Tagy Japonsko

štítek: Japonsko

Japonsko zasáhla další rána. Včera koronavir, dnes…

Zemětřesení s magnitudou 6,9 zasáhlo v sobotu oblast v Tichém oceáně západně od Boninských ostrovů, které leží přibližně 1000 km jižně od Tokia. Celková rozloha veliké skupiny vulkánových Boninských ostrovů (Ogasawara) je 84 čtverečních...

Japonsko potvrzuje první případ opětovné infekce osoby koronavirem

Japonsko ohlásilo svůj první případ, že se osoba opětovně infikovala koronavirem poté, co se zdálo, že se plně zotavila.

Japonsko popravilo prvního cizince za za vraždu a loupež čtyřčlenné rodiny

Japonsko popravilo ve čtvrtek svého prvního cizince za 10 let, Číňana odsouzeného za vraždu a loupež čtyřčlenné rodiny v roce 2003.

Počet muslimů, mešit na vzestupu v Japonsku uprostřed některých mylných představ, předsudků

V uplynulých letech došlo k nárůstu počtu studentů a pracovníků přicházejících do Japonska z islámských národů a mešity se zakládají v regionech po celé zemi.

Byla objevena ztracená kapitola z „prvního románu“ v Tokiu

Byla nalezena ztracená rodová kapitola toho, co je všeobecně považováno za první román na světě.

Zabiják čínských lodí? Japonci vyvíjejí ničivou zbraň, upozorňuje politolog

Japonsko vyvíjí ze vzduchu odpalované protilodní střely s dlouhým doletem, připomíná vojenský publicista a politolog Michael Peck v komentáři pro server National Interest. Za důvod považuje skutečnost, že čínské námořnictvo vyvíjí protivzdušné střely dlouhého dosahu, což znamená, že v případném vojenském střetu obou zemí by japonské letouny musely odpálit protilodní rakety z delší vzdálenosti, pokud se nemají vystavit riziku sestřelu.

Japonsko pod zástěrkou obrany vůči KLDR opět buduje vojenskou moc

Tokio začne měnit bezpečnostní rovnici v západním Pacifiku v nedlouho vzdálené budoucnosti, píše se v článku National Interest.

Rusko: O předání Kurilských ostrovů Japonsku nemůže být ani řeči!

Franc Klincevič, člen Výboru pro obranu a bezpečnost ruské Rady federace, uvedl, že o převedení Kurilských ostrovů Japonsku nemůže být ani řeči kvůli nedotknutelnosti hranic Ruské federace a její bezpečnosti.

Japonsko obnoví komerční lov velryb. Na nějakou velrybářskou komisi se vykašle

Japonsko se rozhodlo obnovit komerční lov velryb a vystoupit z Mezinárodní velrybářské komise (IWC).

ABC: Jaká je strategická hodnota Kurilských ostrovů

Spory o tom, kdo má vlastnit Kurilské ostrovy, poškozují vztahy mezi Ruskem a Japonskem. Od konce druhé světové války nepodepsaly obě země mírovou smlouvu.

Oblíbené články

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com