Tagy Válka

štítek: Válka

Další válka na Blízkém východě na spadnutí? Riziko je ohromné, zní z Británie

"Nelze si oddechnout," konstatuje editorial serveru The Guardian. Prestižní deník připomíná, že v noci na středu Hamas a další militantní skupiny v palestinském pásmu Gazy sice oznámily, že přistupují na příměří poté, co oblast zasáhly nejhorší násilnosti od války s Izraelem z roku 2014, Izrael však prohlašuje, že jeho další akce se budou odvíjet od reálných kroků.

Má Rusko tisíce tun novičoku? Připravme se na chemickou válku, nabádá expert

V březnu 2018 při útoku novičokem v anglickém Salisbury byly poprvé v historii nasazeny chemické zbraně na území Velké Británie, poukazuje Hamish de Bretton-Gordon, ředitel humanitární iniciativy Lékaři pod palbou. Bývalý voják a expert na chemické zbraně v komentáři pro server CNN dodává, že v Sýrii zase v posledních 12 měsících došlo k nejméně osmi zdokumentovaným chemickým úderům, které spáchal režim prezidenta Bašára Asada, což platí i o posledním ničivém útoku v Dúmě.

Vypukne válka mezi USA a Čínou? Americký politolog varuje před koncem demokracie

Před více než dvaceti lety prohlašoval americký politolog Francis Fukuyama, že na světě nastal „konec dějin“ a všude zvítězila „liberální demokracie“. Dnes to vypadá, že dějiny rozhodně neskončily, a naopak se pomstily Fukuyamovi. Od Západu na Východ a zpět, se dnes šíří většinový pocit, že skončila právě „liberální demokracie“. Od Spojených států amerických přes Turecko a Polsko, až po Maďarsko, Polsko nebo Itálii se šíří myšlenka „illiberální demokracie“, jež tu předchozí odmítá. Základním východiskem tohoto postoje je silný vztah k identitě.

Polovina amerických vojáků předpokládá brzké zahájení velké války

Asi 46% aktivních amerických vojáků věří, že se v roce 2019 mohou Spojené státy účastnit velkého vojenského konfliktu. O tom svědčí údaje z průzkumu novin Military Times.

Nová studená válka? Americká nadvláda je u konce, tvrdí politolog

Nejpodstatnější a nejtrvalejší rozhodnutí Trumpovy administrativy se budou týkat politiky Spojených států vůči Číně, tvrdí politolog a komentátor Fareed Zakaria. V komentáři pro server Washington Post vysvětluje, že mnohem důležitější než složení amerického nejvyššího soudu či podoba americké přistěhovalecké politiky je otázka, zda se 21. století ponese v duchu konfliktu, nebo spolupráce mezi dvěma nejvíce prosperujícími a nejsilnějšími zeměmi planety.

Jaderná válka na Blízkém východě? Politolog naznačil možný scénář

Americko-íránské vztahy jsou stále napjatější, konstatuje Tyler Headley v komentáři pro server National Interest. Politolog působící jako výzkumník na New York University připomíná, že 3. října Trumpova administrativa odstoupila do třiašedesát let staré smlouvě o přátelství s Íránem poté, co Mezinárodní soudní dvůr rozhodl, že nedávné americké protiíránské sankce tuto dohodu porušily.

Daily Telegraph: Putin připomněl nebezpečí třetí světové války

Během každoroční videokonference s diváky Vladimir Putin obvinil USA z porušování jaderné parity a upozornil na nepřípustnost třetí světové války, napsal Telegraph.

Čína zrychluje tempo vytváření nové generace jaderných zbraní!

Čína urychluje tempo vytváření nové generace jaderných zbraní a častěji než USA provádí testy, které simulují jaderné výbuchy, informoval The Hill.

Lee Camp na Truthdig: Vím, kdo bude dalším terčem americké invaze!

Všechny války, na nichž se podílejí USA v posledních letech, mají jedno společné - v zemi, která se stala cílem invaze, se pokoušeli opustit dolar, napsal satirický autor a moderátor na RT America Lee Camp ve svém sloupku pro Truthdig.

Jak se spojenci pokusili v roce 1945 ukrást Rusku vítězství

Britové plánovali dobýt Berlín a přivlastnit si vítězství ve druhé světové válce. Američané zase vtrhli na ta území Německa a Čech, která patřila do ruské zóny, aby zabrali německé jaderné technologie s cílem porazit jimi Rusko.

Oblíbené články

Nakupujte chytře – s webem AkcniCeny.cz

Láká vás trvale šetřit na potravinách a dalším zboží až 80 procent z běžných cen a nešidit přitom kvalitu? Ulevit rodinnému rozpočtu až o tisíce korun měsíčně? Stačí aktivně využívat web AkcniCeny.cz, který každodenně sleduje letákové akce prodejců potravin, drogerie, nábytku, textilu, hraček, elektroniky i ostatního běžného sortimentu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com