Tagy Rusko

štítek: Rusko

Ruský zákonodárce se vychloubal, že systémy protivzdušné obrany S-700 mohou sestřelit celou planetu

Na začátku tohoto měsíce se ukázalo, že Moskva dodala Sýrii systémy protivzdušné obrany S-300, což vyvolalo obavy v Izraeli a ve Spojených státech. Tento krok následoval po náhodném sestřelu ruského letounu Il-20, ke kterému došlo dne 20. Září.

BFM TV: Rusko snižuje závislost na dolaru, ale nespěchá na euro

Jak připomíná BFM TV, v těchto dnech ruské ministerstvo financí oznámilo svůj záměr využít eura na platby za dodávky energie do evropských zemí.

Bývalý italský premiér: Putin a Trump chtějí zničit Evropskou unii

Bývalý italský premiér Mario Monti kritizoval italské politiky Luigi Di Maio a Matteo Salviniho. Podle něj chtějí potěšit Vladimíra Putina a Donalda Trumpa, kteří chtějí "zničit Evropskou unii".

Konec rusko-americké vesmírné spolupráce? Hraje se o víc, tvrdí expert

Ohlášená díra ve vesmírné lodi Sojuz MS-09, která vyvolala pozdvižení minulý měsíc, a nouzové přistání Sojuzu MS-10 z tohoto týdne by nás měly vést k zamyšlení se nad stavem americko-ruské vesmírné spolupráce, konstatuje politolog a historik Pavel Luzin z Permské univerzity. V komentáři pro server Moscow Times poukazuje, že tato spolupráce sice přežila mnoho existenčních krizí, včetně konfliktů na Ukrajině a v Sýrii, avšak nepříjemnou pravdou zůstává, že se již roky zhoršuje.

Americká námořní blokáda Ruska? U Gibraltaru je potopí!

Spojené státy mohou sotva uspořádat námořní blokádu Ruska, protože ta může americkou flotilu potopit, uvedl rumunský vojenský expert Valentin Vasilescu v článku pro internetovou stránku Voltairnet.org.

CM: NATO provokuje Rusko manévry na ukrajinském nebi!

Ukrajina provede na svém území společné „nebezpečné“ manévry se Spojenými státy a dalšími členskými zeměmi NATO, uvedl reportér Contra Magazin.

Putin zavelel. Rusové odpálili střely z jaderných ponorek, vzlétly bombardéry

Ruské strategické jaderné síly dnes na rozkaz prezidenta Vladimira Putina jako vrchního velitele provedly cvičení, a to i s odpaly raket. Oznámila to ruské ministerstvo obrany.

Americké špionážní drony stále více kopírují ruské hranice

Americký Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk po dobu 11 hodin létal koncem minulého týdne na jihozápadních hranicích Ruska.

V tomto okamžiku je Washington více než zoufalý… Čtěte, co o je ve skutečnosti...

Možná, že měli šanci v době prezidentování Obamy, když ministryně zahraničí Hillary Clintonová navrhla v březnu 2009 zábavný „restart“ ve vztazích USA s Ruskem, kdy byl prezidentem Medveděv, a předsedou vlády Putin. Kdyby byl Washington trochu prozíravější a nabídl seriózní možnosti, je možné, že by byl v současnosti geopoliticky izolován druhý největší soupeř Washingtonu na eurasijském kontinentě - konkrétně jde o Čínskou lidovou republiku.

V USA odhadli šance na úspěch ve válce s Ruskem a Čínou

Americká armáda pravděpodobně nebude schopna se současně úspěšně účastnit dvou hlavních konfliktů.

Oblíbené články

Konec cirkusů v Čechách?

Cirkusy, které majú v Čechách dlouholetou tradici, budou musel vynechat ze svých představení všechna zvířata. Ministerstvo zemědělství (MZe) na základě požadavku ministerstva životního prostředí totiž navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com