Tagy Francie

štítek: Francie

Francie vítá Saúdy a trestá kritiky islámu

"Mohammed Al-Issa, který stojí v čele Světové islámské ligy, byl v letech 2009 až 2015 ministrem spravedlnosti Saúdské Arábie. Během tohoto období byl zodpovědný za více než 500 poprav a za obrovský počet příkazů k mučení vězňů, včetně odsouzení známého blogera Ráifa Badawího k tisíci ran bičem." — napsal Michel Taube v deníku Le Figaro 16. září 2019.

Země EU budou muset přijímat migranty pod hrozbou finančních postihů. Itálie a Francie odhalili...

Francie a Itálie budou na půdě Evropské unie společně usilovat o zavedení automatického mechanismu na rozdělení migrantů přicházejících do Evropy, především do Itálie a na Maltu. Ve středu pozdě večer to podle světových agentur v Římě oznámili francouzský prezident Emanuel Macron a italský premiér Giuseppe Conte.

Francouzská policie evakuuje migranty ze severní části Paříže + FOTO

Ve čtvrtek ráno zahájila francouzská policie stěhování migrantů z nelegálního kempu v severní části Paříže Porte d'Aubervilliers.

Francie: “Obrácená kolonizace”

Muslimské organizace, které se zasazovaly o to, aby studentky mohly nosit závoj na základních a středních školách, vzápětí požadovaly také změnu školních osnov – například aby byla v dějepise muslimská civilizace prezentována "korektním" způsobem a v "pozitivním" světle.

Retro: Francie chce snížit legální věk pro sex na 13 let

Zatímco v USA se množí případy sexuálního obtěžování mladistvých ze strany hollywoodských protagonistů a politiků, ve Francii zvažují vyjít pedofilům vstříc, a chtějí snížit legální věk pro sexuální styk na 13 let.

Zoufalí Francouzi stavějí kolem Eiffelovky zeď. Chtějí ji bránit před těmi, které si pozvali....

Kolem slavné pařížské věže vzniká skleněná zeď o šířce 6,5 cm a výšce 2,5 m. Prý je tak odolná, že má zastavit rozjeté vozidlo. Bylo by dobře, kdyby zeď fungovala, když už bude stát dvacet milionů euro.

Může nová francouzsko-německá dohoda o vývozu vyčistit vzduch pro budoucí evropské stíhačky?

Francouzští a němečtí činitelé oslavili minulý měsíc podepsání nové dohody o vývozu obrany jako moment povodí, ale politická a průmyslová nedůvěra zůstává divokou kartou pro program Future Combat Air System - předpokládaný stíhací letoun šesté generace.

Francie: krádež v katedrále, socha svatého sťata, poklad ukradený. Kto za tým stál?

Skupina maskovaných zločinců použila auto, aby prorazilo dveře katedrály Oloron-Sainte-Marie, a potom minulou neděli v noci ukradla několik liturgických předmětů a stal sochu sv. Bernadetty.

Francie: Šest zraněných poté, co střelec zahájil palbu v baru v multikulturním okrese

Minulý čtvrtek večer bylo ve francouzském Marseille zraněno šest lidí poté, co střelec zahájil palbu na zákazníky v baru v 15. obvodu v multikulturní čtvrti Calade.

FRANCOUZSKÁ VLÁDA NABÍZÍ pracovníkům 10-TISÍC EUR, aby zůstali PRACOVAT V pařížském NO-GO ZÓNÁCH

V rámci akčního plánu na řešení problémů v problémových pařížských předměstích Seine-Saint-Denis, francouzská vláda nabídla pracovníkům veřejné služby 10 000 eur, aby v této oblasti nadále pracovali.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com