Tagy Spojené státy

štítek: Spojené státy

Trump

Kdo si přeje válku s Íránem? Zaznělo alarmující varování

Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost John Bolton chce, aby Spojené státy vstoupily do války s Íránem, deklaruje Ben Armbruster v komentáři pro server The Guardian. Ředitel komunikace americké neziskové organizace Win Without War dodává, že Bolton se tímto názorem netají více než dvě desetiletí.

Maďarsko potvrzuje plán koupit rakety střední třídy z USA

Maďarský premiér potvrdil, že jeho země plánuje koupit rakety střední obrany vzdušného prostoru ze Spojených států.

USA dalo stopku firmám, které prodávají technologii Huawei

Administrativa USA se rozhodla zakázat firmám v krajině prodávat čínské společnosti Huawei klíčovou technologii bez speciálního povolení. Tím pádem zároveň účinně zabránila čínskému telekomunikačnímu gigantovi přístup na americký trh a s tím spojené dodávky jeho zařízení pro americké mobilní sítě.

Válka s Íránem na spadnutí? Z Washingtonu znějí ostrá slova

Americký prezident Donald Trump a jeho blízcí spolupracovníci tvrdí, že neusilují o válku s Íránem, ale opatření, která přijali během posledního měsíce – například pokus zastavit veškerý expert íránské ropy, oceli, mědi a dalších produktů -, válku nebezpečně přibližují, varuje editorial serveru Washington Post. Renomovaný deník připomíná, že tváří v tvář ekonomické krizi Teherán dle očekávání odpověděl pohrůžkou, že obnoví obohacování uranu ve velkém, nebezpečnou aktivitu, kterou zastavila dohoda o íránském jaderném programu, jíž Trump nerozvážně vypověděl.

NYT: USA chtějí poslat proti Íránu 120 tisíc vojáků. Válka na dohled?

Zástupce ministra obrany Patrick Shanahan představil aktualizovaný vojenský plán na vyslání až 120 000 vojáků na Blízký východ, pokud Írán urychlí vývoj jaderných zbraní nebo zaútočí na americkou armádu.

Americká loď vplula do teritoriálních vod Venezuely

Námořní síly latinskoamerické země informovaly o tom, že americká loď vstoupila do teritoriálních vod Venezuely. Po jednáních však změnila kurz plavby.
NATO

FAZ: Případný odchod USA z NATO bude stát Evropu 350 miliard dolarů!

Pokud se Spojené státy stáhnou z NATO, budou muset Evropané podle Frankfurter Allgemeine utratit stovky miliard dolarů na obnovu obrany aliance.

Falešná německá dědička odsouzená na 4-12 let za mřížemi

Anna Sorokinová, německá umělkyně, která se vydala za bohatou dědičku podvádějících bank, hotelů a dokonce i blízkých přátel, když v New Yorku žila ve vysoké společnosti, byla ve čtvrtek odsouzena na čtyři až dvanáct let vězení.

P.C.Roberts: Kolaps USA se zrychluje

Hordy bezdomovců zabírají pozemky kalifornské elity, táboří v zahradách multimilionářských usedlostí a mění dříve pohádkové pláže v nepoužitelné pustiny. Los Angeles, San Francisco a Seattle už přestávají být městy vhodnými k usídlení, a vražedné salvadorské gangy se zmocňují Long Islandu. Bohaté elity se ozbrojují a uvnitř svých usedlostí si budují „zabezpečené jádro“. Jen počkejte, až miliony Američanů, vyhozených z práce v důsledku robotizace výroby, bude vrženo do ulic.

Blíží se americko-čínská válka? Historik prozradil, kdo tahá za kratší konec provazu

Čtyřicáté výročí normalizace americko-čínských vztahů, které připadlo na první den letošního roku, proběhlo téměř bez povšimnutí, konstatuje Michael Auslin v komentáři pro server Washington Post. Politolog, historik a expert na asijský prostor připomíná, že namísto společných připomínek a důležitých projevů si Washington a Peking vyměňovaly pouze špatně skrývané pohrůžky.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com