Tagy Turecko

štítek: Turecko

Ekonomické sankce jsou v módě: Rusko, Írán, Turecko…

Sankce jsou hitem léta. Washington proti Moskvě oznámil sankce ve čtvrtek, proti Teheránu v úterý, Rijád proti Ottawě v pondělí a Washington opět proti Ankaře.

Sýrska ofenzíva proti Idlibu sa blíži, Turecko je v pasci

Postavenie Turecka v oblasti Blízkeho východu a rozhrania Európy s Áziou je dlhodobo problematické a rozporuplné. Členský štát NATO v mnohých oblastiach spolupracuje s Ruskom a rozporuplný je aj turecký postoj na situáciu v Izraeli či Sýrii. “Ankara má už len niekoľko týždňov na to, aby s Ruskom, Iránom a možno aj priamo Sýriou (a prečo nie?) pre seba rýchlo vyjednala čo najlepšie podmienky, aké ešte dojednať pôjde,” napísala v blogu na margo najnovších udalostí česká analytička Tereza Spencerová.

Další rána pro USA. Amerika ztrácí tohoto velmi mocného spojence, který se přiklání k...

Turecko coby donedávna zdánlivě nezpochybnitelný „spojenec“ USA dává stále více najevo neochotu pokračovat v roli vazala Spojených států. Nyní ústy svého prezidenta vyjádřilo zájem stát po boku hlavních geostrategických soupeřů USA – Ruska a Číny – v organizaci BRICS.

Roztržka mezi USA a Tureckem. Kvůli zadrženému americkému pastorovi padla silná slova

Šef Bílého domu Donald Trump pohrozil tureckému prezidentovi sankcemi v případě, že nepropustí zadržovaného amerického pastora. Ten v návaznosti na to prohlásil, že pokud budou muset čelit sankcím, neustoupí ani o krok. „Neměli by zapomínat, že ztratí upřímného partnera," dodal turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

Americký Kongres zablokoval dodávku letounů F-35 do Turecka

Američtí zákonodárci oficiálně zakázali dodávky bojových letounů páté generace F-35 Joint Strike Fighter turecké armádě a dodávku vyjmuli z konečné verze rozpočtu Pentagonu pro nadcházející fiskální rok.

Erdogan v Turecku řádí: Více než 18 tisíc státních zaměstnanců dostane padáka. Rušení novin...

Hned 18 tisíc státních zaměstnanců se rozhodl propustit turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. A to na základě dekretu, který vydal. Jde hlavně o policisty a vojáky, píše server ČT24.cz.

Figaro: Erdogan nastoupil do úřadu a stal se „superprezidentem”!

Nové prezidentské období Recepa Tayyipa Erdogana označuje přechod Turecka z parlamentní formy vlády na prezidentskou republiku, uvedl Figaro.

USA varovaly Turecko před sankcemi v případě nákupu S-400!

Turecký nákup ruských systémů S-400 bude vážným úderem do vztahů mezi Washingtonem a Ankarou, řekl americký náměstek ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti Wess Mitchell.
Erdogan

V Turecku se volí. S prezidentským systémem překonáme ostatní civilizace, hlásal Erdogan u urny

Turci v neděli vyrazili k předčasným volbám. Podle agentury Reuters jsou tyto volby zásadním testem pro prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který prakticky mění Turecko v plně prezidentskou republiku.

Erdogan: S-400 nedáme do skladu, přece nebudeme USA stále poslouchat

Turecko použije v případě potřeby protiraketové systémy S-400, které získá z Ruska, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan.

Oblíbené články

Charita v podání Kataru? Mešity po celé Francii. V Marseille jich...

Že má Francie velice početnou muslimskou komunitu, je většině lidí známo. Ale kde tato komunita bere peníze na obrovské a opulentní mešity, kde imámové hlásají svou ideologii? Saúdská Arábie, zněl by odhad. Ale není tomu tak, i když bychom nebyli daleko. Stopy totiž vedou do Kataru. Kolik peněz přišlo na stavby, kde se scházejí vyznavači proroka Muhammada, z této země, odhaluje článek Gatestone Institutu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com