Tagy Evropská unie

štítek: Evropská unie

Rzeczpospolita: Vztahy mezi Kyjevem a Bruselem jsou v slepé uličce!

Partnerství mezi Ukrajinou a EU praská ve švech kvůli korupci, napsal polský list Rzeczpospolita.

Litva chce od EU 430 milionů na vojenskou mobilitu kvůli útoku na Rusko

Litva doufá, že nový rozpočet Evropské unie bude zahrnovat i prostředky na investice do železniční tratě Rail Baltica, silnic a další infrastrukturu, aby splňovaly vojenské potřeby.

EU hrozí opakování osudu SSSR! varuje profesor ze Sorbonny

Odtržená od reality ideologie postupně vede k „sovětizaci“ Evropy, která je uzavřena v sobě a považuje za „historické“ zcela bezvýznamné dohody.

EÚ ponúka anketu (ne)spokojnosti so zmenou zimného času na letný

Zmena času nastáva dvakrát ročne za účelom zohľadniť meniacu sa dĺžku denného svetla a maximálne využiť jeho dostupnosť v danom období. Teraz sa EÚ obracia na ľudí s otázkou, či súhlasia s doterajšou zmenou zimného času na letný alebo nie

Bruselští poslanci blokují větší transparentnost svých výdajů

Každoročně je poslancům Evropského parlamentu vypláceno téměř 40 milionů euro na kancelářské výdaje, jako jsou nájemné a kancelářské potřeby.

Hospodářské sankce proti Rusku se prodlouží. Schválilo to zasedání zemí EU na summitu

Představitelé členských států Evropské unie se na summitu, který se koná v Bruselu, dohodli, že o další půlrok prodlouží hospodářské sankce vůči Rusku.
Merkelová

Angelo Merkel, rezignujte! Na kancléřku tlačí už i v její vlastní straně

Nad německou kancléřkou se stahují mračna. Už i lidé z CDU naléhají na její odchod kvůli její azylové politice. Její odstoupení požadoval podle serveru Novinky.cz Holger Kappel, šéf bádensko-württemberského svazu Werte Union (Unie hodnot). Jde o volné sdružení členů strany CDU.

Láska mezi Evropou a USA? Z Bruselu přišlo šokující prohlášení

Donald haněl Donalda. Polský předseda Evropské rady Donald Tusk se obul do amerického prezidenta Donalda Trumpa na začátku summitu EU v Bulharsku. „Když máte takové přátele, kdo potřebuje nepřátele?“ tlumočí jeho slova britský deník Guardian.

Rozpad EU? Už ani jeden migrant. Matteo Salvini před důležitým setkáním notně přitvrdil

Před chystaným čtvrtečním summitem EU si jednotlivé strany vyměňují údery v otázkách migrace. Zatímco Angela Merkelová a Emmanuel Macron k žádnému řešení nedospěli, Matteo Salvini jel do Libye vyjednávat o třídících centrech pro migranty. Varoval také, že budoucnost Evropské unie je nejistá, a vysvětlil, na čem závisí.

Macron je všude: Nebezpečná Francie před pádem. Ekonomická bitva je prohraná. Jsou trumfem jaderné...

Spolu s rozpadem SSSR a sovětského impéria ztratila i Francie zase kus ze svého postavení ve světě. Formálně sice fungovala jako dřív, ale její geopolitický význam dále upadal. A v polovině nultého desetiletí to už vypadalo tak, že Západu vládnou Washington, Londýn a Berlín, zatímco Paříž zůstala v pozadí. O to nečekanější je její současné probuzení ze spánku.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com