Tagy Turecko

štítek: Turecko

Šokující. Sexuální zneužívání dětí se v této členské zemi NATO zvýšilo v období mezi...

Správa nemocnice zametla skandál nezletilých rodiček pod koberec.

Tak to už je vážně síla. Turecko vyhrožuje Evropě “svatou válkou”

Když nemuslimové odpírají muslimským menšinám práva, tak turečtí extremističtí muslimové mají ve zvyku vyhrožovat nemuslimským zemím svatou válkou. V muslimských zemích přitom muslimové dělají nemuslimským menšinám totéž.

Rakúsky EÚ komisár žiada ukončenie rokovaní s Tureckom o vstupe do EÚ. Kto je...

Johannes Hahn, rakúsky EÚ komisár zodpovedný za prístupové rokovania s Ankarou ohľadne vstupu Turecka do Únie vyslovil v tejto veci jednoznačné nie. Hahn povedal, že je potrebné túto nezmyselnú záležitosť konečne ukončiť a oznámiť Ankare oficiálnou cestou, že Turecko v EÚ nechceme, pričom uviedol podrobne zdôvodnenie stanoviska

Erdogan varuje USA: Turecko nedovolí podporu kurdských

Turecko, jako země, která od začátku syrské krize využila každou příležitost, aby zajistila, že humanitární krize v sousední zemi se nezhorší, ukázalo světu, že přikládá velký význam k zapojení se do konstruktivních jednání s účastníky konfliktu

Stoltenberg vidí možnou dohodu Turecka a USA o koupi ruského S-400

Je možné, že dlouholetí spojenci NATO a Turecko a Spojené státy uzavřou dohodu o koupi ruských protiraketových systémů S-400, a to navzdory rostoucímu antagonismu mezi Washingtonem a Ankarou, řekl Jens Stoltenberg.

Focus: Rusko a Turecko už plánují poválečný pořádek v Sýrii

Německo stále nerozhodlo o možné účasti Bundeswehru na vojenské kampani v Sýrii. Zatímco vláda Angely Merkelové diskutuje hypotetické situace, hlavní hráči v regionu bojují za formování poválečného řádu v zemi.

Konflikt mezi Tureckem a USA: Problém má více rovin. Erdogan přehodnocuje, Západ se ještě...

Vztahy mezi Ankarou a Washingtonem se nejen zhoršují, ale podle bývalého tureckého ministra zahraničí Yaşara Yakişe se stávají stále komplikovanější.

Ekonomické sankce jsou v módě: Rusko, Írán, Turecko…

Sankce jsou hitem léta. Washington proti Moskvě oznámil sankce ve čtvrtek, proti Teheránu v úterý, Rijád proti Ottawě v pondělí a Washington opět proti Ankaře.

Sýrska ofenzíva proti Idlibu sa blíži, Turecko je v pasci

Postavenie Turecka v oblasti Blízkeho východu a rozhrania Európy s Áziou je dlhodobo problematické a rozporuplné. Členský štát NATO v mnohých oblastiach spolupracuje s Ruskom a rozporuplný je aj turecký postoj na situáciu v Izraeli či Sýrii. “Ankara má už len niekoľko týždňov na to, aby s Ruskom, Iránom a možno aj priamo Sýriou (a prečo nie?) pre seba rýchlo vyjednala čo najlepšie podmienky, aké ešte dojednať pôjde,” napísala v blogu na margo najnovších udalostí česká analytička Tereza Spencerová.

Další rána pro USA. Amerika ztrácí tohoto velmi mocného spojence, který se přiklání k...

Turecko coby donedávna zdánlivě nezpochybnitelný „spojenec“ USA dává stále více najevo neochotu pokračovat v roli vazala Spojených států. Nyní ústy svého prezidenta vyjádřilo zájem stát po boku hlavních geostrategických soupeřů USA – Ruska a Číny – v organizaci BRICS.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com