Tagy Měsíc

štítek: Měsíc

NASA

Další vědec NASA tvrdí: „Někdo jiný je již na Měsíci“!

Žijeme ve velice podivném světě. Jak Neil Armstrong jednou řekl, „existují velké neobjevené myšleny, velké průlomy jsou k dispozici těm, kteří dokáží odstranit jednu z ochranných vrstev pravdy.“ Díky rychlému posunu vpřed k dnešním...

Dnes v noci nastane vesmírné divadlo: polostínové zatmění Měsíce

Již dnes večer bude možné z území České republiky spatřit polostínové zatmění Měsíce. Unikátní jev, který jindy pozorovat nelze, bude viditelný, neboť Měsíc projde těsně nad stínem Země. K této výjimečné příležitosti pořádají české...

Měsíc: Těchto šest velkých tajemství zůstává nevyřešených

Sobota (20. července) bylo 50. výročí přistání Apolla 11 na Měsíci, což bylo poprvé v historii, kdy lidé vstoupili do mimozemského světa. Jediný přirozený satelit Země je pro nás však o půl století později velmi neznámým místem a jeho historie a geologie jsou stále záhadné - hlavně proto, že jsme se nevrátili na měsíc od roku 1972.

Měsíc je obrovský potenciální zdroj. Ale kdo je vlastníkem?

Bitva o legálnost lunární těžby ukazuje, že bude obtížné ji vyřešit. Smlouva o kosmickém prostoru, která byla podepsána Sovětským svazem a USA v roce 1967 poskytuje částečný rámec pro průzkum, ale zcela neřeší těžbu nerostů na Měsíci.

Odvrácená strana Měsíce Číňany překvapila

Čínské lunární vozítko Jü-tchu 2 (Nefritový králík 2) na odvrácené straně Měsíce objevilo dva typy horniny měsíčního pláště, o jejichž existenci vědci pochybovali. Jejich prozkoumání poskytne vědcům další údaje o formování Země a její družice, uvádí účastníci mise v časopisu Nature.

Čínský satelit zachytil video a snímky planety Země + VIDEO

Nové záběry jsou zásluhou čínského satelitu Longjiang-2, který vstoupil do lunární orbity v červnu 2018 a pomalu začíná odesílat informace zpět na Zemi, jako součást mise která přivedla Čínu na odvrácenou stranu Měsíce, poprvé v historii.

Nejasnosti kolem Měsíce

I my zde jsme si o Měsíci a jeho chování kladli mnohé otázky (viz štítek Měsíc pod článkem). Následující článek nepřináší zcela nové objevy, ale je to pěkně sepsaný přehled.

Experiment: Čína zkouší pěstovat na Měsíci rostliny! + VIDEO

Čína zkouší přepisovat dějiny! V lednu 2019 čínská vesmírná agentura provedla historické přistání na odvrácené straně Měsíce. Brzy poté zveřejnila fotografie a videozáznamy, které zachycují detaily na povrchu Měsíce. Nyní přišla Čína s novými fotkami.

První snímek odvrácené strany Měsíce. Jeho barva je hnědá, nikoli šedivá

Odvrácená strana Měsíce je poměrně neprobádaná. Žádná sonda ani průzkumný modul tam dosud nepřistály. Tato oblast na satelitu Země je hornatá, zvlněná a posetá krátery, na rozdíl od opačné strany, kde jsou i rovinaté oblasti vhodné pro přistání.

Oblíbené články

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com