Tagy Turecko

štítek: Turecko

Proč v Turecku rostou zločiny z nenávisti vůči syrským uprchlíkům?

Podle uprchlické agentury OSN je Turecko od roku 2014 hostitelem největšího počtu uprchlíků na celém světě. Od září 2020 je domovem přibližně 4 milionů uprchlíků, z nichž 3,6 milionu jsou Syřané a téměř 370 000 žadatelů o azyl a uprchlíků jiných národností.

Turecko vyhrožuje Itálii a Maltě záplavou migrantů z Libye

24. a 25. 9. bude Rada ministrů zahraničí EU jednat o řeckém návrhu na uvalení sankcí na Turecko.

Migranti jako zbraň: Erdogan možná zaútočí na Řecko přes ně

Mezi Řeckem a Tureckem to v posledních několika týdnech vře. Vedou spory o ložiska zemního plynu na dně Středozemního moře ve vodách, které Řecko považuje za své. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal však najevo, že v průzkumu ložisek hodlá pokračovat. Nebude si přitom lámat hlavu smlouvami uzavřenými v minulosti. A jako svého druhu zbraň může využít i migranty. Jenže ani Řekové nespí a posilují svou obranu. Proti Turecku - partnerovi v NATO.

Katastrofa: Turecko hrozí Řecku válkou!

Konflikt mezi Řeckem a Tureckem o zásoby plynu ve Středozemním moři dále eskaluje. Turecko již hrozí Řecku válkou. Ministr zahraničí Německa, Heiko Maas, které nyní předsedá EU, již hovoří o možné … katastrofě! Nic nepomohly minulý týden jeho návštěvy v Řecku a Turecku a nabádání k dialogu.

Zpráva S-400 z Ruska: Turecko musí získat povolení

Turecko musí získat povolení Ruska k prodeji systémů S-400 třetím zemím.

Turecko hrozí invazí do Řecka

Turecká vládní strana a dokonce i velká část opozice, se zdají být zaměřené, pokud ne vysloveně posedlé, myšlenkou napadnout a dobýt tyto řecké ostrovy, protože jsou podle nich tureckým teritoriem.

Turecko testuje S-400 proti americkým bojovníkům

Turecká armáda testovala systémy S-400 proti americkým stíhačům F-16 a F-4 na základně apostátu.

Turecká komunita očima německé Turkyně

Zeynep je Turkyně, která se narodila jako mnoho dalších dětí v Německu tureckým přistěhovalcům. Není však zcela typickým příkladem. Je jednou z mála Turkyň, které se rozhodly přijmout evropský životní styl a vzdát se islámských a tureckých konzervativních tradic svých rodičů.

Turecká pobřežní hlídková plavidla spatřila doprovod nelegálních migrantů do řeckých vod + VIDEO

Řecká pobřežní hlídka vydala videozáznam, který ukazuje jak o víkendu tři plavidla turecké pobřežní stráže doprovodí nelegální migranty do řeckých teritoriálních vod.

Uniklý dokument odhaluje tajný Turecký plán napadnout Řecko! Jak bude reagovat NATO?

Dokumenty byly zveřejněny a znovu publikovány ve zprávě Nordic Monitor. Dokument, který je prezentací PowerPoint připravenou pro turecký generální štáb, byl objeven ve spisu, který byl použit v soudním řízení vycházejícím z vyšetřování role generálního štábu v neúspěšném převratu proti tureckému prezidentovi, Recep Tayyip Erdoğanovi.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com