Tagy Havel

štítek: Havel

Havlovy příjmy v roce 80? Olga Havlová je nevědomky vyzvonila policejnímu donašeči. Se posaďte,...

CHARTA 77 Jak už ParlamentníListy.cz napsaly mnohokrát, socialistická tajná policie měla špicly prakticky všude. Tím pádem věděla téměř o všem, co se na perimetru sledovaných osob šustlo. Dalším důkazem budiž zpráva policejního informátora, který se v listopadu 1980 setkal s Ivanem Havlem a Olgou Havlovou. Pozdější prezident si v tom čase odpykával pětiletý trest odnětí svobody a návštěvy se proto neúčastnil.

Byli M. Gorbačov, B. Jelcin a V. Havel – naivní „dobroseři“? aneb K počátkům...

Alespoň podle jednoho výroku významného amerického politika Henryho Kissingera zřejmě ano: „Vlci a ovce se dohodli na odzbrojení a pak ovce na znamení toho, že konají v dobré víře, poslaly hlídací psy pryč. A vlci je pak snědli.“ Tento výrok se totiž netýká jen odzbrojení, ale politiky vůbec a důsledky takové ovčí politiky lze pociťovat dodnes, a to nejen v Rusku nebo Česku.

„Havel byl prase a ožrala. StB mu budovala kult osobnosti.“ Bývalý politický vězeň promluvil...

Bývalý politický vězeň Jiří Wolf v rozhovoru pro česká média okomentoval osobnost polistopadového prezidenta Václava Havla. Kvůli jeho kritice je prý i po převratu na „černé listině“.

Václav Havel na titulke časopisu Vogue CS

Pasta Oner, jeden z najvýznamnejších umelcov súčasnej českej scény, vytvoril obraz, ktorý sa dostal na titulnú stranu československého vydania módneho časopisu Vogue.

11 největších lží Václava Havla, na které jste možná zapomněli

Existují výroky, které jsou v rozporu s realitou.

„Zapredal Československo a zničil život miliónom ľudí.“ Blaha si nebral servítku pred ústa k...

Pred Silvestrom slovenský politik a poslanec za stranu Smer-SD Ľuboš Blaha stihol napísať na Facebooku ešte jeden príspevok, v ktorom zverejnil svoje komentáre k posledným udalostiam. Jeden názor sa však týkal minulosti – 30. výročia vyhlásenia rozsiahlych amnestií Václavom Havlom

Studená sprcha pro kavárnu. Blaha srovnal Husáka a Havla

Slovenský politik a poslanec NR SR Ľuboš Blaha se na sociální síti opřel do československého prezidenta Václava Havla a naopak se zastal prezidenta Gustáva Husáka. Reagoval tak nejspíš na články v slovenských médiích. Ty pojednávaly o nejnovějším dílu pořadu Největší Slovák, který byl věnován právě Husákovi. A to se mnohým z různých důvodů nelíbilo.
Miloš Zeman

Retro: Miloš Zeman promluvil natvrdo o blbosti Václava Havla

Václav Havel jako pacifista (zbrojní průmysl) redukoval.

Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku

Karel Schwarzenberg a Václav Havel připravovali v 90. letech dohodu s Německem, která by sudetským Němcům umožnila návrat a vrácení majetku.

„Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident

Na ČRo Plus v pořadu, do kterého byli pozvaní i další komentátoři, hovořila o Václavu Havlovi novinářka a pracovnice Rádia Svobodná Evropa Lída Rakušanová. Podle ní by Václav Havel schvaloval současné demonstrace proti vládě a klimatické změně. Mladé studenty prý okřikovali i před třiceti lety. A došlo i na největší chybu Václava Havla: „Že jsem z Občanského fóra nevyhodil Václava Klause,“ řekl jí prý prezident.

Oblíbené články

Keith Griffith: Město New York – Nechť odpočívá v pokoji

Zemře město New York? Vedoucí představitelé biznisu upozorňují na sestupnou spirálu činnosti obchodních řetězců a společností jako jsou JC Penney, Neiman Marcus, Le Pain Quotidien a Podzemní dráha (Subway), které nepřestávají uzavírat své pobočky v Manhattanu poté, co břídilské vypořádání se s pandémií mělo za následek masový odchod lidi i podniků všeho druhu z města.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com