Tagy Rakousko

štítek: Rakousko

Migrant chce, aby Rakušané pustili běženci do svých domů, pokud chtějí, aby integrace fungovala…

Syrský 19letý migrant Aras Bacho tvrdí, že Rakušané by měli pustit do svých domů běžence, pokud chtějí, aby integrace fungovala. Napsal to v otevřeném dopisu pro rakouský list OE24.

Rakouská vláda dál přitvrzuje. Turkům se to asi líbit nebude

Rakouský ministr dopravy Norbert Hofer plánuje, že Turci to budou mít od příštího roku o něco těžší. Zatímco dnes mohou Turci v Rakousku skládat zkoušky na řidičský průkaz v turečtině, od roku 2019 už to možné nebude. Informuje o tom server deníku Kronen Zeitung.

To se takhle potkali přistěhovalci a něco si řekli. Skončilo to vraždou a vážným...

U vídeňského soudu včera padl nepravomocný verdikt v případu, kdy se spolu utkali čečenští, afghánští a srbští migranti. Po vzájemné potyčce zůstal jeden mrtvý a jeden těžce zraněný.

Do EU míří desetitisíce migrantů? Obavy rostou, Rakousko už trénuje uzavření hranic

Balkánská policie varovala, že do západní Evropy se chystá vydat dalších 80 tisíc migrantů. Rakouští vojáci proto provedou cvičení na hranicích, do kterého by se měla zapojit asi tisícovka vojáků.

Österreich: Kurzovi hrozí smrtí za „novou křížovou výpravu” proti

Jakmile nová rakouská vláda oznámila uzavření sedmi mešit a vyhnání 40 imámů se kancléř Rakouska Sebastian Kurz stal terčem hrozeb, včetně vyhrožování smrtí, uvedl Österreich.

Rakouské deníky Kronen Zeitung, Kurier a Die Presse živelně komentují odhalení auditorské zprávy, podle...

Audit měl jako první k dispozici deník Kronen Zeitung, který se problematice věnuje celou řadu měsíců. Již loni v létě deník citoval anonymního úředníka, jenž upozorňoval na chaotickou situaci a neuvěřitelné plýtvání penězi daňových poplatníků. „Kdyby situace nebyla tak alarmující, mohli bychom cítit jisté zadostiučinění. Pět měsíců poté, co nám jeden z úředníků sdělil informace o chaotické situaci sociálního odboru, audit vše potvrdil,“ konstatuje šéfredaktor Richard Schmitt.

Muslimské ženy odmítají pracovat. Místo toho se i násilím dožadují sociálních dávek. To je...

Nejčtenější rakouský deník Kronen Zeitung opět přináší neradostné zprávy z oblasti migrace. Tentokrát jde o zveřejnění utajované zprávy úřadů práce o obavách z klientů s přistěhovaleckými kořeny.

Rakouský kancléř v akci: Sedm mešit zavřít, radikální imámy vyhodit ze země

Rakousko uzavře sedm mešit a vypoví ze země několik imámů, kteří jsou financovány ze zahraničí. Řekl to na tiskové konferenci kancléř Sebastian Kurz. Politický islám podle něj nemá v zemi místo. Píší o tom Novinky.cz.
Putin

NYT: Trump vytvořil nečekaně dobré prostředí pro sbližování EU a Putina

Vladimir Putin opět získává podporu EU, před několika měsíci bylo těžké si to představit, píše The New York Times.

Rakouský kancléř Kurz: Je strašidelné, že většina lidí na sociálních dávkách žije ve Vídni....

Rakouská vláda zatím poctivě plní své předvolební sliby a zaujala tvrdý postoj vůči imigrantům. Kancléř Sebastian Kurz je proto čím dál populárnější doma i v Evropě, kde jej vnímají převážně jako zachránce tradičních stran před vlnou antisystémových hnutí. Poslední zpřísnění postoje vůči imigrantům oznámil rakouský kancléř minulé pondělí. Podle vládního návrhu by cizinci, kteří neumějí německy, měli mít omezené sociální dávky.

Oblíbené články

Charita v podání Kataru? Mešity po celé Francii. V Marseille jich...

Že má Francie velice početnou muslimskou komunitu, je většině lidí známo. Ale kde tato komunita bere peníze na obrovské a opulentní mešity, kde imámové hlásají svou ideologii? Saúdská Arábie, zněl by odhad. Ale není tomu tak, i když bychom nebyli daleko. Stopy totiž vedou do Kataru. Kolik peněz přišlo na stavby, kde se scházejí vyznavači proroka Muhammada, z této země, odhaluje článek Gatestone Institutu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com