Tagy Kultura

štítek: Kultura

Bidermanova tabulka donucování, aby se lidé stali poslušnými, ztratili vlastní názor i chápání sebe...

Psycholog Albert Biderman vyvinul již v r. 1956 návod, jak vymámit lživé přiznání od válečných zajatců. Dnes se tomuto návodu říká „Bidermanova tabulka donucování.“ Je to metoda, která dokáže člověka zlomit, vzít mu veškeré sebevědomí a odstranit jakýkoliv odpor.

Biologický muž korunován na Miss Silver State USA

Kataluna Enriquez vyhrál proti ostatním ženám v soutěži, což ho umístilo do pozice, aby mohl soutěžit o Miss Nevada USA – a rovněž mu to vydláždilo cestu, aby zvítězil ve vyšších soutěžích jako Miss USA a Miss Universe.

Tajemství dějin umění: Kdo je tato ‚bronzová kráska ‘? + VIDEO

Domov Kathleen Brennanové je umělecká galerie svého druhu.

První záběry černošské Anny Boleynové jsou venku! „Na tohle se dívat nebudu,“ píší lidé

V době, kdy se aktivisté bouří proti dabování černochů lidmi bílé pleti, či dokonce proti tomu, aby dílo afroamerického básníka běloch překládal, vzniká v Británii mimořádně kontroverzní seriál. Annu Boleynovou, známou panovnici z 16. století, v něm hraje černoška Jodie Turnerová-Smithová. Na veřejnost se nyní dostal první trailer a způsobil poprask. Lidé se posměšně ptají, zda by roli královny Alžběty v dalších dílech seriálu Koruna neměla hrát třeba Whoopi Goldbergová.

Václavova koncepce české státnosti

Zřetelným dokladem změny zahraničněpolitické orientace českého státu za Václavovy vlády je změna zasvěcení nově zbudovaného ústředního chrámu na Pražském hradě. Se stavbou tohoto kostela započal už Václavův otec Vratislav a zasvěcení mělo původně náležet...

V Číne bol objavený “nový” záhadný druh hrobky + VIDEO

Keď sa pozrieme bližšie na archeologické vykopávky Ríše stredu s jej bohatými a trochu tajuplnými dejinami, zistíme, že sa tu najčastejšie odkrývajú staroveké hrobky. Príkladom môže poslúžiť nález z minulého leta, kedy čínski archeológovia objavili v provincii Šan-tung rovno 140 hrobov rovnakého druhu z obdobia dynastie Čou (771 - 221 pnl). Pričom 36 z nich sú podľa mienky archeológa Liua Jaňčana skutočným darom z nebies, pretože sa v nich zachovalo množstvo rôznych zaujímavých artefaktov, dokazujúcich, že sa jedná o hroby ľudí z vyšších vrstiev.

Kurvítka (Humor)

Určitě jste si všimli že pokud nějaké zařízení rozeberete a zase složíte, zbyde na stole jedna součástka, která nikde neschází a přitom vše normálně funguje. Po čase jsem přišel na příčinu. Ta věc, co zbyla, se nazývá kurvítko a slouží k tomu, aby se zařízení rozbilo přesně týden po skončení záruky. Takže pár dní před koncem záruční doby stačí mašinku rozebrat a znovu složit, kurvítko zahodit a je na dlouhou dobu klid.

Záhada letecké havárie: FOTO Pád stroje z Prahy, 52 mrtvých, spekulace o americké raketě!

Tragická letecká havárie se stala před 60 lety, 28. března 1961, v blízkosti německého Norimberku. Za neznámých okolností se tam zřítilo letadlo Československých aerolinií Il-18, které směřovalo na pravidelné lince z Prahy do metropole středoafrické Mali Bamaka. Pád Iljušin nepřežil nikdo ze 44 cestujících (31 mužů, devíti žen a čtyř dětí) a osmičlenné posádky.

Hrozivá PŘEDPOVĚĎ Nostradama na rok 2021: Mrtví ožijí! Příprava v USA na zombie apokalypsu

Francouzský filozof a prorok Nostradamus údajně na rok 2021 předpověděl zombie apokalypsu. Ale žádný strach! Americké Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) jsou připraveny pomoci sérií rad a tipů, které nachystali už před deseti lety.

Expert objevil fantastickou mumii ze zlatým jazykem. Jde o Kleopatru?

Expert na EGYPT, Dr. Chris Naunton, řekl Express.co.uk, že byl zmaten objevem „elitní“ mumie se zlatým jazykem nalezené během lovu na Kleopatru.

Oblíbené články

Svobodnenoviny.eu: Farage: Hnutí Black Lives Matter „chce svrhnout celou západní civilizaci“

Šéf brexitu Nigel Farage pronesl ostrá slova na adresu anglické fotbalové reprezentace, která během opožděného evropského fotbalového šampionátu UEFA 2020 podlehla hnutí Black Lives Matter.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com