Tagy Rozhovor

štítek: Rozhovor

Retro: Cikáni jsou paraziti. Když mě přepadne Cikán s dýkou, mám právo mu ustřelit...

Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka je známý tím, že se k palčivým otázkám vyjadřuje na plnou pusu a bez politicky korektních vyhýbaček. Nejinak je tomu i v případě Romů, které ve většině považuje za parazity. Stejně tak má podle něho člověk právo bránit se proti útočníkovi, jak uzná za vhodné. Třeba mu ustřelit hlavu. Trvá si na tom, že ministr Schwarzenberg zaslouží na holou a ministr Kalousek podle něj chce zlikvidovat živnostníky.

Dánsko plánuje poslat několik uprchlíků zpět do Sýrie. CNN hovořilo s dvěma sourozenci, kterých...

Nemluvili ani dánsky, ale skandinávská země byla základnou klidu pro sourozence, kteří uprchli před ničením a smrtí, které následovaly po vypuknutí syrské občanské války v roce 2011.

Magda Vášáryová: Tradiční rodina nikdy neexistovala, je to jen součást hybridní války o moc

Ve společnosti je asi jen deset procent hrdinů. Netřeba se povyšovat nad těch zbývajících 90 procent, protože chtějí, aby přežili, například kvůli dětem nebo rodičům. Jenže ve chvíli, kdy se rozhoduje, kam bude společnost směřovat, je to zničující poměr, míní Magda Vášáryová.

Masakr na Švédských šancích: „Horší než Lidice. Při psaní jsem zhubl 15 kilo,“ vzpomíná...

Když se na počátku 90. let někdo zmínil o „masakru na Švédských šancích“ nebo o „vraždění Němců u Přerova v červnu 1945“, většina lidí neměla tušení, o čem je řeč. Komunistický režim důsledně dbal o to, aby se na ideologicky a politicky nežádoucí děsivé téma poválečné „msty na Němcích“ zapomnělo.

Pavel Bém: Čipy ve vakcínách? Nejsou potřeba. Probíhá loupež. Pravda o očkování

Budou dlouhodobě fungovat vakcíny proti covidu? A co konspirační teorie o čipování? Se svými závěry přichází lékař a exprimátor Prahy Pavel Bém v nové knize Institutu Václava Klause. Podle Béma jsme nonstop bombardováni různými čísly a chybně interpretovanými závěry. „To, v co se proměnila virtuální hra čísel v příběhu pandemie viru SARS-CoV-2, považuji za tragický omyl a za ‚loupež‘ na kredibilitě současné vědy i úrovni našeho poznání. Sdělovací prostředky a sociální sítě podporovány politickými elitami a nomenklaturními epidemiology rozpoutaly surrealistické ‚reality show‘,“ uvádí Bém.

Schůzka Zemana a Grosse. Ani si nepodali ruce. Co se mělo stát a nestalo?...

ROZHOVOR Proč se Miloš Zeman nestal podruhé premiérem? A který místopředseda jeho kabinetu poslal Skupině pro odhalování korupce udavačský dopis na kolegu z vlády? Jak to bylo počátkem 90. let s privatizací mladoboleslavské automobilky Škoda, kterou se dodnes chlubí Petr Pithart? Nejen na to odpovídá v knižním rozhovoru „Atomový dědek Miroslav Grégr: Se skromností sobě vlastní“ někdejší ministr a vicepremiér Miroslav Grégr. Na to, jak knížka vznikala a co zajímavého se v ní lze dočíst, odpovídá její spoluautor Jiří Hroník.

Profesor Beran: Rychlé řešení plných nemocnic. Je na dosah. Mlčí se o něm

ROZHOVOR Osobám, které prodělaly onemocnění covid-19, stačí aplikovat jednu dávku vakcíny a výsledná imunitní odpověď je vyšší než po dvou dávkách vakcíny u osob, které onemocnění neprodělaly. Profesor Jiří Beran tvrdí, že jakmile bude větší část populace už alespoň částečně chráněna, je možné upustit od plošných opatření. Ta jsou totiž až třetím nejvyšším stupněm protiepidemických opatření. Pro snížení hospitalizací a úmrtí by mělo pomoci přednostní očkování lidí s kombinací rizikových faktorů věk nad 65 let, cukrovka, obezita, ischemická choroba srdeční či hypertenze. Dle Berana stačí hned teď ohrožené skupině aplikovat jen jednu dávku vakcíny a další až za několik měsíců.

Jihoafričtí vědci, kteří objevili novou variantu Covid-19, sdílejí to, co vědí

Koncem loňského roku identifikovala síť pro genomový dozor v Jižní Africe (NGS-SA) pod vedením KwaZulu-Natal Research Innovation and Sequencing Platform (KRISP) rychle se šířící novou variantu SARS-CoV-2, viru, který způsobuje Covid- 19. Nová varianta s názvem 501Y.V2 vyvolává kritické otázky - včetně toho, zda budou současné vakcíny a léčba stále účinné.

Česká společnost směřuje k násilnému konfliktu, prorokuje pro ČeskoAktuálně.cz PhDr. Petr Hampl, Ph.D., sociolog...

Zdá se nám to, nebo v české společnosti vytrvale roste napětí? Například v pondělí 10.2. Daniel Hůle z neziskovky Člověk v Tísni udal zaměstnavateli dívku, která prý pronášela rasistické komentáře na sociálních sítích. Ta byla následně vyhozena z práce. Neděsíte se, kde to skončí?

Jaroslav Foldyna tvrdí: Z Evropy se pomalu stává jakýsi mix Afriky a Blízkého východu

Vážení čtenáři přinášíme Vám rozhovor s českým politikem panem Jaroslavem Foldynou

Oblíbené články

Svobodnenoviny.eu: Farage: Hnutí Black Lives Matter „chce svrhnout celou západní civilizaci“

Šéf brexitu Nigel Farage pronesl ostrá slova na adresu anglické fotbalové reprezentace, která během opožděného evropského fotbalového šampionátu UEFA 2020 podlehla hnutí Black Lives Matter.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com