Tagy Řecko

štítek: Řecko

Požáry v uprchlickém táboře v Řecku ukazují, že azylové politiky EU jsou neudržitelné

Tento požár je pouze nejnovějším z řady tragických případů požáru a násilí, stejně jako nelidských podmínek, které utrpěli ti, kterí žádají o azyl na egejských ostrovech Lesbos, Samos, Chios, Leros a Kos. Je to ostrá připomínka selhání současného systému a potřeby změny.

Migranti jako zbraň: Erdogan možná zaútočí na Řecko přes ně

Mezi Řeckem a Tureckem to v posledních několika týdnech vře. Vedou spory o ložiska zemního plynu na dně Středozemního moře ve vodách, které Řecko považuje za své. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dal však najevo, že v průzkumu ložisek hodlá pokračovat. Nebude si přitom lámat hlavu smlouvami uzavřenými v minulosti. A jako svého druhu zbraň může využít i migranty. Jenže ani Řekové nespí a posilují svou obranu. Proti Turecku - partnerovi v NATO.

Tisíce uprchlíků bez domova po požáru v táboře Moria. “Nemáme jídlo ani vodu,” řekl...

Tisíce uprchlíků se staly bezdomovci poté, co požár zachvátil Morii, notoricky přeplněný uprchlický tábor na řeckém ostrově Lesbos, kde v prostoru určeném pro necelé 3 000 žilo asi 13 000 lidí.

Katastrofa: Turecko hrozí Řecku válkou!

Konflikt mezi Řeckem a Tureckem o zásoby plynu ve Středozemním moři dále eskaluje. Turecko již hrozí Řecku válkou. Ministr zahraničí Německa, Heiko Maas, které nyní předsedá EU, již hovoří o možné … katastrofě! Nic nepomohly minulý týden jeho návštěvy v Řecku a Turecku a nabádání k dialogu.

Řecká vláda v posledních měsících tajně vyloučila z evropských hranic více než 1 000...

Řecká vláda v posledních měsících tajně vyloučila z evropských hranic více než 1 000 uprchlíků, mnoho z nich odplulo na okraj řeckých teritoriálních vod a poté je opustila v nafukovacích a někdy přetížených záchranných vorech.

Do Řecka už jen s negativním testem

Od 17. srpna budou turisté, a to i z ČR, smět do Řecka jen s negativním testem na koronavirus. Podle Asociace CK, turisté, kteří nepojedou kvůli povinnému testu na covid-19 do Řecka, nemají nárok na...

Turecko hrozí invazí do Řecka

Turecká vládní strana a dokonce i velká část opozice, se zdají být zaměřené, pokud ne vysloveně posedlé, myšlenkou napadnout a dobýt tyto řecké ostrovy, protože jsou podle nich tureckým teritoriem.

Řekové budují na moři protimigrační plot

Řecké ministerstvo obrany zahájilo výstavbu plovoucího plotu, který na moři u řeckých ostrovů přehradí cestu z Turecka do Řecka.

Amnesty: mapujeme situaci v Řecku, kde se soustřeďují uprchlíci a migranti ve stále zoufalejších...

Průběžně mapujeme situaci v Řecku, kde se soustřeďují uprchlíci a migranti ve stále zoufalejších podmínkách, zatímco uprchlická krize se v Evropě postupně vytrácí z centra pozornosti.

Řecko: Téměř 100 nelegálních migrantů přistálo na Lesbosu za méně než týden

Ve středu ráno přistál na jihu Mytilene na řeckém ostrově Lesbos loď s 27 nelegálními migranty. Bylo tam asi třicet nelegálních migrantů, kteří dorazili do Lesvosu za méně než týden, a na cestě je již pátá loď, která dorazí v červnu.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com