Tagy Vesmír

štítek: Vesmír

Odvrácená strana Měsíce Číňany překvapila

Čínské lunární vozítko Jü-tchu 2 (Nefritový králík 2) na odvrácené straně Měsíce objevilo dva typy horniny měsíčního pláště, o jejichž existenci vědci pochybovali. Jejich prozkoumání poskytne vědcům další údaje o formování Země a její družice, uvádí účastníci mise v časopisu Nature.

NASA tají mimozemskou aktivitu kolem asteroidu + VIDEO

NASA zveřejnila snímky jednoho z mnoha asteroidů, ke kterému se blíží 70 metrové UFO.

Mise na Mars

V roce 2000 natočil režisér Brian De Palma film jménem Mise na Mars. Na první pohled do ČSFD jde o dílo průměrného hodnocení 57%, které běžnému divákovi nejspíš moc neříká a jde jen o další béčková sci-fi.

Rozpad atomu byl trilionkrát delší než je stáří vesmíru

Hluboko v nitru hory v severní Itálii kladou vědci past na temnou hmotu. A návnada? Velká kovová nádrž naplněná 3,5 tunami (3200 kg) čistého tekutého xenonu. Vzácný plyn je jednou z nejčistějších a záření odolných látek na Zemi. To z něj činí ideální prostředek k zachycení nejvzácnějších interakcí částic ve vesmíru.

Na planetce Itokawa byla objevena voda!

Voda je základní složkou života, bez ní není život možný. Je to jedna z věcí, ketrou se snažíme najít i na jiných planetách. Existence vody na jiné planetě nás posouvá mnohem blíže objevení života mimo naši planetu Zemi.

I švédští astronomové jsou přesvědčeni, že Planeta X existuje + VIDEO

Tajemná devátá planeta naší sluneční soustavy, jejíž existenci předpokládají astronomové Mike Brown a Konstantin Batygin, opravdu existuje.

Nová fakta o černých dírách

Data z EHT teleskopu (Event Horizont Telescope) dávají vědcům novou představu o monstru zvaném mléčná dráha. Díky těmto datům máme poprvé bližší pohled na černou díru.

Na Mars jen za tři dny? NASA pracuje na novém laserovém pohonu + VIDEO

Není pochyb o tom, že dnešní kosmické lodě jsou extrémně pomalé. Pokud by chtěl člověk cestovat na jinou planetu, kupříkladu na Mars, zabralo by to několik měsíců. NASA proto pod vedením Philipa Lubina pracuje na laserovém pohonu, díky kterému by se cestování vesmírem mělo extrémně zkrátit.

Způsobí záhadná planeta novou vlnu vymírání na Zemi?

Život na naší planetě vyhynul během její historie již několikrát a tato událost se vždy po několika miliónech let opakuje. Může za to gravitační vliv tajemné planety na samé hranici naší sluneční soustavy, o jejíž existenci se dlouhou dobu jen spekulovalo. Dané těleso, kterému se nejčastěji přezdívalo Nibiru, Nemesis nebo Planeta X, bylo skutečně objeveno letos v lednu.

Ruský kosmonaut objevil jev, který přepsal zákony mechaniky a aerodynamiky + VIDEO

Během svého pátého pobytu na orbitální stanici Saljut 7 (6. 6. až 26. 9. 1985) si ruský kosmonaut Vladimir Džanibekov všiml podivného jevu, který z hlediska současných znalostí mechaniky a aerodynamiky nelze vysvětlit.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com