Tagy Německo

štítek: Německo

Gabriel: Trump chce v Německu změnit režim!

Bývalý německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel obvinil prezidenta USA ze snahy „změnit režim" v Berlíně, píše Bild.
Angela Merkelová

Merkelová konečně našla důvod k navýšení výdajů na obranu v NATO!

Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala členské země NATO, aby zvýšily výdaje na obranu, a to v souvislosti s konfliktem v Donbasu a sjednocením Krymu s Ruskem.

To by se u nás stát nemohlo! Každý sedmý obyvatel Německa je negramotný

Už každý sedmý dospělý v Německu je funkčně negramotný. Ukazuje to výzkum provedený Univerzitou v Hamburgu.

Německá babička je vytěsněná, protože se necítí příjemně ve frontě mezi cizinci, kteří všichni...

Říjen 2017, město Salzgitter se stalo prvním městem, které zavedlo imigrační omezení: město již nepřijme žádné další uprchlíky. "Vidím to každý den: "Ženská, ustup stranou! " Starší lidé, kteří jsou často těžce postižení, nemají šanci." - Norbert Reinartz, dobrovolník pracující pro potravinovou banku Essener Tafel. Tváří v tvář nekontrolované masové imigraci se zdá, že stále více lidí a institucí v Německu je nuceno uvědomit si hranice svých možností.

Na zvracení. V parlamentu došlo k naprosto nevídané události, která překročila veškeré hranice chápání...

V německém parlamentu došlo k naprosto nevídané události, která překročila veškeré hranice chápání slušného chování. Předvedla ji hlavně místopředsedkyně parlamentu ze Zelených, když naschvál přerušila pietu za 14-letou dívku, kterou zavraždili dva migranti.
Merkelová

Angelo Merkel, rezignujte! Na kancléřku tlačí už i v její vlastní straně

Nad německou kancléřkou se stahují mračna. Už i lidé z CDU naléhají na její odchod kvůli její azylové politice. Její odstoupení požadoval podle serveru Novinky.cz Holger Kappel, šéf bádensko-württemberského svazu Werte Union (Unie hodnot). Jde o volné sdružení členů strany CDU.

Dvě lodě německých neziskovek, které převážely migranty byli zadrženi

Dlouho ani netravalo, aby se italská vláda nedostala do konfliktu s další nevládní organizací, která naloďuje migranty u libyjských břehů. Problém nastal, když ministr vnitra Matteo Salvini odmítl vpustit do italského přístavu loď německé organizace Lifeline s migranty. Pobřežní stráž nakonec víc než dvě stě migrantů převezme, ale dobrovolníci z lodi budou vyšetřováni.

Babiš vyhlásil, že ak Nemci začnú vracať azylantov na svojich hraniciach, je pripravený nasadiť...

V Nemecku po vymenovaní novej vlády pomaly začínajú prehodnocovať postoj k migračnej kríze, ktorú čiastočne sami spôsobili politikou otvorených dverí kancelárky Merkelovej (CDU) od roku 2015. Teraz sa ale karta obracia a po tlaku zo strany nového ministra vnútra a lídra CSU Horsta Seehofera pravdepodobne Nemecko začne vracať nelegálnych migrantov na svoje hranice. Kancelárka Merkelová má ale iný názor a volá po celoeurópskom riešení problému. Podľa odborníkov teraz Nemecko stojí na prahu veľkej vládnej krízy. O situáciu sa vážne zaujímajú aj okolité štáty, ktoré by tak museli riešiť odmietnutých azylantov na nemeckých hraniciach. Český premiér Andrej Babiš dokonca avizoval možné nasadenie armády, informuje portál iDnes.cz.

Včera proběhla tisková konference, na které vyšetřovatelé informovali o dalších detailech případu zavražděné a...

Včera proběhla tisková konference, na které vyšetřovatelé informovali o dalších detailech případu zavražděné a znásilněné čtrnáctileté dívky. Pachatel děsivého činu však bohužel uprchl i se svojí rodinou do rodného Iráku.
Merkelová

Merkelová po tlaku z USA urguje reformu EÚ vrátane nových migračných pravidiel

Nemecká kancelárka Angela Merkelová poskytla odpovede na otázky o podobe novej reformy EÚ, ktorú avizuje už niekoľko mesiacov. S jej francúzskym kolegom, prezidentom Emmanuelom Macronom, sa však doteraz nezhodli na konkrétnej podobe novej azylovej politiky, spoločnej európskej obrany a reformy eurozóny, informuje Reuters.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com