Tagy Turecko

štítek: Turecko

Erdogan v Turecku řádí: Více než 18 tisíc státních zaměstnanců dostane padáka. Rušení novin...

Hned 18 tisíc státních zaměstnanců se rozhodl propustit turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. A to na základě dekretu, který vydal. Jde hlavně o policisty a vojáky, píše server ČT24.cz.

Figaro: Erdogan nastoupil do úřadu a stal se „superprezidentem”!

Nové prezidentské období Recepa Tayyipa Erdogana označuje přechod Turecka z parlamentní formy vlády na prezidentskou republiku, uvedl Figaro.

USA varovaly Turecko před sankcemi v případě nákupu S-400!

Turecký nákup ruských systémů S-400 bude vážným úderem do vztahů mezi Washingtonem a Ankarou, řekl americký náměstek ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti Wess Mitchell.
Erdogan

V Turecku se volí. S prezidentským systémem překonáme ostatní civilizace, hlásal Erdogan u urny

Turci v neděli vyrazili k předčasným volbám. Podle agentury Reuters jsou tyto volby zásadním testem pro prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který prakticky mění Turecko v plně prezidentskou republiku.

Erdogan: S-400 nedáme do skladu, přece nebudeme USA stále poslouchat

Turecko použije v případě potřeby protiraketové systémy S-400, které získá z Ruska, řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan.
Erdogan

Erdogan hrozí Evropě: Čeká nás válka kříže s půlměsícem

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tvrdě kritizuje Rakousko, které plánuje uzavřít sedm mešit a vypovědět ze země i několik imámů financovaných ze zahraničí. Podle něj je tento krok protiislámský a rozhodně nezůstane bez odpovědi.

Erdogan sľubuje Rakúsku odvetné opatrenia za zatvorenie mešít a vyhnanie imámov: “Svet vedú ku...

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu oznámil, že prijme opatrenia v reakcii na rozhodnutie Rakúska zatvoriť sedem mešít a vyhnať z nich tureckých moslimských duchovných, ktorých obvinilo z toho, že sú financovaní cudzími krajinami. Informáciu priniesla agentúra DPA.

Turecko hrozí, že vyžene Američany z letecké základny Injirlik!

Turecký národ je proti americké přítomnosti na letecké základně Incirlik v jižním Turecku v důsledku nepřátelské politiky Washingtonu vůči Ankaře, prohlásil turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu.

Ďalší úder pre USA: Rusko a Turecko sa dohodli a pokračujú vo výstavbe plynovodu...

Spojené štáty Americké tlačia na to, aby plynovod Nord Stream 2 na ktorom sa dohaduje Rusko a Nemecko nebol zrealizovaný. Zatiaľ sa im však “na druhom fronte” vyskytol ďalší problém. Rusko a Turecko sa dohodli na pokračovaní vo výstavbe plynovodu South stream.
Erdogan

Erdogan si z Balkánu dělá svůj volební okrsek

Balkánské národy bojovali téměř pět set let proti osmanským armádám sultánů, proti nim bojovali na Kosově poli a na dalších apokalyptických bojištích.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com