Tagy Turecko

štítek: Turecko

Erdogan varuje USA: Turecko nedovolí podporu kurdských

Turecko, jako země, která od začátku syrské krize využila každou příležitost, aby zajistila, že humanitární krize v sousední zemi se nezhorší, ukázalo světu, že přikládá velký význam k zapojení se do konstruktivních jednání s účastníky konfliktu

Stoltenberg vidí možnou dohodu Turecka a USA o koupi ruského S-400

Je možné, že dlouholetí spojenci NATO a Turecko a Spojené státy uzavřou dohodu o koupi ruských protiraketových systémů S-400, a to navzdory rostoucímu antagonismu mezi Washingtonem a Ankarou, řekl Jens Stoltenberg.

Focus: Rusko a Turecko už plánují poválečný pořádek v Sýrii

Německo stále nerozhodlo o možné účasti Bundeswehru na vojenské kampani v Sýrii. Zatímco vláda Angely Merkelové diskutuje hypotetické situace, hlavní hráči v regionu bojují za formování poválečného řádu v zemi.

Konflikt mezi Tureckem a USA: Problém má více rovin. Erdogan přehodnocuje, Západ se ještě...

Vztahy mezi Ankarou a Washingtonem se nejen zhoršují, ale podle bývalého tureckého ministra zahraničí Yaşara Yakişe se stávají stále komplikovanější.

Ekonomické sankce jsou v módě: Rusko, Írán, Turecko…

Sankce jsou hitem léta. Washington proti Moskvě oznámil sankce ve čtvrtek, proti Teheránu v úterý, Rijád proti Ottawě v pondělí a Washington opět proti Ankaře.

Sýrska ofenzíva proti Idlibu sa blíži, Turecko je v pasci

Postavenie Turecka v oblasti Blízkeho východu a rozhrania Európy s Áziou je dlhodobo problematické a rozporuplné. Členský štát NATO v mnohých oblastiach spolupracuje s Ruskom a rozporuplný je aj turecký postoj na situáciu v Izraeli či Sýrii. “Ankara má už len niekoľko týždňov na to, aby s Ruskom, Iránom a možno aj priamo Sýriou (a prečo nie?) pre seba rýchlo vyjednala čo najlepšie podmienky, aké ešte dojednať pôjde,” napísala v blogu na margo najnovších udalostí česká analytička Tereza Spencerová.

Další rána pro USA. Amerika ztrácí tohoto velmi mocného spojence, který se přiklání k...

Turecko coby donedávna zdánlivě nezpochybnitelný „spojenec“ USA dává stále více najevo neochotu pokračovat v roli vazala Spojených států. Nyní ústy svého prezidenta vyjádřilo zájem stát po boku hlavních geostrategických soupeřů USA – Ruska a Číny – v organizaci BRICS.

Roztržka mezi USA a Tureckem. Kvůli zadrženému americkému pastorovi padla silná slova

Šef Bílého domu Donald Trump pohrozil tureckému prezidentovi sankcemi v případě, že nepropustí zadržovaného amerického pastora. Ten v návaznosti na to prohlásil, že pokud budou muset čelit sankcím, neustoupí ani o krok. „Neměli by zapomínat, že ztratí upřímného partnera," dodal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Americký Kongres zablokoval dodávku letounů F-35 do Turecka

Američtí zákonodárci oficiálně zakázali dodávky bojových letounů páté generace F-35 Joint Strike Fighter turecké armádě a dodávku vyjmuli z konečné verze rozpočtu Pentagonu pro nadcházející fiskální rok.

Erdogan v Turecku řádí: Více než 18 tisíc státních zaměstnanců dostane padáka. Rušení novin...

Hned 18 tisíc státních zaměstnanců se rozhodl propustit turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. A to na základě dekretu, který vydal. Jde hlavně o policisty a vojáky, píše server ČT24.cz.

Oblíbené články

Konec cirkusů v Čechách?

Cirkusy, které majú v Čechách dlouholetou tradici, budou musel vynechat ze svých představení všechna zvířata. Ministerstvo zemědělství (MZe) na základě požadavku ministerstva životního prostředí totiž navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com