Tagy Nato

štítek: Nato

NATO praská ve švech? Evropané odmítají důvěřovat USA v oblasti bezpečnosti

Více než 40 % Evropanů je přesvědčeno, že Spojené státy nejsou pro Evropskou unii spolehlivým partnerem, vyplývá z výsledků průzkumu veřejného mínění provedeného výzkumným centrem YouGov.
NATO

FAZ: Případný odchod USA z NATO bude stát Evropu 350 miliard dolarů!

Pokud se Spojené státy stáhnou z NATO, budou muset Evropané podle Frankfurter Allgemeine utratit stovky miliard dolarů na obnovu obrany aliance.

Britský ministr zahraničí obvinil Rusko z pokusu narušit demokracii v Evropě

Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt prohlásil, že pokus o převrat v Černé Hoře v roce 2016 byl „jedním z nejhorších příkladů ruských pokusů narušit evropskou demokracii“, přestože Moskva opakovaně prohlásila, že tato obvinění jsou neopodstatněná.
NATO

P.C.Roberts: Zrušte NATO už teď!

Při čtvrtečním 70. letém výročí založení NATO prohlásil jeho předseda Jens Stoltenberg, že tato organizace zůstává důležitým článkem globální bezpečnosti.

Resett: Chyba s Ukrajinou ohrožuje Západ „aliancí medvěda a draka“!

Pokus o vstup Ukrajiny do západních politických institucí, jako je EU a NATO, bez ohledu na zájmy Ruska, je největší geopolitickou chybou Západu v 21. století, napsalo norské vydání Resett.
NATO

Potrestat Rusko: NATO postupuje do Černého moře

NATO plánuje schválit nový protiruský „balík opatření“ pro zajištění bezpečnosti plavby ukrajinských lodí v Černém moři. Rozhodnutí o tom může být přijato už na schůzce ministrů zahraničí aliance, která začne 3. dubna ve Washingtonu.

Business Insider: Nejmocnější zbraně NATO pro válku s Ruskem!

Americký portál Business Insider vyjmenoval „nejsilnější" zbraně zemí NATO, které by aliance mohla využít při hypotetickém konfliktu s Ruskem.

Kiska pred Prezidentským palácom vztýčil vlajku NATO, neurobil to ešte žiaden prezident. Poslanec NR...

Pred Prezidentským palácom vztýčili vlajku Severoatlantickej aliancie. Ako informoval Martin Lipták z tlačového odboru prezidenta, stalo sa tak po prvý raz. Vlajku NATO vztýčili pri príležitosti 15. výročia vstupu Slovenska do NATO. Popri vlajkách Slovenskej republiky a Európskej únie bude pred palácom vztýčená 24 hodín

Svobodnenoviny.eu: 20 let našeho působení v NATO – je vůbec co slavit?

Česká republika vstoupila do Severoatlantické aliance (NATO) v roce 1999, tehdy společně s Polskem a Maďarskem. 12. března 1999 podepsal tehdejší prezident Václav Havel přístupové listiny NATO.

Fantazie Tast & Purpose: Jak Rusko zničí NATO ve válce v roce 2024!

Profesor vojenské historie John Kuehn ve svém článku v Tast & Purpose představil scénář budoucího konfliktu mezi Ruskem a NATO, který by podle jeho verze mohl začít v roce 2024.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com