Tagy Turecko

štítek: Turecko

Turecko zverejnilo prekvapivé, predtým utajené výsledky testov S-400

Turecko po prvýkrát uskutočnilo skúšky v teréne so zakúpeným ruským komplexu S-400. Bezprostredne po testoch neboli zverejnené žiadne údaje o výsledkoch, čo vyvolalo veľa otázok, či boli vôbec úspešné, najmä zo strany amerických spojencov. Turecké ministerstvo obrany sa preto napokon rozhodlo zverejniť prekvapivé výsledky.

Rusko, Turecko pracují na nové raketové smlouvě S-400 -Fax

Rusko a Turecko pracují na smlouvě na dodávku nové dávky ruských raketových systémů S-400, tisková agentura Interfax uvedla v pátek ve prohlášení vedoucího představitele ruské agentury pro vojenskou spolupráci.

Turecko: Erdoganova kampaň proti Západu

V Německu ovládá Turecko 900 mešit z celkového počtu 2 400. Tato islámská centra slouží členům turecké diaspory a efektivně jim brání v asimilaci do německé společnosti. Erdogan vyzval Turky žijící v Německu, aby se neasimilovali, a prohlásil, že tlak na asimilaci migrantů v Evropě je "zločinem proti lidskosti".
Viktor Orbán

Viktor Orbán: Tajná dohoda mezi Tureckem a Německem přivede další uprchlíky do Evropy

Maďarský premiér Viktor Orbán informoval o tajné dohodě mezi Tureckem a Německem, která zaručuje převoz žadatelů o azyl z blízkého východu do Evropské unie. Viktor Orbán tvrdí, že tento pakt zajistí podle zpráv přibližně půl milionu uprchlíků do Evropy

USA daly Turecku ultimátum kvůli systémům protivzdušné obrany S-400

USA navrhly Turecku, aby „zničilo, vrátilo, nebo se zbavilo“ ruských systémů protivzdušné obrany S-400. Uvedl to vysoce postavený zástupce amerického ministerstva zahraničí. Text prohlášení byl zveřejněn na webu úřadu.

Turecký nákup S-400 možná zkazil šance zemí Mexického zálivu létat na F-35

Před dvěma lety se Dubajská letecká show se zlobila, že Spojené státy se připravují zahájit rozhovory se Spojenými arabskými emiráty o společném úderném stíhači F-35, což signalizuje, že američtí představitelé snad věřili, že je čas pro arabský záliv dostat ruce na jeden z nejočekávanějších a nejcitlivějších kusů americké technologie.

Od pondělka začíná Turecko posílat do Evropy teroristy!

V Evropě může být od příštího týdne ještě horko. Bezpečnostně. Prezident Erdogan oznámil, že od pondělka zahájí posílání džihádistických teroristů Islámského státu do Evropy.

Erdogan: Al-Bagdádův vnitřní kruh se snaží vstoupit do Turecka

Turecký prezident říká, že členové zabitého vůdce skupiny islámských států Abu Bakr al-Baghdadi se snaží vstoupit do Turecka ze Sýrie.

Turecký generál: Třetí světová je nevyhnutelná a zahájí ji Amerika!

Turecký generálmajor Osman Pamukoğlu v důchodu vydal knihu „Třetí světová válka“, ve které tvrdí, že nová velká válka je nevyhnutelná.

Za 48 hodin se dostalo z Turecka do Řecka 790 migrantů

Najnovší nápor vedie k dramatickému preplňovaniu táborov pre azylantov na gréckych ostrovoch v Egejskom mori, zriadených v čase migračnej krízy v rokoch 2015 a 2016.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com