Tagy Nato

štítek: Nato

NATO

Litva i NATO popřeli, že při hranici Běloruska shromažďují vojáky a tanky, nepopřeli však,...

Litva ako členský štát NATO v nedeľu vyhlásila, že nepredstavuje vojenskú hrozbu pre svojho suseda Bielorusko. Litva tak reagovala na bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, ktorý Severoatlantickú alianciu obvinil, že zhromažďuje vojakov pri západnej hranici jeho krajiny

Deutsche Wirtschafts Nachrichten: NATO jako umírající organizace?

Nedávný konflikt mezi Francií a Tureckem ve Středomoří může být předzvěstí kolapsu Severoatlantické aliance, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Kanónenfutr a pokladnička. Tak nás vidí v NATO!

A teď je to definitivně jasné. Česká republika ví, jak nás vnímá Severoatlantická aliance. Jsme poslušný psík, jako oslíku otřes se musíme přidat. Vysvětlil to ministr obrany Lubomír Metnar.

NI: Moskva má právo obávat se invaze NATO!

Rusko má důvod se obávat Západu, protože v posledních několika stoletích do země opakovaně vtrhly Polsko, Švédsko, Francie, Německo a dokonce i Spojené státy.

Uniklý dokument odhaluje tajný Turecký plán napadnout Řecko! Jak bude reagovat NATO?

Dokumenty byly zveřejněny a znovu publikovány ve zprávě Nordic Monitor. Dokument, který je prezentací PowerPoint připravenou pro turecký generální štáb, byl objeven ve spisu, který byl použit v soudním řízení vycházejícím z vyšetřování role generálního štábu v neúspěšném převratu proti tureckému prezidentovi, Recep Tayyip Erdoğanovi.

Rusko považuje vojenské cvičenia NATO pri svojich hraniciach za provokáciu

Velenie ruskej armády označilo vojenské cvičenia USA a ich spojencov z NATO v blízkosti hraníc Ruska za provokatívne. Generálny štáb ruských ozbrojených síl považuje za provokáciu predovšetkým vojenské cvičenie krajín NATO v Barentsovom mori, počas ktorého sa uskutočnil nácvik útokov na objekty v Rusku a jednotky sa cvičili aj v likvidácii balistických rakiet.
Si Ťin-Pching

Archiv: Si Ťin-pching: Rusko a Čína mohou vytvořit alianci, před níž bude NATO bezmocné

U příležitosti 95. výročí založení Komunistické strany Číny se v Pekingu konalo slavnostní shromáždění, na němž vystoupil vůdce země, generální tajemník ÚV KS Číny, čínský prezident Si Ťin-pching, který prohlásil: za 10 let budeme mít nový světový řád, v němž hlavní slovo bude mít společenství Číny a Ruska. Rusko a Čína mohou vytvořit alianci, před níž bude NATO bezmocné.

Generál Pavel zaútočil na Zemana a Čínu. Vyzývá děkovat EU a NATO, které podle...

Generál a bývalý předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel se rozhodl upozornit na pomoc NATO a finanční příspěvek EU v dnešním boji Česka s koronavirem. Číně a prezidentovi Milošovi Zemanovi podle něj poděkovali už dost.

Hlavní generál NATO podporuje pražské politiky ve sporu s Ruskem

„Jakýkoli pokus o použití síly nebo zastrašování zvolených představitelů je pokusem o podkopání demokracie jako takové,“ říká Stoltenberg.

Generál Dempsey: u Ruska se objevil hrozný potenciál ve vesmíru

Rusko se snaží vytvořit podmínky, v nichž nebude moci NATO plnit své úkoly, prohlásil předseda Sjednoceného výboru náčelníků štábů USA generál Martin Dempsey na setkání se zástupci Obranných sil Irska v Dublinu. Bylo to oznámeno na oficiálních webových stránkách Ministerstva obrany USA.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com