Tagy Kultura

štítek: Kultura

Nová mešita ve Francii je věnována muslimským mučedníkům, kteří zemřeli v boji proti Frankům

Nová mešita ve francouzském Poitiers byla nazvána „Cesta mučedníků“ na památku boje proti „nevěřícím“, která se konala v této oblasti. Název byl vybrán na počest muslimských válečníků, kteří v této bitvě zemřeli.

Víkendové čtení: Signál posledního soudu

„Prosím, pane generále.“ Mladý muž v džínách ukázal k průhledu do obrovské kopule.

Teotihuacan: Místo, kde se narodili bohové

Město Teotihuacan (Mexiko) vzniklo okolo roku 100 před n.l. a zaniklo v 7. až 8. století n.l. Bylo to jedno z největších starověkých míst na světě a nacházely se v něm nejpůsobivější stavby v Americe. V Teotihuacane najdeme důkazy o tom, že stavitelé měli neuvěřitelné znalosti z matematiky, geologie, astronomie a stavitelství. Podívejte se na některé z nejzajímavějších faktů o tomto úžasném místě.

Vítejte na vyspělém Západě, který nám prý má být vzorem…

Britský režim prý zakázal Donaldu Trumpovi sejít se s významným představitelem anti-islamizační, anti-neomarxistické opozice Nigelem Faragem telegraph. Husákovsko-jakešovský režim v roce 1988 povolil setkání Francoise Mitteranda s Václavem Havlem a dalšími představiteli tehdejší anti-komunistické opozice.

Tuto otřesnou věc provedl americký rapper své fanynce…

Jako děti jsme vyrůstali na knížkách jako Dobrodružství Toma Sawyera, filmech jako Pipi Dlouhá punčocha a pohádkách, kde Jeníček s Mařenkou strčí ježibabu do pece a prostě jí upálí.

Už přinejmenším čtyřicet škol zakázalo dívkám nosit sukně. Proč?

Už přinejmenším čtyřicet škol ve Velké Británii zakázalo žákyním nosit sukně. Důvody jsou dva: genderový a multikulturní.

To by se u nás stát nemohlo! Každý sedmý obyvatel Německa je negramotný

Už každý sedmý dospělý v Německu je funkčně negramotný. Ukazuje to výzkum provedený Univerzitou v Hamburgu.

Víkendové čtení: Helena Trojská

Doznělo poslední slovo a tleskající lidé se zvedali ze svých míst. Nebyly to ale bouřlivé ovace vestoje, spíš jen potlesk ze slušnosti. A posluchači vstávali, protože tím končil dnešní program a oni mohli konečně vyrazit za krásami noční Prahy.

Vinklátová (SLK): Je třeba si připomínat slavné rodáky našeho kraje

Vysoké nad Jizerou oslaví 100 let vzniku Československé republiky.

Michael Žantovský coby popírač Panta rhei a starořecké moudrosti

Kdoví, čím to může být, že kdykoli si třeba i jen na pár vzácných vteřin přepnu ovladač na vysílání ČT, zaslechnu tam cosi popírajícího zdravý rozum.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com