Tagy Migranti

štítek: Migranti

Le Figaro: Migrační krize ve Francii, na rozdíl od tvrzení, pokračuje!

Počet žadatelů o azyl ve Francii se stále zvyšuje, nelegální přistěhovalectví je mimo kontrolu a samotná migrační politika není „tak levná", napsal deník Le Figaro.

James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

Americké války v Afghánistánu a Iráku vyhnaly z domovů miliony lidí, zničily jejich životy a zbavily je jejich normálního a bezpečného života. Oběti těchto válek měly dvě možnosti: buď bojovat, nebo utíkat.

Bude v Evropě obnovena demokracie?

Už proslulý starověký král Šalamoun konstatoval „nic nového pod sluncem“, všechno tu již v jisté podobě bylo, a v určité obdobě zas bude. A tak i dnešní generace, které aktivně nezažily konec 80.let a pád komunizmu, mohou v dnešní době v EU zažívat jistý odvar téhož.

Policie na Maltě vyslíchá kapitána lodě Lifeline. Migranty chce i Nórsko

Policie na Maltě vyslíchá kapitána lodě německé humanitární mimovládní organizace Mission Lifeline. Informovala o tom vláda ve Vallette.

Čtyři krajiny EU jsou ochotné přijmout migranty z lodě Mission Lifeline

Nejméně čtyři krajiny Evropské unie potvrdili, že jsou ochotné přijmout část migrantů z lodě německé mimovládní organizace Mission Lifeline. Loď se již od čtvrtku bezcílně plaví po Středozemním moři se 234 migrantmi na palubě a měla by v dohledném čase zakotvit na Maltě. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním se na maltskou vládu.

Migranti našli nový způsob, jak získat azyl. Hrají se na homosexuály.

V mnoha zemích jsou příslušníci LGBT pronásledováni, zvláště v těch, kde mají silné slovo islamisté. Takoví lidé jsou podle mezinárodní řádu ochrany lidských práv na vrchním listě těch, kterým je třeba poskytnout azyl. Podle webu The Huffington Post si to migranti dobře uvědomují a snaží se toho využít tím, že se falešně tváří jako pronásledovaní členové LGBT komunity.

Rozpad EU? Už ani jeden migrant. Matteo Salvini před důležitým setkáním notně přitvrdil

Před chystaným čtvrtečním summitem EU si jednotlivé strany vyměňují údery v otázkách migrace. Zatímco Angela Merkelová a Emmanuel Macron k žádnému řešení nedospěli, Matteo Salvini jel do Libye vyjednávat o třídících centrech pro migranty. Varoval také, že budoucnost Evropské unie je nejistá, a vysvětlil, na čem závisí.

Imigranti, které přijala španělská levicová vláda, utekli. Pamatujete na loď Aquarius, kterou nevypustili na...

Skupina afrických imigrantů, kteří se do Španělska připlavili na lodi Aquarius, utekla ze střediska v Alicante.

Merkelová a Macron vyzvali k větší solidaritě při řešení migrace. Mezitím Trump vůči imigrantům...

Kritika z domova i ze zahraničí se snáší na amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli kontroverzní praxi oddělování dětí migrantů od rodičů na hranici USA s Mexikem. Šéf Bílého domu svou politiku dnes obhajoval s tím, že lidi, kteří přicházejí do země nelegálně, je třeba zatýkat. Nezvládnutí migrace vede k růstu zločinnosti, jak to podle něj dokazuje příklad Německa, kde je však počet trestných činů nejnižší od roku 1992. Německem nicméně otřásá spor o migrační politiku, který uvrhl vládu Angely Merkelové do nejvážnější krize od jejího vzniku. Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s kancléřkou vyzval k větší solidaritě při řešení migrační problematiky. Český premiér Andrej Babiš odmítl obnovování kontrol na hranicích v EU kvůli migraci.

Kdo z vás si myslí, že musíme být solidární s migranty? Kdo? Vy? Nebo...

V souvislosti s i italským ne připlouvajícím lodím „charitativních“ organizací, se objevil starý nešvar. Musíme být solidární. Musíme pomáhat, musíme, prostě musíme.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com