Tagy Islám

štítek: Islám

Mohl by politický islám v EU zvítězit?

Mohl. Protože proti němu nikdo, vyjma Rakouska, nic nepodniká. „Politický islám nemá v Rakousku místo,“ oznámil kancléř Kurz již v roce 2018

Integrace islamizace nebo islamizace integrace?

Je stále očividnější, že imigranti z muslimských zemí se samovolně neintegrují. A naopak dochází k řízené islamizaci integrace.

Jesse Hughes, fontman kapely Eagles of Death Metal: Moslimovia vedia, že naše deti sú...

Frontman kapely Eagles of Death Metal, počas ktorej koncertu v parížskom klube Bataclan sa odohral teroristický útok, vyvolal vo Francúzsku polemiku svojimi vyjadreniami na adresu moslimov.

Matovič obhajuje islam: „Islam je mierumilovný“

Igor Matovič obhajuje islam v parlamente po tom, čo Kotlebovci kritizovali túto vieru a migrantov, ktorí v mene Allaha vraždia nevinných ľudí.

Doslova příšerné tajemství islámského šátku. Radši ani nevědět!

Islámská pokrývka ženské hlavy - na první pohled banální rituální akt, který by pro kulturního a tolerantního západního liberála neměl být problémem. Prostě symbolizuje specifickou kultovní náladu muslimů a tak měl by být i jako zcela neškodný princip přijat.

Muslimové si podmaňují českou justici; v našich školách mají sedět jejich ženy v hidžábech

Český justiční cirkus předvedl další parádní číslo. Vybíráme z verdiktu brněnského Nejvyššího soudu, který se zastal mladé Somálky, jež chtěla navštěvovat pražskou střední zdravotní školu v hidžábu na hlavě: „Zákaz muslimského šátku při teoretické výuce neměl žádný legitimní cíl.“ – „Za podmínek daných naším právním řádem by i tyto osobní a nikoho neohrožující projevy náboženského přesvědčení měly být většinovou společností tolerovány, a to zvláště v oblasti vzdělávání, jehož úkolem je mimo jiné i vést studenty k úctě a respektu k právům druhých a názorové snášenlivosti.“

Evropská zpráva o islamofobii: Češi prý nemají dostatek soucitu

Společnost se radikalizuje proti muslimům a politici tyto nálady ve společnosti ještě posilují. Tak hodnotí situaci v České republice aktuální „Evropská zpráva o islamofobii“, kterou údajně s podporou EU vydala nadace SETA, blízká tureckému prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganovi. Autoři dokonce v případě Česka spekulují o státem řízené islamofobii.

Na Slovensku mešity takmer nenájdeme. Dôvodov je viacero

Nájsť na mape Slovenska moslimskú mešitu je ako hľadať ihlu v kope sena. Zatiaľ čo moslimská komunita tvrdí, že mešitu nemá, pravda je kdesi inde. Hoci neoficiálnu. V Bratislavskom Lamači sa pred rokom objavila...

Velká Británie: Radikální muslimové jsou vítáni, pronásledovaní křesťané vítáni nejsou

Zamítnutím žádosti o azyl muže, který konvertoval od islámu ke křesťanství a jeho vynuceným návratem zpět do Íránu, ho britská vláda účinně odsuzuje k smrti.

Desatero ke strachu z islámu teologa Tomáše Halíka

Inspirován zářijovým projevem papeže Františka před oběma komorami amerického Kongresu napsal držitel Templetonovy ceny, teolog a religionista Tomáš Halík pro LN esej jako příspěvek do aktuální české debaty o islámu a lidech, kteří v Evropě hledají azyl před válečným běsněním a terorem náboženských fanatiků. Svému textu vtiskl podobu „desatera argumentů“, kterým chce přispět ke klidnější a věcnější diskusi.

Oblíbené články

Konec klecového chovu slepic v Čechách?

„Těší mě, že poslanci podpořili náš pozměňovací návrh podaný společně s poslancem Chvojkou, Elfmarkem, Maříkovou a Pekarovou Adamovou, a vyslyšeli tak volání veřejnosti i...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com