Tagy Evropská unie

štítek: Evropská unie

Le Monde sa už obáva: Výhradná moc Salviniho v Taliansku ohrozí existenciu EÚ

Vzhľadom na obrovskú celonárodnú popularitu sa chce Matteo Salvini zbaviť partnerov z koalície a vládnuť Taliansku sám, píše Le Monde v redakčnom článku. Podľa autorov článku táto perspektíva ohrozuje samotnú existenciu EÚ, keďže predseda talianskej krajnej pravice nazval svojimi hlavnými nepriateľmi Európsku úniu a euro

Salvini může Itálii vyřadit z EU, varuje bývalý premiér!

Matteo Salvini, který vrhl Itálii do chaosu vytažením koaliční vlády, může Itálii vyřadit z EU, varoval v neděli bývalý předseda vlády.

Někdo tu nosí asi růžové brýle: Přistěhovalectví není problémem pro většinu Evropanů, průzkum

Oficiální průzkum EU ukazuje, že Evropané se nebojí o přistěhovalectví ve své domovské zemi. Spíše jim záleží na otázkách zaměstnanosti, inflace a zdraví.

Brusel zasílá Itálii varování před zákonem o záchraně migrantů

Evropská komise v úterý zaslala italským populistickým vůdcům mírně zahalené varování a uvedla, že bude muset prozkoumat, zda kontroverzní nový zákon zaměřený na charitativní organizace provozující záchranné lodě migrantů porušuje pravidla EU.

Leyenová: Migrace nezmizí, je to dědictví globalizovaného světa

Evropská unie musí podle příští šéfky EK zajistit solidaritu s členskými zeměmi, na něž doléhají problémy s migrací více než na ostatní státy.

V Evropě požádalo o azyl 160 tisíc lidí, Slovensko ho udělilo dvěma

LUXEMBURG - Počas prvých troch mesiacov tohto roka zaevidovali v krajinách Európskej únie, Nórsku a Švajčiarsku 160-tisíc žiadostí o azyl.
Juncker

Juncker obvinil státy EU z pokrytectví

V diskusi o větších bezpečnostních silách na hranicích obvinil předseda Evropské komise Juncker členské státy EU z "nehorázného pokrytectví".

Jste otrokáři! Veteránka britské pravice rozbouřila Evropský parlament

Britská europoslankyně Ann Widdecombeová všem europoslancům od plic řekla, co si o nich myslí. Přirovnala své kolegy k otrokářům a kolonizátorům, od kterých je třeba se osvobodit.

Svobodnenoviny.eu: Kámoška Merkel v čele Evropské komise

Vždy je velmi zajímavé sledovat, jaké relativně neznámé jméno vytáhnou představitelé evropských vlád po volbách do Evropského parlamentu na přední funkce v EU.

EU zatím migraci omezovat nechce. Evropa je prý pro uprchlíky ideální

Evropa bude ideálním útočištěm pro žadatele o azyl a migranty ve světě, kde změny klimatu a globální chudoba vyženou rostoucí počty chudých lidí na cestu hledání lepších životů někde jinde. To je shrnutí schůzky EPRS, což je Parlamentní výzkumná služba EU.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com