Tagy Vesmír

štítek: Vesmír

Mimozemšťané – kdo jsou oni? A kdo jsme vlastně my?

Říká se žijí mezi námi nebo navštěvují nás mimozemšťané či vláda je infiltrována nepozemskými návštěvníky. Ale kdo jsou oni? A kdo jsme přesně my? Klasický vědecký náhled nám říká, že my, jako civilizace, pocházíme z jednoho druhu a sdílíme stejný původ. Představujeme si to tak, že jsme se vyvinuli z opic a jako celá civilizace máme stejnou minulost a neseme si stejné DNA. Ale ono to není tak jednoduché.

Nebylo to UFO, ale bolit

Bylo brzy ráno, čtvrtek 19. listopadu 2020 krátce po tři čtvrtě na pět ráno středoevropského času, kdy ozářil rozsáhlé území České republiky, Bavorska a především Rakouska velmi jasný meteor - bolid. Jednalo se o zcela mimořádný...

Preteky na nočnej oblohe

Pri ceste z práce alebo večernej prechádzke si nezabudnite pozrieť úchvatné divadlo, ktoré nám v hlavnej úlohe predvedú Jupiter i Saturn.Ten prvý je od Slnka vzdialený 5,2 astronomických jednotiek (teda 5,2-krát ďalej ako Zem...

Neuvěřitelné: Na Venuši byly detekovány možné známky mimozemského života + VIDEO

S povrchovými teplotami přesahujícími 860 stupňů a drtivými atmosférickými tlaky, které jsou více než stokrát vyšší než na naší planetě, jsou podmínky na Venuši nepopiratelně pekelné.

PĚT asteroidů na cestě na Zemi za pouhých čtyř dnů

Další týden, další varování NASA o hrozící palbě vesmírného odpadu, přičemž do čtvrtka se očekává, že na dvorku Země bude bzučet nejméně pět asteroidů.

Více vody na Marsu: Vědci tvrdí, že pod polární ledovou čepicí červené planety našli...

Italští vědci oznámili objev několika těl kapalné vody pod ledovými čepicemi jižního pólu - což znamená, že rudá planeta může podporovat život.

Vesmírné novinky: Astronom objevil mimozemskou „planetu Pi“ na bizarní oběžné dráze

Tým s využitím řady pozemních dalekohledů SPECULOOS v Chile a na Tenerife potvrdil, že signály jsou z planety obíhající kolem její hvězdy.

Záhadná světla. Ani UFO, ani kulové blesky

Světelné koule, které nejsou ani klasickými UFO, tedy létajícími talíři od mimozemských civilizací, ani kulovými blesky, jsou opravdovou záhadou. Míst na Zemi, kde se záhadné světelné koule vyskytují, je víc. K nejlépe popsaným patří světla z Hornetu (Hornet Spooklight), městečka v americkém státě Missouri.

Trpasličí planeta Ceres je „oceánský svět“ se slanou vodou hluboko pod zemí

Ceres, největší objekt v asteroidním pásu mezi Marsem a Jupiterem, je „oceánský svět“ s velkým rezervoárem slané vody pod jeho chladnou hladinou, uvedli vědci v nálezech, které zvyšují zájem o tuto trpasličí planetu jako možnou základnu pro život.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com