmenem na světě.

Expert: Čínská vakcína bude světovou spásou

Rostoucí aktivita ve vývoji vakcín v Číně uprostřed neutuchajícího koronaviru dala zemi do sedla v boji proti pandemii. V posledních dnech země zaznamenala nulové nebo téměř nulové infekce a úmrtí, což rozhodně ukazuje, že si podmanilo koronaviry a v dohledné budoucnosti je přinejmenším mimo nebezpečí.

Oblíbené články

Luxusní alkohol je investicí do čirého štěstí

Jak si vychutnáváte chvilky pohody nebo úspěchu? Někdo je jednoduše rád, že je rád, ale někteří si na úspěch rádi připijí. Odjakživa se považovalo za samozřejmost mít doma lahev kvalitního alkoholu, na kterou můžete pozvat rodinu nebo přátele. Je důležité si umět život vychutnávat a když jazyk pohladí doušek luxusního alkoholu, hned se člověk cítí šťastnější. Nejen humor, ale i alkohol je kořením života a mnohým pomůže odstranit zábrany, aby si alespoň na chvíli mohli vyčistit hlavu a cítili se opravdu dobře.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com