Tagy Havel

štítek: Havel

Miloš Zeman

Retro: Miloš Zeman promluvil natvrdo o blbosti Václava Havla

Václav Havel jako pacifista (zbrojní průmysl) redukoval.

Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku

Karel Schwarzenberg a Václav Havel připravovali v 90. letech dohodu s Německem, která by sudetským Němcům umožnila návrat a vrácení majetku.

„Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident

Na ČRo Plus v pořadu, do kterého byli pozvaní i další komentátoři, hovořila o Václavu Havlovi novinářka a pracovnice Rádia Svobodná Evropa Lída Rakušanová. Podle ní by Václav Havel schvaloval současné demonstrace proti vládě a klimatické změně. Mladé studenty prý okřikovali i před třiceti lety. A došlo i na největší chybu Václava Havla: „Že jsem z Občanského fóra nevyhodil Václava Klause,“ řekl jí prý prezident.

Tajemné restituce Václava Havla

Václav Havel nabyl po své sametové revoluci v restituci rozsáhlý majetek. Pozadí této restituční transakce, jedné z prvních, která prolomila Benešovy dekrety, je však zatemněno a objevuje se jméno pražského pozemkového krále, miliardáře Miloše Červenky.

Svobodnenoviny.eu: 17. listopad 1939 a 1989 – pěstování kultu osobnosti Václava Havla

V těchto dnech vzpomínáme na 17. listopad 1939, kdy provedli němečtí okupanti brutální zásah proti českému studenstvu. Bylo zastřeleno 9 představitelů studentů – většinou šlo o národovce.

Natáčí se film o Havlovi. Bude v něm pravda?

Těšíte se? Z naších peněz se natáčí oslavný film o Václavu Havlovi a jeho partičce. Kult osobnosti v Česku vzrůstá.

Obrací se Havel v hrobě? Na jeho lavičku si sedl Konvička s Hamplem a...

Protiislámský aktivista Martin Konvička a protiimigrační aktivista Petr Hampl se sešli s docentem Jihočeské univerzity a debatovali na „lavičce Václava Havla“ v Českých Budějovicích. Tématem jejich rozhovoru byly hlavně volby do Evropského parlamentu.

Studená sprcha pro kavárnu. Blaha srovnal Husáka a Havla

Slovenský politik a poslanec NR SR Ľuboš Blaha se na sociální síti opřel do československého prezidenta Václava Havla a naopak se zastal prezidenta Gustáva Husáka. Reagoval tak nejspíš na články v slovenských médiích. Ty pojednávaly o nejnovějším dílu pořadu Největší Slovák, který byl věnován právě Husákovi. A to se mnohým z různých důvodů nelíbilo.

Svobodnenoviny.eu: „Humanitární bombardování“ jako mýtus? Jak zní skutečný výrok Václava Havla? Slova sice vznešená,...

Nedávno jsme si připomněli „výročí“ začátku „Spojenecké síly“ – vojenské operace aliance NATO proti Srbsku.

Legrace i možný skandál kolem Havlovy fotografie. Budou se „mazat archivy”?

Šéfredaktor Mladé fronty DNES Jaroslav Plesl na svém facebooku poukázal na snímek prezidenta Václava Havla se zpěvákem Michaelem Jacksonem, jenž byl pořízen před koncertem Jacksona v Praze, v roce 1996. Zesnulý zpěvák čelí opakovaným obviněním ze zneužívání dětí. Nová obvinění Jacksona vyvstala po uvedení nového filmu režiséra Dana Reeda „Leaving Neverland“.

Oblíbené články

Archeologové objevili v Egyptě podzemní labyrint s 3000 místnostmi

Během Mataha expedice (Mataha = arabsky labyrint) v roce 2008 tým objevil ztracený podzemní labyrint. Ten se nachází v oblasti Hawara v Egyptě. Kolosální chrám, který byl již v dávné minulosti pospán klasickými autory jako je Hérodotos nebo Strabón, obsahuje více jak 3000 místností, jejich zdi jsou pokryté hieroglyfy a malbami.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com