Tagy Kosovo

štítek: Kosovo

Kosovo. Svedectvo o poslednej najväčšej lži geopolitiky konca dvadsiateho storočia

Generál v zálohe Dominique Delawarde zažil fázy “pred, počas a po vojenskom ťažení” bombardovania Srbska na pozícii šéfa “spravodajstva a elektronického boja” generálneho štábu Spoločného operačného plánovania. Zapojený do prvej línie tohto štábu v daných udalostiach, poskytuje nám svoje svedectvo

Diplomat Novotný: Migranti nás zničí, bude občanská válka. Pravda o válce v Kosovu, kterou...

Bezpečnostní expert a bývalý diplomat Jaromír Novotný se domnívá, že jsme svým způsobem v hybridní třetí světové válce. „To, co nám předvedli s uprchlíky a migranty, je invaze do Evropy,“ poznamenal v rozhovoru se serverem KupreduDoMinulosti.cz.

Dvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování Jugoslávie

Právě před dvaceti lety se v kosovské vesnici Račak odehrávaly události, které přímo vedly k bombardování dnešnho Srbska americkými bombardéry. „Kosovská válka“ je dnes považována za jednu z nejproblematičtějších misí globální strategie USA, vyhlášené na počátku devadesátých let. A události z ledna 1999 v ní hrály velmi podstatnou roli.

Šokující odhalení. Poválečný byznys aneb Jak Havlova kamarádka krvavá bába Albrightová privatizovala v Kosovu...

Exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a další ve velkém obchodují v Kosovu, jež pomohli odtrhnout od Srbska. Je to náhoda, nebo vzorec jednání největší světové velmoci?

Změna hranic mezi Srbskem a Kosovem může vyvolat novou válku

Mezi Bělehradem a Prištinou probíhají jednání o změně hranic, o výměně území, což může ale také spustit velké problémy na Balkáně.

Rusové odpovídají Američanům: Krym? A kdy oznámíte, že Kosovo je Srbsko?

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo vydal prohlášení, že USA „odmítají pokus o anexi Krymu Ruskem a slibují, že se tento postoj nezmění až do chvíle navrácení územní celistvosti Ukrajiny“. Vyzval rovněž Rusko k „ukončení okupace Krymu“. Na jeho prohlášení reagovalo ruské velvyslanectví ve Washingtonu.

V Kosove odsúdili lekárov, ktorí obchodovali s ľudskými orgánmi

Agentúra Reuters informuje, že dvaja kosovskí lekári boli vo štvrtok druhýkrát odsúdení za účasť v skupine, ktorá obchodovala s orgánmi a nelegálne transplantovala obličky na klinike blízko hlavného mesta Priština

“Česká republika nikdy neměla uznat Kosovo!”, uvedl český prezident Zeman

"Česká republika nikdy neměla uznat Kosovo. Proto jsem také nikdy nejmenoval velvyslance v Kosovu a odmítám přijmout kosovského zástupce při setkávání se zahraničními velvyslanci," řekl český prezident Miloš Zeman v novoročním rozhovoru pro Parlamentnilisty.cz
Zdrogovaní vojáci

Rusko a Srbsko se údajně chystají obsadit Kosovo

Americký Stratfor bije na poplach.

Oblíbené články

Desatero ke strachu z islámu teologa Tomáše Halíka

Inspirován zářijovým projevem papeže Františka před oběma komorami amerického Kongresu napsal držitel Templetonovy ceny, teolog a religionista Tomáš Halík pro LN esej jako příspěvek do aktuální české debaty o islámu a lidech, kteří v Evropě hledají azyl před válečným běsněním a terorem náboženských fanatiků. Svému textu vtiskl podobu „desatera argumentů“, kterým chce přispět ke klidnější a věcnější diskusi.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com