Tagy Rusko

štítek: Rusko

Americký vojenský expert jmenoval 10 důvodů proč uznat Krym za součást Ruska

Profesor americkej námornej akadémie a vojenský expert Lyle Goldstein vyzval Washington, aby prestal podporovať Kyjev v konfrontácii s Moskvou a nadviazal vzťahy s Kremľom. Pritom vymenoval 10 dôvodov, prečo treba Krym považovať za súčasť Ruskej federácie.

USA je znepokojeno přijetím nového zákona v Rusku

USA je znepokojeno tím, že Rusko přijalo zákon, který umožňuje uznávat zahraničními agenty těch jednotlivců, kteří dostávají finanční prostředky ze zahraničí. Před médii se takto vyjádřila oficiální zástupkyně amerického ministerstva zahraničí Morgan Ortagus.

Rusko pracuje na zásadním úderu proti dolaru

Tříštění globální ekonomiky a de-dolarizace se zjevně valí plnou parou vpřed. Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika – zjednodušeně jako BRICS – je pětice vynořujících se národních ekonomik, která teď už vyvíjí nový univerzální platební systém, jenž má konkurovat mezinárodní platební síti americkému SWIFT, ohlásila s odvoláním na ruského činitele Reuters.

Čínsko-ruské vazby sníží závislost obou zemí na USA a dolaru

Velmi zajímavý rozhovor poskytl na nedávné čtvrté konferenci Rusko-čínského ekonomického dialogu v Pekingu čínskému deníku Global Times poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev. Hovořil mimo jiné o prohlubující se spolupráci dvou eurasijských obrů – Ruska a Číny – a jejich reakci na zvyšující se americkou agresivitu nejen v ekonomické oblasti.

Náhrada Ruslanu? Podívejte se, jak ji vidí Volga-Dněpr + FOTO

Největší ruský letecký nákladní přepravce, skupina Volga-Dněpr připravil technické požadavky na modernizaci stávajícího parku nákladních letounů An-124-100 a nastínil podobu perspektivního nákladního dopravního letadla s mimořádně vysokou nosností.

Ruské stíhačky MiG-31 při značné oblačnosti jedním tahem vyhnaly „narušitele“ vzdušného prostoru

Ruské stíhací letouny MiG-31 na Kamčatce v rámci kontroly výkonu bojové služby provedly zachycení „narušitele“ ruského vzdušného prostoru.

Rusko ukázalo americkým inspektorem nový raketový systém Avangard

Ruské ministerstvo obrany v úterý oznámilo, že americkým inspektorům ukázalo svůj nový Hypersonic raketový systém Avangard, píše agentura AP.

USA daly Turecku ultimátum kvůli systémům protivzdušné obrany S-400

USA navrhly Turecku, aby „zničilo, vrátilo, nebo se zbavilo“ ruských systémů protivzdušné obrany S-400. Uvedl to vysoce postavený zástupce amerického ministerstva zahraničí. Text prohlášení byl zveřejněn na webu úřadu.

Rusko v pondělí vrátí na Ukrajinu zajaté námořní lodě napsali ruské tiskové agentury

Rusko v pondělí vrátí tři zajaté námořní lodě na Ukrajinu a už jejich přemístilo na místo předání dohodnuté s Kyjevem. Ruské zpravodajské agentury v neděli ohlásili krymské pohraniční stráž.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com