Tagy Ukrajina

štítek: Ukrajina

Zatímco EU se zabývá tím, jestli štrasburský střelec byl terorista nebo obyčejný zločinec, přípravy...

Zatímco EU se zabývá tím, jestli štrasburský střelec byl terorista nebo obyčejný zločinec, přípravy na válku na východě Evropy se blíží do svého finále.

Ukrajina zahájí velkou ofenzívu 14.prosince, uvedla rozvědka DLR

Údajně 14. prosince velké seskupení ozbrojených sil Ukrajiny, složené z 12 000 lidí, zahájí útok ve směru Mariupol.

Kyjev utajil údaje o tom, kdo a proč poslal lodě do Kerčské úžiny!

Kyjev utajil informace proč odeslal ukrajinské námořníky do Kerčské úžiny 25. listopadu, informovala zpravodajská agentura „Ukrajinské zprávy“.

Dobrá analýza toho, o co jde v konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou v případě...

LADISLAV VĚTVIČKA se právě vrátil z Ukrajiny, aby referoval nejen o tamní náladě, ale aby též přidal několik informací o pozadí i zamlčovaných okolnostech nynější bezpečnostní krize.
Ukrajina

Pět let po Majdanu: Z Ukrajiny je nejchudší země Evropy, na kterou všichni zapomněli

V těchto dnech si připomínáme 5 let od vypuknutí demonstrací na Majdanu. Demonstranti tehdy bojovali za vstup své země do Evropské unie, zbavení se zkorumpované vlády a lepší život a světlejší budoucnost pro svoji zemi. Většina z nich se nyní musí cítit jako ve zlém snu.

Provokace před volbami? Putin se s Porošenkem nemazlí

Mezi Ruskem a Ukrajinou to opět vře. Čtyři roky po Euromajdanu a ruské anexi Krymu se znovu dostává na scénu riziko otevřeného válečného konfliktu. Podle ruského prezidenta Vladimíra Putina se však jeho ukrajinský protějšek Petro Porošenko pouze snaží prostřednictvím provokací v Černém moři odvést pozornost a získat politické body před blížícími se prezidentskými a parlamentními volbami. Informoval o tom britský deník The Guardian.

Porošenko: Chci zbraně, chci lodě NATO a Merkelová mu přikyvuje

Angela Merkelová znovu zasahuje do konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a může přimět Německo k válce proti Rusku. Její cíl je jasný, chce dostat Ukrajinu do NATO a využije každou příležitost k dosažení tohoto cíle.

Šéf SBU připustil: Na ukrajinských lodích v Kerčském průlivu byli agenti!

Šéf bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU), Vasilij Gricak, potvrdil informace o přítomnosti dvou důstojníků oddělení vojenské kontrarozvědky na palubě lodí ukrajinského námořnictva, které byly v neděli zadrženy v Kerčské úžině kvůli porušení ruských hranic.

O nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu

Jen dodám, že v době psaní (07:38 UTC) byla nákladní loď, blokující plavbu pod mostem, odstraněna, provoz byl obnoven a situace se vrátila do normálu.

Politické důsledky stanného práva na Ukrajině!

Vyhlášení vyjímečného stavu na území Ukrajiny je pro nepopulárního prezidenta Petro Porošenka příležitostí, jak upevnit své postavení „lídra válčící země“ před volbami za čtyři měsíce.

Oblíbené články

Dvojice mužů byla v Argentině odsouzena za mučení a únosy. Jeden...

Soud v Argentině se rozhodl odsoudit dva bývalé manažery místního závodu americké automobilky Ford Motor a to za podíl na únosech a mučení 24 dělníků a odborářů za vojenské diktatury na přelomu 70. a 80. let.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com