Tagy Spojené státy

štítek: Spojené státy

Strážník zneškodnil útočníka. Policie ho ale zastřelila

Na předměstí Chicaga se odehrála drama.

NPR: „Celé rodiny byly vymazány” po leteckých útocích USA v Sýrii!

Americké koaliční letecké útoky na Sýrii zničily život mnoha nevinných, uvedla reportáž rozhlasu NPR.

Vojenský střet USA a Číny? Pravděpodobnější než by bylo příjemné, varuje analytik

V době, kdy obchodní válka mezi Washingtonem a Pekingem nevykazuje známky ústupu a čínská politika v Jihočínském moři výrazně komplikuje vzájemné vztahy obou zemí, mohou události jako Americko-čínský diplomatický a bezpečnostní dialog nabývat na významu, konstatuje Daniel R. DePetris. Analytik působící v think tanku Defense Priorities v komentáři pro server National Interest připomíná, že američtí ministři Jim Mattis a Mike Pompeo na poslední z těchto konferencí pronesli vhodná slova a označili debatu za "neskutečně produktivní".

National Interest: Proč Rusko nepotřebuje nové zbraně, aby zničilo…

Rusko nepotřebuje systém „Avangard“ k tomu, aby v případě války zničily Spojené státy, které nemají systém protiraketové obrany schopný odrážet stávající balistické střely, napsal The National Interest.

Daily Express: Rusko varuje USA před provokativní jadernou strategií!

Americká strategie „omezeného" použití taktických jaderných zbraní k „předcházení napadení" z Ruska, kterou předložil bývalý náměstek ministra obrany Elbridge Colby, vyvolala ostře negativní reakci Moskvy.

Zbraně? Ale vůbec ne. USA mají úplně jiný problém

Poslední týdny přinesly z Ameriky dvě zprávy, ze kterých našince mrazí. Při masové střelbě v synagoze v Pittsburghu bylo zabito 11 lidí a v baru Thousand Oaks v Kalifornii 12. a Amerika se opět ptá na to, jak podobným masakrům zabránit. A opět se rozhořela debata o držení zbraní.

Americký prezident Donald Trump vede skandální a hysterickou kampaň ponižující migranty a uprchlíky, připomíná...

Americký prezident Donald Trump vede skandální a hysterickou kampaň ponižující migranty a uprchlíky, připomíná Max Boot v komentáři pro server Washington Post. Vojenský historik a komentátor poukazuje, že šéf Bílého domu zřejmě nedokáže mezi oběma kategoriemi vůbec rozlišovat.

Šokující odhalení. Poválečný byznys aneb Jak Havlova kamarádka krvavá bába Albrightová privatizovala v Kosovu...

Exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a další ve velkém obchodují v Kosovu, jež pomohli odtrhnout od Srbska. Je to náhoda, nebo vzorec jednání největší světové velmoci?

Po 17 letech války, vrchní americký velitel v Afghánistánu přiznal, že Taliban nemůže být...

Válka v Afghánistánu nemůže být vyhrána vojensky, ale míru můžeme dosáhnout pouze politickým usnesením s Talibanem, přiznal nově jmenovaný americký generál pověřený operacemi USA a NATO.

„Smrt Americe“ skandovaly prý miliony lidí po celém Íránu

Íránská muslimská republika si připomíná výročí islámské revoluce z roku 1979. Íránská státní média tvrdí, že miliony lidí po celém Íránu daly jasně najevo, co si myslí o Spojených státech. Agentura Reuters k tomu poznamenává, že údaje o „milionech“ nemohla ověřit, ale hlavním městem Teheránem prošly tisíce studentů, kteří skutečně skandovali „smrt Americe“.

Oblíbené články

Nakupujte chytře – s webem AkcniCeny.cz

Láká vás trvale šetřit na potravinách a dalším zboží až 80 procent z běžných cen a nešidit přitom kvalitu? Ulevit rodinnému rozpočtu až o tisíce korun měsíčně? Stačí aktivně využívat web AkcniCeny.cz, který každodenně sleduje letákové akce prodejců potravin, drogerie, nábytku, textilu, hraček, elektroniky i ostatního běžného sortimentu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com