Tagy Indie

štítek: Indie

Světová válka 3: Indie přesouvá válečné lodě a stíhačky do překvapující vzdálenosti od Číny...

Obavy z války se zintenzivnily poté, co Indie dala záštitu k přesunutí válečných lodí a stíhacích letounů do překvapující vzdálenosti od Číny v důsledku stupňujícího se konfliktu na hranicích a nejkrvavějšího dne v Ladaku.

Schyluje se k nové válce mezi Indií a Čínou? Indie začala s přesunem svých...

Schyľuje sa k novej vojne medzi Indiou a Čínou? Uprostred zhoršujúcej sa situácie na sporných územiach v blízkosti jazera Pangong Tso, ležiaceho v nadmorskej výške 4250 metrov nad morom, a ktoré sa z jednej tretiny nachádza v Indii, Ladákhu a z dvoch tretín v Číne, v Tibetskej autonómnej oblasti, zvyšuje Indická armáda počet svojich hlavných bojových tankov, dislokovaných na hranici s Čínou v himalájskej oblasti.

První smrt na koronavir již potvrzená v Indii jako „hrůza špatného hospodaření země“

Publikováním prohlášení z nemocnice, kde byl léčen první indický pacient, který podlehl viru, zveřejnil britský deník Independent příklad „hrůzy“ špatného řízení země.

Indie nechce dopadnout jako Evropa. Imigranty chce deportovat, ba střílet

Indie historicky čelí náporu muslimských imigrantů zejména ve své provincii Assam na hranici z Bangladéší.

Indie dává muslimům červenou

V současné době žije v Indii dvě stě milionů muslimů a vláda Naréndra Módio usoudila, že vzhledem k historickým zkušenostem a selhání sekulární náboženské politiky to pro brzy nejlidnatější zemi světa stačí. Proto nový zákon, který schválila, umožňuje všem ilegálním přistěhovalcům získat indickou státní příslušnost ať se klaní jakémukoli bohovi, jen ne Proroku Mohamedovi.

Indie je rasistická, chce z muslimů učinit občany druhé třídy, říká Pákistán, premiér Imran...

Imran Khan při společném zasedání pákistánského parlamentu tvrdil, že rozhodnutí vlády Modi o odstranění článku 370 z Kašmíru bylo založeno na ideologii RSS, která chce Indii pouze pro Hindy.

Pobřeží Indie v objetí cyklonu

Východní pobřeží Indie zasáhl v pátek cyklon Faní. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním se na indický hydrometeorologický ústav.

NI: Indie a Pákistán přinášejí „jadernou noční můru”!

Nedávné zhoršení indicko-pákistánské konfrontace v Kašmíru by mohlo vyústit v plnohodnotnou a zejména jadernou válku, napsali komentátoři The National Interest Geoff Wilson a Will Saetren.

Indie buduje flotilu jaderných ponorek. Měl by se svět bát dalšího konfliktu?

Indické námořnictvo chce mít ve svém arzenálu jaderné ponorky a země na jejich vývoj věnuje nemalé finanční prostředky. Prozatím jediná ponorka domácí provenience dokončila v listopadu 2018 svoji první misi. Flotila má sloužit jako prostředek jaderného odstrašení vůči regionálním soupeřům v Islámábádu a Pekingu.

Indie: Mahabharata popisuje jaderný výbuch

Mahabharata jasně popisuje katastrofický útok, který zasáhl kontinent.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com