Tagy Řecko

štítek: Řecko

Nejméně sedm migrantů přišlo v úterý o život, když se jejich loď převrátila při...

Mezi utopenými jsou i dvě děti. Řecké pobřežní stráži se ve spolupráci s Frontexem podařilo z lodi, která vyplula z tureckého přístavu Ayvalik, zachránit 57 lidí.

Počet migrantů na řeckých ostrovech stoupl

Počet migrantů v registračních táborech, které se nacházejí na řeckých ostrovech stoupl a je ich víc než 16 000.

Řecko: “No-go” zóna v Aténách?

"V téhle čtvrti najdete ... čety, roty, prapory, a kalašnikovy. A já už nevím, jestli my, jako policejní sbor, máme ještě vůbec politický mandát tuto čtvrť vyčistit. Je to teď už asi práce spíš pro armádu." - Stavros Balaskas, víceprezident Řecké federace policistů, 6. dubna 2019.

To je gól: Řecko chce Němcům zabavit majetek. Kvůli reparacím

Řecký premiér Alexis Tsipras znovu nastolil otázku válečných reparací. Kabinet se domnívá, že Německo stále dluží řeckému státu reparace a ten je hodlá vymáhat. Vláda v Aténách tvrdí, že jí vláda v Berlíně dluží stovky milionů eur. Německá vláda řecký požadavek smetla ze stolu.

Při Řeckém pobřeží se převrátil člun s 50 migranty

Plavidlo s desítkami migrantů na palubě havarovalo v neděli při skalnatém pobřeží gréckeho ostrova Samos.

Svobodnenoviny.eu: Urpchlíci v Řecku nejsou spokojeni s luxusním místem pobytu a začínají proti novým...

Uprchlíci pocházející z města Thebes zablokovali starou národní cestu, která spojuje Thévu s Athénami. Migranti protestovali proti „špatným podmínkám“ v jejich domech a zařízeních.

Neziskovka se asi inspirovala českým Lidlem. Povalila kříž na řeckém ostrově, aby neurážela přicházející...

Staroveký mýtický grécky ostrov Lesbos je dnes známy ako bašta obchodníkov s ľuďmi. Na dennom poriadku sú tu problémy a konflikty, ktoré vznikajú v súvislosti s migrantmi a lodnou dopravou. Najnovšie multikultúrna mimovládka dala rovno povaliť kríž, aby moslimských migrantov “neprovokoval”. Miestni sú v šoku. Informuje portál Voice of Europe.

Šokující odhalení: Uprchlický tábor Moria v Řecku ovládá Islámský stát

Reportéři německé televize Deutsche Welle vydali znepokojivou reportáž o teroru v uprchlickém táboře Moria. Morii ovládla skupina stoupenců Islámského státu a brutálním způsobem trestá kohokoliv, kdo odporuje jejímu radikálnímu pojetí víry.

Chudí Řekové zuří! Imigranti vyhazují jídlo, které jim zdarma dávají + VIDEO

V Řecku vyvolaly vlnu nevole záběry, které ukazují, jak nespokojení imigranti vyhazují na ulici jídlo.

Děti ze Sýrie v Řecku trpí. Pokoušejí se o sebevraždu, uvádí Lékaři bez hranic

Je na čase, aby řecké orgány a EU začaly jednat a přesunuly tisíce trpících dětí z utečeneckých táborů do bezpečných domovů v zemích Evropské unie, tvrdí nezisková organizace Lékaři bez hranic, která se důrazně vložila do sporu o válečné uprchlíky.

Oblíbené články

Pokrytectví o uprchlících

Níže jsou uvedena dvě schémata z poslední výroční zprávy OSN o situaci uprchlíků ve světě, nazvané „Globální trendy UNHCR 2018“. Přestože tyto obrázky nezahrnují emocionální ránu ohledně mrtvoly utonulého dítěte - která byla nedávno vyplavena na pobřeží, když se jeho rodina pokoušela utéci ze země, kterou se USA a jejich spojenci „snažili osvobodit“ tím, že ji vybombardovali - každý z těchto dvou obrázků obsahuje mnohem větší a důležitější poselství, než jakákoli taková srdcervoucí fotografie nebo příběh.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com