Tagy Vesmír

štítek: Vesmír

Rusko začne budovať vlastný internet nezávislý od USA. Na obežnú dráhu Zeme vyšle 640...

Idea vybudovania internetu nezávislého na USA prechádza v Rusku do štádia realizácie. Moskva začne budovať vlastný, nezávislý internet od „zaoceánskeho strýčka“ . V Rusku si uvedomujú, že je to mimoriadne nákladný, ale nevyhnutný projekt

USA hodlají „za každou cenu” umístit zbraně do vesmíru!

V USA chtějí umístit zbraně a senzory ve vesmíru, aby detekovaly a ničily vypuštěné rakety, vyplývá z konečného návrhu vojenského rozpočtu na rok 2019, sdělil časopis Drive.

Červencové večery stvořené pro vesmír

Celý svět se v těchto dnech dívá na noční oblohu.

Nebe zapláče: Budou padat slzy svatého Vavřince

Jeden z nejvýraznějších každoročních rojů jsou Perseidy. Původem Perseid je prach z periodické komety 109P Swift-Tuttle objevené roku 1862. Prachové částice padají k Zemi a v atmosféře zazáří jako meteory. Uvedla to ve svém vyhlášení Česká astronomická společnost se sídlem v Ondřejově.

27. července nás čeká nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století

V pátek 27. července 2018 v pozdních večerních a nočních hodinách se Měsíc v úplňku ponoří na 1 hodinu a 43 minut do zemského stínu a získá zvláštní cihlově oranžové až rudé zabarvení.

Co kdyby od Velkého třesku uplynul jen jeden rok

Nastal Velký třesk a právě se zrodil vesmír. Když si představíme, že od vzniku kosmu až do dneška uplynul pouhý rok, dostanou ostatní události úplně jinou dimenzi. Jak to bude vypadat?

Proč je cestování do vesmíru naprosto nechutné?

Požadavky NASA pro nastávající astronauty jsou přísné, ale ne příliš náročné.

Soustava jako ze sci-fi, vzdálený pulsar obíhá čistý diamant 15x hmotnější než Země.

Pulsary patří k nejzáhadnějším a nejnevyzpytatelnějším objektům ve vesmíru. A pokud u něj nalezneme planetu, popírá to veškerou logiku. Ze všech těles je to skutečně ten s nejmenší pravděpodobností, kde planetu hledat. Jde o ve všech ohledech extrémní objekt, může se kolem své osy otočit i 1000x za vteřinu a je tak hustý, že čajová lžička jeho hmoty váží jako Mount Everest.

Strangelet, podivná zombie částice, která může zničit vesmír. Možná se tak už stalo.

Neutronová hvězda je sama o sobě zvláštním objektem, pokud se ale dvě neutronové hvězdy srazí, muže vzniknout podivná částice s potenciálem proměnit celý vesmír v zombie.

Einsteinova teorie gravitace zpochybněna? Vědci objevili obrovský prstenec galaxií!

Einsteinova teorie gravitace vysvětluje gravitaci jako narušení prostoru, které je způsobeno přítomností hmoty nebo energie. To je již dlouho považováno za genialitu, která změnila vědecké vnímáni gravitace. Nicméně, vědci ze St. Andrewské univerzity začali tuto teorii zpochybňovat hned poté, co našli obrovský prsten galaxií, který se od nás vzdaluje mnohem rychleji, než se předpokládalo.

Oblíbené články

Politické neziskovky. Zastavit, neplatit. V ČT padla velmi vážná slova +...

Omezit státní podporu neziskovkám, nebo ne? A jak moc? O penězích pro neziskové organizace se mluvilo ve včerejších Událostech, komentářích na České televizi. Hosty Michala Kubala a Jakuba Železného byli ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com