Tagy Rozhovor

štítek: Rozhovor

Ladislav Větvička: Znám vojáky z misí. Hrdinové? Pozor na to slovo. Článek o Afghánistánu,...

„Politici se řečmi o hrdinství jen pokoušejí ospravedlnit svá rozhodnutí, aby se někdo snad nezeptal, co vlastně v tom Afghánistánu děláme. Poláci, Kanaďani i Francouzi už dávno své jednotky odvolali nebo silně omezili jejich počty,“ říká známý blogger, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička. Vyjádřil se například i k písni Jaroslava Hutky a připomenul slova Karla Kryla právě ohledně tohoto písničkáře. Vysvětlil také, proč podle něj řadě lidí vadí různé neziskové organizace. V rozhovoru se podělil i o zajímavosti ze svého cestování a prozradil, jak vnímá život lidí v dnešním Rusku.
Merkelová

Nemine ani týden, aby nedošlo k rvačkám Němců s migranty, loupežím a zejména sexuálním...

„Merkelová z politiky odejde, až bude chtít. A ona chtít ještě dlouho nebude. … Kancléřka je stabilně druhým nejoblíbenějším německým politikem, možná že už jí mají i mnozí voliči CDU plné zuby, ale stále u nich převažuje médii pěstovaný (zcela nesmyslný) kult Merkelové jako strážkyně stability a jistoty, což je pro konsensuálně zaměřené Němce to nejpodstatnější,“ říká historik a znalec Německa Aleš Valenta.

Stát finančně odírá rodiny s dětmi a vyhlásil jim válku. Důchodový systém je dvojitý...

Ivo Patta, který se dlouhodobě zabývá otázkou důchodové reformy a vlivu ekonomického systému na demografii, upozorňuje, že stát do roku 1992 refundoval rodičům 50 procent nákladů na výchovu dětí v rodině. Od 1. 1. 1993 zohlednění nákladů na výchovu dětí ze strany státu kleslo na 12,5 procenta, čili stát refunduje rodičům pouze osminu nákladů. „Místo aby Ministerstvo financí odečetlo 50 % nákladů na výchovu dítěte, tedy 40 000 Kč za rok, odečte aktuálně jen částku 24 204 Kč za rok,“ říká.

Doyen západní novinařiny promluvil o vážných věcech. Toho by Česká televize do studia určitě...

Britský deník The Independent publikoval rozhovor s legendárním americkým novinářem Seymourem Hershem, který však byl po krátké době stažen.

„A vy jste souhlasila s bombardováním Srbska?!“ Ivan David přišel k Drtinové na rozhovor,...

Někdejší ministr zdravotnictví Ivan David chystá politický comeback. Bude kandidovat do Senátu pod záštitou SPD Tomia Okamury. Na přetřes se dostaly otázky týkající se SPD, ale také Ruska. Moderovala Daniela Drtinová.

Rozhovor pre Českoaktuálně: “Hranice jednoducho nepotrebujem,” výtvarník a fotograf nevšedných pohľadov Peter Hoffmann

Unikátny, imaginárny výtvarný prejav, ktorý v každom zanechá nezmazateľnú stopu. V myšlienkach nad výsledným dielom výtvarníka z Levíc, Peťa Hoffmanna. Štyri knižné publikácie, obaly na CDčka hudobných skupín, niekoľko samostatných výstav a neskutočné množstvo dych vyrážajúcich fotografií i obrazov. Ich spoločným znakom je bytostné spojivo so živou prírodou. To je len zlomok z diela tohto mladého človeka. Nechajme ale prehovoriť pre ceskoaktualne.cz samotného autora.

Tito politici dělají vše pro to, aby k nám přivezli imigranty. A tito lidé...

„S výroky Tomáše Halíka dlouhodobě nesouhlasím. Nemůžeme pomáhat lidem, kteří přicházejí k nám za lepším životem a neutíkají před válkou. Nemáme nic proti lidem, kteří k nám přicházejí za prací, chtějí pracovat a žít u nás a přijali naše hodnoty. Nechceme u nás přijímat ilegální imigranty, kteří jsou vyznavači nenávistného náboženství, které upírá práva ženám, a kteří nejsou schopni přijímat naše způsoby chápání demokracie a způsobu života. Navíc nechtějí u nás ani žít a jdou za štědrými sociálními dávkami, které jim slíbila kancléřka Merkelová,“ říká člen předsednictva SPD a poslanec Radovan Vích.

Sebevražedná blbost. Tak se předveď, ty sluníčkáři od Salvátora. Humanismus přináší potoky krve. Katolický...

„Přijmout někoho, kdo by měl zájem naši domovinu převzít a z nás, kteří jsme tu zatím stále ještě doma, vyrobit podřízenou ‚dhimmi‘ skupinu obyvatel, která, ač zatím ještě většina, by byla obyvatelstvem druhé kategorie na základě svého vyznání. Ti bez vyznání by šanci ani neměli, tedy za předpokladu, že by byl dostatek ‚pracovních sil‘ z řad ‚lidu knihy‘. Osud značné části (skoro celé) bývalé Byzantské říše by nám mohl napovědět, ovšem některé by asi musel ukopat téměř k smrti a stejně by to bylo marné,“ říká katolický kněz Jan Evermod Sládek.

Rozhovor pro Českoaktuálňe: Život na pravé české ekologické farmě není lehký. Ale za to...

"Naše farma je pravá česká se spoustou nezapomenutelných zvířat, aktivit i zážitků,“ říká o své unikátní farmě jeji majitel Tomáš Pater.

Ďábelský systém Bruselu. Tyto obludnosti EU na nás dopadají a toto nám provedou, když...

„Vzhledem k odlišné historické situaci by zřejmě sáhli k naší ekonomické likvidaci. Stejně likvidační pro nás ale může být, když přistoupíme na společnou evropskou imigrační politiku, jíž se zvráceně a pokrytecky říká solidarita. Pak už se ničeho horšího nemusíme bát a můžeme odvážný krok vystoupení z Evropského svazu uskutečnit. Jestliže odoláme a nějakým zázrakem se migrační tlak alespoň ztlumí, musí se náš odchod koordinovat s dalšími státy, které míří stejně jako my k únikovému východu z EU. Nesmíme se při té akci v panice ušlapat, ale musíme zachovat kázeň a opustit tu nebezpečnou strukturu po pečlivé přípravě,“ říká o czexitu reakční a kontrarevoluční filozof Jiří Hejlek.

Oblíbené články

Charita v podání Kataru? Mešity po celé Francii. V Marseille jich...

Že má Francie velice početnou muslimskou komunitu, je většině lidí známo. Ale kde tato komunita bere peníze na obrovské a opulentní mešity, kde imámové hlásají svou ideologii? Saúdská Arábie, zněl by odhad. Ale není tomu tak, i když bychom nebyli daleko. Stopy totiž vedou do Kataru. Kolik peněz přišlo na stavby, kde se scházejí vyznavači proroka Muhammada, z této země, odhaluje článek Gatestone Institutu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com