Tagy Francie

štítek: Francie

Takto pokračuje islamizace Francie. Některým příběhům ani neuvěříte…

Překlad původního textu: A Month of Multiculturalism in France: June 2018 Překlad: Radomír Bobek

Svobodnenoviny.eu: Italský vicepremiér vyzval EU, aby uvalila sankce proti Francii za „pokračující kolonizaci“ Afriky

Italský vicepremiér obvinil Francii z evropské migrační krize a z ochromování afrických národů s jejich „koloniální“ politikou a slíbil, že tuto záležitost předloží EU a dalším mezinárodním orgánům.

Překvapení pro Macrona? Éric Drouet a Žluté vesty připravují „žlutou noc”

Éric Drouet, jedna z kontroverzních postav hnutí „žlutých vest" ohlásil v živém vstupu na Facebooku, že připravuje „žlutou noc". Francouzskou vládu upozorňuje na to, že chystá nečekanou mobilizaci hnutí, jež se bude oproti předchozím denním manifestacím odehrávat v noci. Píše o tom konzervativní list Le Figaro.

Brutalita francouzské policie. Milovníci “liberální demokracie” mlčí, podívejte se na šokující záběry + VIDEO

Protesty žlutých vest ve Francii mají tragické následky, které především ukazují na brutalitu tamější policie.

Macrone, jdeme za tebou! Ve Francii protestovalo 84 tisíc žlutých vest, střety s policií

Přes 80.000 příznivců francouzského hnutí žlutých vest dnes vyrazilo k demonstracím v řadě měst. Během již deváté soboty od listopadového počátku protestního hnutí se v Paříži sešlo na 8000 lidí. Policie při protestech zadržela 244 lidí, informoval podle agentury AFP ministr vnitra Christophe Castaner. Více než dvě desítky lidí byly při střetech demonstrantů s policisty zraněny.

Ekonomičtí migranti to z Francie do Británie zkouší přes La Manche. Toto jim prý...

Na palubě rybářské lodě zadržela francouzská pobřežní stráž před vánočními svátky šestnáct lidí. Dalších čtyřicet pak zachytili britští kolegové na Boží hod. Dalších dvacet migrantů si pak den po svátcích v Lamanšském průlivu strany rozdělily, informovala ČTK.

Le Figaro: Francouzské vládní orgány vyhlašují Macronovi válku!

Kromě konfliktu se „žlutými vestami", se musel stát Emmanuel Macron účastníkem mnoha konfrontací uvnitř vlády, napsal novinář Yves Mamou na stránkách deníku Le Figaro.

Titanic se potápí, Francie jde ke dnu. Zařízne Macron obětního beránka?

Zatímco po uplynulém víkendu to vypadá, že se hnutí „žlutých vest“ ve Francii zklidňuje, nervozita stoupá kolem prezidenta Emmanuela Macrona. V posledním vydání nedělníku Le Journal du dimanche se objevily úvahy, že by mohl být premiér Édouard Philippe obětován a nahrazen někým jiným. Odvrátí tím Macron svůj vlastní pád?

Islámský terorismus ve Francii od roku 2012: 257 mrtvých, téměř 1000 zraněných

Islámský terorismus ve Francii od roku 2012: 257 mrtvých, téměř 1000 zraněných

Ve Francii protestovalo 66 tisíc žlutých vest. Policie nasadila slzný plyn i vodní dělo...

V celé Francii dnes demonstrovalo 66.000 takzvaných žlutých vest. Protivládní protesty tak podle údajů ministerstva vnitra byly slabší než minulé víkendy. V Paříži se k protivládním protestům sešlo na 4000 členů hnutí a zhruba 4500 lidí demonstrovalo v centru Bordeaux a také v Toulouse. V Paříži bylo podle francouzských médií zadrženo 168 lidí; přes 110 z nich bylo vzato do vazby. Dnešní protesty byly převážně pokojné, i když v Paříži policie použila vodní dělo a v Toulouse se odehrály potyčky mezi demonstranty a policisty. Několik lidí bylo zraněno.

Oblíbené články

Tragédie v Paříži. Hoří obytný dům, sedm mrtvých a desítky zraněných...

Při nočním požáru obytného domu v Paříži zemřelo minimálně sedm osob, další tři desítky lidí jsou zraněny. Informuje o tom agentura AFP. Oheň zachvátil vrchní část osmipatrové budovy v 16. obvodu na jihozápadě Paříže. Důvody tragédie zatím nejsou jasné, hasiči na místě stále bojují s ohněm. Na místě je zatím sedm mrvých a 27 zraněných.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com