Tagy Válka

štítek: Válka

Arménská UAV byla zničena + VIDEO

Ázerbájdžánská armáda nedávno zničila systém protivzdušné obrany arménských ozbrojených sil v Tovuzu.

Polovina amerických vojáků předpokládá brzké zahájení velké války

Asi 46% aktivních amerických vojáků věří, že se v roce 2019 mohou Spojené státy účastnit velkého vojenského konfliktu. O tom svědčí údaje z průzkumu novin Military Times.

Bude válka? Pentagon se chystá k útoku proti všem. Ale největším nepřítelem je údajně...

Loni na podzim Bílý dům zveřejnil americkou Národní kybernetickou strategii, obratem podepsanou prezidentem Donaldem Trumpem.

Jaderné zbraně na Blízkém východě? Expert varuje před nebezpečným scénářem

Děsivá vražda novináře Džamála Chášukdžího ukázala nemilosrdné a nebezpečné uvažování saúdského korunního prince Mohammeda bin Salmána, deklaruje Ronen Dangoor v komentáři pro server National Interest. Bezpečnostní analytik, který dříve působil v poradním týmu izraelského premiéra, připomíná, že nedávno se navíc objevily zprávy o snaze blízkých spolupracovníků prince objednat si u soukromých zahraničních společností vraždy předních íránských představitelů, což by mohlo vyvolat mezinárodní konflikt.

Válka USA s Čínou a Ruskem? Výsledek může být překvapivý, varuje expert

Dvě odlišné americké státní komise vydaly v uplynulém týdnu zprávy, které zdůrazňují rostoucí hrozbu Čínské lidové republiky. V komentáři pro server National Interest situaci rozebral Dean Cheng, bezpečnostní analytik z think tanku The Heritage Foundation.

Ukrajinský generál nevylučuje „velkou válku” s Ruskem!

Pokud Rusko uzavře Azovské moře pro ukrajinské lodě, mohlo by to vést k „velké válce" s Ukrajinou.

Další válka na Blízkém východě na spadnutí? Riziko je ohromné, zní z Británie

"Nelze si oddechnout," konstatuje editorial serveru The Guardian. Prestižní deník připomíná, že v noci na středu Hamas a další militantní skupiny v palestinském pásmu Gazy sice oznámily, že přistupují na příměří poté, co oblast zasáhly nejhorší násilnosti od války s Izraelem z roku 2014, Izrael však prohlašuje, že jeho další akce se budou odvíjet od reálných kroků.

Má Rusko tisíce tun novičoku? Připravme se na chemickou válku, nabádá expert

V březnu 2018 při útoku novičokem v anglickém Salisbury byly poprvé v historii nasazeny chemické zbraně na území Velké Británie, poukazuje Hamish de Bretton-Gordon, ředitel humanitární iniciativy Lékaři pod palbou. Bývalý voják a expert na chemické zbraně v komentáři pro server CNN dodává, že v Sýrii zase v posledních 12 měsících došlo k nejméně osmi zdokumentovaným chemickým úderům, které spáchal režim prezidenta Bašára Asada, což platí i o posledním ničivém útoku v Dúmě.

Vypukne válka mezi USA a Čínou? Americký politolog varuje před koncem demokracie

Před více než dvaceti lety prohlašoval americký politolog Francis Fukuyama, že na světě nastal „konec dějin“ a všude zvítězila „liberální demokracie“. Dnes to vypadá, že dějiny rozhodně neskončily, a naopak se pomstily Fukuyamovi. Od Západu na Východ a zpět, se dnes šíří většinový pocit, že skončila právě „liberální demokracie“. Od Spojených států amerických přes Turecko a Polsko, až po Maďarsko, Polsko nebo Itálii se šíří myšlenka „illiberální demokracie“, jež tu předchozí odmítá. Základním východiskem tohoto postoje je silný vztah k identitě.

Nová studená válka? Americká nadvláda je u konce, tvrdí politolog

Nejpodstatnější a nejtrvalejší rozhodnutí Trumpovy administrativy se budou týkat politiky Spojených států vůči Číně, tvrdí politolog a komentátor Fareed Zakaria. V komentáři pro server Washington Post vysvětluje, že mnohem důležitější než složení amerického nejvyššího soudu či podoba americké přistěhovalecké politiky je otázka, zda se 21. století ponese v duchu konfliktu, nebo spolupráce mezi dvěma nejvíce prosperujícími a nejsilnějšími zeměmi planety.

Oblíbené články

V Belgii začíná soudní proces s policistou po smrti Kurdského batolete

Mawda Shawri měla jen dva roky, když zemřela v květnu 2018. Kurdské batole bylo v dodávce, která přepravovala své rodiče a další migranty na belgické pobřeží, v naději, že se dostanou do Velké Británie. Policista byl v lednu tohoto roku obviněn z neúmyslného zabití - dnes začíná soudní proces.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com