Tagy Kultura

štítek: Kultura

Festival s názvem dei Propoli bude promítat film o Carole Racketeovej. To si musíte...

V den otevření festivalu dei Popoli ve Florencii se představí film "Sea Watch 3", na počest německého kapitána, natočeného dvěma režiséry, kteří byli na palubě lodi, která narazila na hlídkovou loď Gdf.

Kursk – aneb malý příspěvek k belgicko-lucemburskému filmu, který nedávno proběhl v našich kinech

Tragédie Severní flotily ze srpna 2000, kdy se potopila ponorka Kursk, je jednou z nejsložitějších a nejbolavějších stránek v historii postsovětského Ruska. Situace ukázala v plné nahotě ohromné problémy, které se v ruské armádě nahromadily. Tato tragédie tedy vyžaduje zvlášť pečlivý a zodpovědný přístup k pátrání po příčinách katastrofy a jejich analýze. Kdo by měl být povolán se jimi zabývat? Dánský režisér Thomas Vinterberg?

MARHOUL A JEHO PTÁČEK

V poslední době se o tomto filmu, natočeném dle knihy pana Jerzy Kosinského, dost mluví a protože není kouře bez ohně, tak by bylo dobré se podívat na to, co nám tento proces říká z hlediska řízení společnosti.

Akce Čtení ve vlaku má zvýšit čtenářskou gramotnost

Festival autorského čtení ve vlaku, který se koná od 16 do 19 září, pomáhá rozvíjet čtenářskou gramotnost.

Víkendové čtení: Zberateľ šťastia

Na piatkové levické ulice padol letný súmrak. Hoci cez týždeň je o tomto čase okresné mesto najväčšieho slovenského regiónu polomŕtve, teraz predsa len ožilo. Množstvo diskoték a zábav vyhnalo obyvateľov do večerných ulíc. Nie inak je tomu aj u Milana. Jeho kroky ale nevedú na žiadnu z diskoték. Prednejšie napísané, nie do ich útrob, ale pred miesto ich konania. So sklonenou hlavou tu ako poľovnícky pes sliedi. Na korisť.

“Som nepriateľ alkoholu,” Jožo M. Červeň, novinár a “alkoholik”

Metla ľudstva. Za tú je, právom, pokladaný alkohol a s ním spojený alkoholizmus. Podľa štatistických údajov je Slovensko v spotrebe alkoholu na dospelého obyvateľa na 19. mieste na svete. To zodpovedá 45 fľašiam tvrdého alkoholu na hlavu ročne. Ľudia teda pijú stále veľa a počty alkoholikov neklesajú.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL 9.,10.,11.,12. kapitola

„Apollóne! Potřebuji tě – neodkladně!"  Tento příkaz zazněl ve zlatovlasé hlavě krásného mladého muže se štíhlou sportovní postavou. Neznamenalo to nic zvláštního, podobné výzvy zaznívaly častěji. Otec se často nudil a potřeboval společnost. A nebylo radno jej nechat čekat. Vykládal si to jako znamení neúcty.

Pyramida Senusreta II. byla poprvé otevřena veřejnosti. Co v sobě tato stavba skrývá? +...

Egyptský ministr pro památky Khaled El Anany v pátek 28. června oficiálně otevřel pro veřejnost pyramidu faraona Senusreta II.. Tato historická stavba se nachází v guvernorátu Fajjúm.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL, 8. kapitola

Helfaistos se v pyramidě nenudil. Se zalíbením se zahleděl na krásnou Maru, kterou kdysi dávno vroucně miloval a byl odmítnut. Probuzené city jej na chvíli vyvedly z rovnováhy a Mara něco ucítila. Podívala se směrem k Perunovi, který zřejmě taky disponoval rozvinutější intuicí, protože se pátravě rozhlédl kolem sebe. Helfaistos raději rychle z místnosti zmizel. Prohlédl si nudné okolí a pak se vydal prozkoumat dolní část pyramidy.

Muslimská žena jako pachatelka. Matky jsou největšími utlačovatelkami dcer

Ukázka z knihy Zahalená hrozba: Moc muslimských matek a hranice tolerance - Feministkám se to všechno nemusí líbit. Kvůli násilí, jemuž jsou ženy v muslimských společnostech vystaveny, a kvůli středověkému, zastaralému přidělení rolí považují muslimské ženy výlučně za oběti.

Oblíbené články

Cíle zničeny: Velkolepé VIDEO ukazuje ruský systém protivzdušné obrany S-400 v...

Ruská S-400 je žhavá komodita. Indie a Turecko si mohou dovolit díky americkým sankcím získat protiraketový raketový systém. Moskva chce prozradit své působivé schopnosti v čerstvě zveřejněných záznamech z terénních zkoušek.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com