Tagy Kultura

štítek: Kultura

Právě v době, kdy poslední kolo skandálu kolem homosexuální sítě a obvinění ze sexuálního...

Právě v době, kdy poslední kolo skandálu kolem homosexuální sítě a obvinění ze sexuálního zneužívání v Církvi dosahuje vrcholu, papež František – který v poslední době tajemně mlčí – svrhnul mezi nás teologickou jadernou bombu.

Píseň o Zemanově smrti? Hutka se vylíhl z vejce blbosti, naštval se známý herec

Před pár dny se o velký rozruch postaral známý písničkář Jaroslav Hutka. V písni „Miloš a Zubatá“ zpívá o smrti českého prezidenta. Jak sám přiznává, původní verze byla ještě o něco ostřejší, nakonec ji ale zmírnil, aby ji publikum uneslo. I přesto se na něj snesla vlna kritiky.

Světová filatelistická výstava Praga 2018 predstaví i nejvzácnější známky světa

Vůbec poprvé se v Praze ocitla nejslavnější kolekce poštovních známek světa – modrý a červený mauritius a bombajský dopis s dalšími dvěma mauritii. Utajený český sběratel je zapůjčil světové filatelistické výstavě Praga 2018.

Přečtěte si jak Karel Gott udělal z dobroserských „spisovatelů“ totální hlupáky

Skupina českých spisovatelů se ohradila proti tomu, aby zpěvák Karel Gott vystoupil na Lipském knižním veletrhu 2019 na tzv. Roku české kultury. Napsali proto dopis Martinu Kraflovi, programovému koordinátorovi Moravské zemské knihovny v Brně pro Leipziger Buchmesse 2019. Proti informacím v dopise se ale Gott důrazně ohradil.

Pardubický kraj: Kulturní instituce kraje připomenou události srpna 1968

Zanedlouho si i v našem kraji připomeneme události ze srpna 1968. I když přímých pamětníků je v roce 2018 stále ještě mnoho, vyrostly nové generace, pro které je to už dávná historie. Proto krajské kulturní instituce připravily projekty, programy a výstavy, které přelomovou dobu před 50 lety přiblíží v souvislostech především mladým lidem.

Po Hutkovi přišel i Tomáš Klus s novou politickou písní: Pravda je žezlem v...

Zpěvák Tomáš Klus se znovu ozývá. Pokud si někdo myslel, že vyhlásí bojkot Andreje Babiše (ANO), firem i médií, která koupil, a odmlčí se, tak se spletl. Klus napsal novou písničku, ve které Babiše označil za lháře, pod jehož vládou tato země pláče.

Město Hollywood chce “vykopat” Trumpovu hvězdu z chodníku slávy

V pondělí městská rada West Hollywoodu jednomyslně odsouhlasila odstranění Trumpovy hvězdy z chodníku slávy.

Víkendové čtení: Supernova

Jas Slunce se v momentě zvýšil, jeho povrch začal vřít a pokryl se bublinami plasmy vypadajícími jako obrovské puchýře. Ty byly vzápětí překryty dalšími, ještě většími a ještě zářivějšími. Slunce se nafukovalo jako míč zjizvený neštovicemi. Žhavého hnisu přibývalo a zdálo se, že každou vteřinou sluneční koule pukne v gigantickém výbuchu.

Jaroslav Hutka se v písničce těší na smrt Miloše Zemana. A nadává mu +...

Písničkář Jaroslav Hutka se ve své skladbě Miloš a zubatá velmi nelichotivě vyjádřil k současné hlavě státu Miloši Zemanovi.

Skotsko: 5000 let starý kámen Cochno

Dojde konečně k odhalení tajemství, které se ukrývá za 5000 let starým kamenem Cochno?

Oblíbené články

Politické neziskovky. Zastavit, neplatit. V ČT padla velmi vážná slova +...

Omezit státní podporu neziskovkám, nebo ne? A jak moc? O penězích pro neziskové organizace se mluvilo ve včerejších Událostech, komentářích na České televizi. Hosty Michala Kubala a Jakuba Železného byli ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com