Tagy Kultura

štítek: Kultura

Je zakázán v 50 zemích, režisér byl souzen za vraždy. Film Cannibal Holocaust je...

Režisér chtěl přesvědčit diváky, že jde o realitu. Nakonec kvůli tomu sám zažil peklo. Film Cannibal Holocaust se zapsal do historie jako jeden z nejdrastičtějších vůbec. Mnoho lidí totiž věřilo, že násilí v něm je autentické a záběry z natáčení ve filmu jsou opravdu skutečné. Proto si vysloužil nálepku jednoho z nejkontroverznějších filmů.

V Afghánistánu zastřelena aktivistka za práva žen

Aktivistka Freshta Kohistani, zastánkyně práv žen v Afghánistánu, byla zavražděna ozbrojenci. Její zabití přichází uprostřed vlny smrtících bombových útoků a cílených vražd v zemi.

Děkujeme za Vaši přízeň v tomto roce a přejeme Vám šťastné a veselé vánoce.

Děkujeme za Vaši přízeň v tomto roce a přejeme Vám šťastné a veselé vánoce.

Neuvěřitelný objev: Archeologové zostali ohromeni po odhalení 6000 let staré „pohřbené kolébky civilizace“

Mezopotámie, která se nachází převážně v dnešním Iráku, byla součástí takzvaného Úrodného půlměsíce, který hraničil s Arabskou pouští na jihu a horami Arménie na severu.

Mayský průlom: „Velká zeď“ starověké civilizace odhalená v průkopnickém skenování

Archeologové byli ohromeni poté, co sken odhalil takzvanou „Velkou zeď“ starověké civilizace pohřbené hluboko v džungli.

Kamenné „figurky Venuše“ mají nové vysvětlení a je překvapivě dojemné

Patří mezi nejstarší známé umění na světě. Zvláštní sošky ženských postav pocházející z pozdní doby kamenné, mnohé se silně zaoblenými prsy, hýžděmi, stehny, boky a žaludky.

Nikdo neví, odkud tato socha obřího penisu se tu vzala – nebo kdo ji...

Už několik let vítal turisty na vrcholku hory Grünten v jižním Bavorsku nevkusný a přesto zábavný pohled: vysoký 2,13 metrů vysoká socha penisu. Ale nyní slavný falus náhle zmizel.

Fantastický objev: Archeologové našli v amazonské džungli 12 500 let starou „Sixtinskou kapli starověku“

Archeologové objevili v kolumbijské džungli desítky tisíc starověkých kreseb z doby před 12 500 lety. Tato prehistorická vyobrazení zvířat a lidí byla nalezena zdobící útesové tváře, které se táhnou přes téměř osm mil. Kromě toho některé zobrazují dávno vyhynulá zvířata z doby ledové.

Důkazy ukazují, že neandertálci a lidé byli ve válce již více než 100 000...

Asi před 600 000 lety se lidstvo rozdělilo na dvě části. Jedna skupina zůstala v Africe a vyvinula se do nás. Druhý vyrazil po souši do Asie, poté do Evropy a stal se Homo neanderthalensis - neandertálci. Nebyli to naši předkové, ale sesterský druh, vyvíjející se paralelně.

Oblíbené články

Čina začala stavět ostnaté ploty na hranici s Vietnamem. Bojí se...

Čína nyní začíná stavět a / nebo posilovat hraniční zdi poblíž svých hranic s jihovýchodem - podle nové zprávy australské ABC „vyvolává kontroverze“ se sousedními zeměmi.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com