Tagy Evropská unie

štítek: Evropská unie

Le Penová

Poradce Marine Le Penové kritizuje dohodu o brexitu, když tvrdí, že „Německo dominuje EU“

Francie a Německo byly považovány za klíčové činitele v procesu brexitu. V prosinci se obě strany údajně neshodovaly s tím, jaké ústupky měl britský hlavní vyjednavač EU Michel Barnier dát. Francouzský ministr pro Evropu Clement Beaune varoval, že Paříž bude vetovat „špatnou“ obchodní dohodu po brexitu.

A je to tady! Nexit: Nizozemci „tolerovali EU pouze tehdy, když byla klíčovým členem...

Nizozemsko bylo jedním ze zakládajících členů EU - tehdy známého jako Evropské hospodářské společenství - a obchoduje s ním tři čtvrtiny. Národ se účastní každého evropského programu, který byl zaveden, a sousedí s jednou z největších členských zemí bloku, Německem. Ocitla se však ve středu nedávných hořkých sporů mezi členskými státy, což následně vyvolalo obavy, že v Nizozemsku roste euroskepticismus.

Nigel Farage: Evropě vládne disharmonicky Německo. Merkelová nevěří vlastním uším

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2lttaVMIeCGylXN6_KcLxFgnqAXfZM3nbL1H4qPkp74Nulj94ZiNkU22w&v=2eVkHtKkO-M&feature=youtu.be

Lavrov: „EÚ nie je spoľahlivý partner“, šéf diplomacie EÚ Josep Borrell utŕžil v Moskve...

Návšteva podpredsedu Európskej komisie a predstaviteľa EÚ pre zahraničnú politiku Josepa Borrella v Moskve nedopadla podľa jeho predstáv. Šéf európskej diplomacie si v Rusku musel vypočuť veľmi ostré vyjadrenia na adresu politiky svojej organizácie, ktorá sa krátko pred jeho návštevou opätovne zdiskreditovala hrubým zasahovaním diplomatov členských krajín EÚ do vnútorných záležitostí Ruskej federácie

Kolaps EU: Švédsko se přiblížilo k Velké Británii

Ve zprávě týkající se finančních dopadů, které by brexit mohl mít na Švédsko, paní Daninová poznamenala, že některé země, které již mají euro, „upřednostňují hlubší integraci v eurozóně“ a že Velká Británie, která opustila Brusel, „by mohla izolovat země jako Švédsko“.

Německo ohrožuje Evropu. O Evropské unii se rozhoduje v Berlíně. Proto by mělo Česko...

Dnes snad již nikdo nepochybuje o tom, že se o Evropské unii rozhoduje v Berlíně. Jinak řečeno, Evropu nyní ovládá německá kancléřka Angela Merkelová. Jak lze charakterizovat její evropskou politiku? Je německá, nebo evropská? Je svým způsobem obojí. Zde jde ale právě o povahu tohoto způsobu, směru a cílů.
Merkelová

Do basy za urážku Angely: Evropská unie salámově rozšiřuje své justiční pravomoce. O čem...

IVAN DAVID vysvětluje, jakými cestami EU pokračuje v rozkladu suverenity členských států a jejich přeměně na bezmocné gubernie Čtvrté říše

Politici členských zemí vytýkají EU selhání při pandemii

EU podvázala členské země v opatření si vakcín, že to zajistí sama. Současné centrální selhání (s vakcínami) je teď totálním selháním celé EU.

Ve Švédsku se začíná nahlas mluvit o Swexitě

Spojené království konečně zajistilo svůj mandát k brexitu uzavřením obchodní dohody s Bruselem, která by převzala kontrolu nad jeho suverenitou, zákony a vodami. S vyhlídkou na to, že si Spojené království začne znovu budovat svou pověst mezinárodní síly, zaznamenaly národy jako Švédsko a Nizozemsko nárůst sentimentu proti EU. Švédsko, které bylo členem bloku, mělo plodné vztahy se Spojeným královstvím a často se spoléhalo na své hlasování během zasedání v Evropském parlamentu.

Šéfka Evropské komise Leyenová varuje Česko: Necháme hranice otevřené, ale…

Lídři Evropské unie jednali o pandemické situaci. Shodli se na tom, že přitvrdí vůči rudým zónám, do které patří i Česká republika. Od neděle bude česká kotlina pro sousední Německo vysoce rizikovou zemí. Pendlerům se tak opět zkomplikuje dojíždění za prací.

Oblíbené články

Luxusní alkohol je investicí do čirého štěstí

Jak si vychutnáváte chvilky pohody nebo úspěchu? Někdo je jednoduše rád, že je rád, ale někteří si na úspěch rádi připijí. Odjakživa se považovalo za samozřejmost mít doma lahev kvalitního alkoholu, na kterou můžete pozvat rodinu nebo přátele. Je důležité si umět život vychutnávat a když jazyk pohladí doušek luxusního alkoholu, hned se člověk cítí šťastnější. Nejen humor, ale i alkohol je kořením života a mnohým pomůže odstranit zábrany, aby si alespoň na chvíli mohli vyčistit hlavu a cítili se opravdu dobře.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com