Tagy Spojené státy

štítek: Spojené státy

Hill: Trump – odhalení „zkorumpované“ FBI bude největším úspěchem!

V rozhovoru s The Hill Donald Trump uvedl, že dosud nečetl dokumenty o „ruském vyšetřování", které by měly být zveřejněny na jeho příkaz.

Trump obvinil Čínu, že zasahuje do voleb v USA prostřednictvím cel!

Jakkoliv to může znít divně s ohledem na to kdo rozpoutal obchodní válku, prezident Spojených států Donald Trump skutečně obvinil ČLR, že se vměšuje do voleb v USA prostřednictvím cel.

Stoltenberg vidí možnou dohodu Turecka a USA o koupi ruského S-400

Je možné, že dlouholetí spojenci NATO a Turecko a Spojené státy uzavřou dohodu o koupi ruských protiraketových systémů S-400, a to navzdory rostoucímu antagonismu mezi Washingtonem a Ankarou, řekl Jens Stoltenberg.

Co se stane s USA, pokud dolar ztratí status světové měny?

Od konce 2. světové války má dolar zvláštní postavení, píše Neu Zürcher Zeitung. Obchod s ropou a dalšími surovinami se uskutečňuje pouze v americké měně. Bez ropných dolarů by Američané nedokázali vytvořit takovou horu dluhů, aniž by se při tom ocitli ve složité situaci, píše Ronald-Peter Stöferle, analytik z investiční společnosti Incrementum.

V Kalifornii se odehrála drama: Zabil pět lidí, i svou manželku a následně otočil...

Ve městě Bakersfield na jihu Kalifornie útočník zastřelil svou manželku a poté zabil ještě další čtyři lidi.

Lži ohledně více pracovních míst v USA

Podle nejnovější zprávy o pracovních místech, kterou zveřejnil americký Úřad statistiky práce, ekonomika v srpnu vytvořila 200 000 nových pracovních míst. Také bylo oznámeno, že tyto pracovní pozice - za předpokladu, že skutečně existují - jsou pracovní místa s nízkými platy, jako je doprava a prodej zboží, ambulantní zdravotnické služby, obsluha v restauraci a míchání nápojů. Žádná z pozic není v průmyslové výrobě, ani v oblasti „čisté práce se špičkovými technologiemi“ - což jsou právě pozice, které neoliberální ekonomové slíbili americké pracovní síle výměnou za to, že pracovní místa v průmyslové a zpracovatelské sféře budou přemístěna do Asie.

Trump obvinil Kubu ze „sonických útoků“ na americké diplomaty

15. srpna 2018 oznámilo Ministerstvo zahraničí USA další opatření, jehož cílem je snížit počet personálu na velvyslanectví v Havaně a omezit pobyt diplomatů na jeden rok. Tato extrémně omezená kategorie je obvykle aplikována na země, které jsou ve válce, jako např. Afghánistán a Irák. Změna v politice USA, která začala vloni na podzim, je založena na údajných zdravotních potížích v souvislosti se sonickými incidenty na diplomaty v Havaně, jak zjistil Washington. Zároveň s varováním Američanů před cestováním na Kubu a omezenými konzulárními službami, což má dopad na americké občany i Kubánce na ostrově, Trumpova administrativa výrazně omezila diplomatické styky a konzulární služby, které inicioval Obama.

USA se bojí zveřejnění ruských satelitních snímků z tragédie 9/11 + VIDEO

Američtí experti se domnívají, že i přes skutečnost, že vztahy mezi USA a Ruskem jsou na nejhorším bodě od dob studené války, tak Putin dosud dodával Obamovi jen menší problémy. Analytici se domnívají, že je to klid před bouří. Putin se chystá udeřit jen jednou, ale tvrdě.

Senátor z USA obvinil britské špeciálne služby z prípravy chemického útoku v Sýrii

Senátor za štát Virginia Richard Black vyhlásil, že vlastní údaje o príprave chemického útoku v Sýrii špeciálnymi službami Veľkej Británii, uvádza agentúra SANA.

Prestřelka v americké bance má tři oběti

Při střelbě v budově banky, která se odehrála v centru amerického města Cincinnati, zemřeli tři lidé.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com