Tagy Vesmír

štítek: Vesmír

Co kdyby od Velkého třesku uplynul jen jeden rok

Nastal Velký třesk a právě se zrodil vesmír. Když si představíme, že od vzniku kosmu až do dneška uplynul pouhý rok, dostanou ostatní události úplně jinou dimenzi. Jak to bude vypadat?

Proč je cestování do vesmíru naprosto nechutné?

Požadavky NASA pro nastávající astronauty jsou přísné, ale ne příliš náročné.

Soustava jako ze sci-fi, vzdálený pulsar obíhá čistý diamant 15x hmotnější než Země.

Pulsary patří k nejzáhadnějším a nejnevyzpytatelnějším objektům ve vesmíru. A pokud u něj nalezneme planetu, popírá to veškerou logiku. Ze všech těles je to skutečně ten s nejmenší pravděpodobností, kde planetu hledat. Jde o ve všech ohledech extrémní objekt, může se kolem své osy otočit i 1000x za vteřinu a je tak hustý, že čajová lžička jeho hmoty váží jako Mount Everest.

Strangelet, podivná zombie částice, která může zničit vesmír. Možná se tak už stalo.

Neutronová hvězda je sama o sobě zvláštním objektem, pokud se ale dvě neutronové hvězdy srazí, muže vzniknout podivná částice s potenciálem proměnit celý vesmír v zombie.

Einsteinova teorie gravitace zpochybněna? Vědci objevili obrovský prstenec galaxií!

Einsteinova teorie gravitace vysvětluje gravitaci jako narušení prostoru, které je způsobeno přítomností hmoty nebo energie. To je již dlouho považováno za genialitu, která změnila vědecké vnímáni gravitace. Nicméně, vědci ze St. Andrewské univerzity začali tuto teorii zpochybňovat hned poté, co našli obrovský prsten galaxií, který se od nás vzdaluje mnohem rychleji, než se předpokládalo.

Experiment odhalil, že pozemští mikrobi by zřejmě na Marsu zahynuli

ZNALOSTI O MEZNÍCH HODNOTÁCH, JAKÉ MŮŽE MIKROBIÁLNÍ ŽIVOT VYDRŽET, JSOU DŮLEŽITÉ PRO ZABRÁNĚNÍ KONTAMINACI RUDÉ PLANETY POZEMSKÝMI MIKROBY PŘI PŘISTÁNÍ POZEMSKÝCH PILOTOVANÝCH LODÍ ČI AUTOMATICKÝCH KOSMICKÝCH SOND. JE ROVNĚŽ NEZBYTNÉ VYVAROVAT SE PŘED MIKROORGANISMY, KTERÉ MŮŽEME PŘINÉST SE SEBOU, KDYŽ BUDEME PÁTRAT PO ŽIVOTĚ MIMO NAŠI PLANETU. JEDNOU ZE ZÁKLADNÍCH OTÁZEK, NA KTERÉ SE NASA SNAŽÍ ODPOVĚDĚT, JE, JESTLI MARS BYL VŮBEC NĚKDY DOMOVEM MIKROBIÁLNÍHO ŽIVOTA, A ZDA JE TAM PŘÍTOMNÝ I DNES.

Před Velkým třeskem existoval další vesmír

Nová vědecká teorie tvrdí, že před Velkým třeskem existoval další vesmír. Navíc, jakmile dojde k nevyhnutelnému zhroucení našeho vesmíru, objeví se vesmír nový. Tento nový kosmologický model nabízí další pohled na to, co zde mohlo existovat před počátkem vesmíru.

Smazané záběry z mise Apollo 20: Co bylo upřeno naším zrakům? + VIDEO

Podle oficiálních zpráv NASA byl vesmírný program Apollo dokončena v prosinci 1972 letem Apolla 17. Ale je tomu opravdu tak? Podle bývalých zaměstnanců NASA však projekt dále pokračoval. Pokud je to pravda, proč to americká kosmická agentura tajila? Jednalo se snad o přísně tajnou misi?

Rozbijeme vaší představu o času, existují minulost, přítomnost a budoucnost současně? Skončí někdy čas?

Zdá se nám, že čas plyne jako řeka, nekonečně dlouho od jednoho okamžiku k dalšímu. A také se nám zdá, že čas plyne vždy jedním směrem, k budoucnosti, ale to nemusí být pravda. Jak tedy odhalit tajemství tak hluboké a neuchopitelné, jako je čas? Jednou z možností je měřit jej. Pomocí hodin všech možných typů měříme čas se stále zvyšující se přesností již tisíce let. Nejpřesnější hodiny dneška měří čas na základě kmitání atomu cesia, ten kmitá přesně 9.192.631.770x za sekundu. Takové hodiny se zpozdí o sekundu jednou za 100 miliónů let!

Co se nachází v oceánu měsíci Europa – zkáza nebo život?

S využitím teleskopu Keck II a spektrometru OSIRIS, který se nachází v pohoří Mauna Kea na Hawaii, vědci z Caltech a NASA Jet Propulsion Laboratory zjistili, co se nachází pod zmrzlým povrchem Jupiterova měsíce Europa.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com