Tagy Maďarsko

štítek: Maďarsko

Maďarská policie zjistila, jak se migranti dostávají do EU. Vybudovali tajnou cestu

Maďarská policie objevila o víkendu na hranicích se Srbskem tunel, který migranti využívali na nelegální přechod hranic. Zabránila tak stovkám migrantům dostat se do EU. Informovala o tom v pondělí srbská stanice RTS a agentura HINA.

Maďarská policie: 300 nelegálních migrantů se pokusilo přes víkend projít hranice. Kiszelly: “Hranice zůstanou...

Zpráva uvedla, že policie a ozbrojené síly zadržely a vrátily 258 cizinců na území Maďarska, zabránily 58 lidem při pokusu o nelegální vstup do země, zadržely 28 osob chycených při protiprávním vstupu, obvinily pět osob z pašování lidí a dva s kováním oficiálních dokumentů.

Maďarsko osvobozuje uprchlíky uvězněné na jeho hranici, ale zpřísňuje pravidla

Maďarsko ve čtvrtek uzavřelo na svých hranicích „tranzitní zóny migrantů“ a osvobodilo asi 300 uprchlíků z podmínek podobných vězení - a zároveň zpřísnilo pravidla, která budou účinně blokovat budoucí žadatele o azyl.

Maďarsko tvrdí, že bude bránit své hranice a zachová hraniční plot i přes rozhodnutí...

Maďarské ministerstvo obrany uvedlo, že jak ozbrojené síly, tak maďarská vláda udělají vše, co je v jejich silách, k obraně hranic země a udržení hraničních hranic navzdory novému rozhodnutí Evropského soudního dvora, že Maďarsko nelegálně zadržovalo žadatele o azyl v tranzitních zónách.

Maďarsko: za jediný víkend bylo zadrženo 151 migrantů za nezákonný přechod hranic

Podle policejní zprávy zveřejněné dnes maďarští policisté zatkli 151 nelegálních přistěhovalců, kteří vstoupili do země navzdory uzavření hranic koronaviru.

Maďarský europoslanec Hölvényi: Přistěhovalectví z Afriky lze zastavit pomocí správné pomoci a opatření

Maďarsko má pro Afriku jasnou strategii založenou na vytváření životaschopných podmínek ve zdrojových zemích pro přistěhovalectví, udržování úzkých kontaktů s místními organizacemi v Africe a pomáhání při vytváření důvěryhodného a konzistentního evropského programu pomoci, píše poslanec György Hölvényi ve svém blogu.
Evropská unie

EU: Polsko, Maďarsko a Česká republika porušily právo EU

Toto rozhodnutí účinně odstraňuje svrchovanost členských států EU při přijímání vlastních rozhodnutí týkajících se dodržování veřejného práva, pořádku a národní bezpečnosti v souvislosti s migrační politikou EU, pokud jsou tato rozhodnutí v rozporu se závazky EU.

Podle Nejvyššího soudu EU, Maďarsko drží nezákonně žadatelů o azyl v trnazitních zónách

Maďarská praxe udržování žadatelů o azyl v uzavřené tranzitní zóně na hranici se Srbskem je podle nezávazného stanoviska vydaného vyšším úředníkem nejvyššího soudu Evropské unie kvalifikována jako „nezákonné zadržení“.
Migranti

Maďarsko tvrdí, že nejde o uprchlickou krizi, ale o hromadný exodus

Mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács hovořil s bruselskými novináři ve snaze vysvětlit postoje své země k migraci, které byly ostře kritizovány v době výstavby hraničního plotu se Srbskem.

Maďarsko oficiálně oznámilo OSN, že odstupuje od globálního kompaktu pro migraci

Maďarsko oficiálně oznámilo OSN, že odstupuje ze schvalovacího procesu globálního kompaktu pro migraci. Oznámil to maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto.

Oblíbené články

Svobodnenoviny.eu: Německo: Údaje ukazují, že většina migrantů nemá žádnou snahu se...

Statistiky z povinných jazykových kurzů nabízených migrantům v Německu ukazují nepatrnou úspěšnost. Zástupci strany pravicové Alternativy pro Německo (AfD) tvrdí, že to dokazuje, že migranti mají jen malou vůli integrovat se do německé společnosti.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com