Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Kdo si mastí kapsy na úkor spotřebitelů i zemědělců?

Během pandemie COVID-19 vzrostly spotřebitelské ceny masa až o 30%. U hovězího je nejlevnější ořez na guláš s cenami od 150 Kč/kg.

O osude 337 zamestnancov rozhodli ich kolegovia. Odmietli sa vzdať svojich 13. a 14....

Nemecká firma pôsobiaca na Slovensku sa rozhodla, po hlasovaní zamestnancov, prepustiť z bánovskej a trenčianskej pobočky pôvodne avizovaný počet zamestnancov. Zamestnanci dostali na výber: buď sa im zníži mzda o 13. a 14. plat...

Dukovany budou velmi drahou volbou. Myslí si to Zelení

Na tiskovém briefingu v Senátu, který je konal ve spolupráci se senátním klubem Senátor 21, upozornili na značné množství rizik a oznámili spuštění petice „Nechceme platit za Dukovany“ – www.nechcemeplatit.cz, která na finanční riziko...

Česko pomůže v boji proti migraci pomoci partnerským zemím ve výši 3 milionů EUR

Ministerstvo vnitra v následujících týdnech pošle zahraničním partnerům 87 milionů korun (3,26 milionu EUR), aby jim pomohly vyrovnat se s migrační krizí.

Odmítáme, aby čeští občané museli platit dluhy za zadlužené státy eurozóny, jak navrhuje Evropská...

Odmítáme, aby čeští občané museli platit dluhy za zadlužené státy eurozóny, jak navrhuje Evropská unie.

Bloomberg odhalil trumfovou kartu Ruska v ropné válce

Rusko může být jediným producentem ropy schopným pracovat při ceně 15-20 dolarů za barel, píše Bloomberg. Podle analytiků Bank of America a Raiffeisenbank jsou výhodami Moskvy nízké výrobní náklady, vyvinutá infrastruktura, flexibilní daňový systém a pohyblivý kurz rublu.
Viktor Orbán

Viktor Orbán: Finanční rozdělení EU je „absurdní“ systém, ve kterém chudé země financují ty...

"Nový distribuční systém Evropské unie je absurdní, protože financuje bohaté země penězi chudých zemí," řekl Orbán. Odpovídal na otázku plánu obnovy ve výši 750 miliard EUR, který ve středu oznámila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, v jehož rámci by Maďarsko mělo nárok na 15 miliard EUR.

P.C.Roberts: Bohatství amerických miliardářů se během pandémie zvýšilo o 435 miliard dolarů

V posledních dvou měsících nezaměstnanost v USA dosáhla úrovně nevídané od časů Velké deprese z třicátých let minulého století, a stejně nevídaně američtí miliardáři ve stejném obdobé zbohatli.

„Lidi, šetřete! Bude hůř.“ Kalousek vidí ekonomickou budoucnost vlasti černě

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) v rozhovoru vyzval české občany, aby se uchýlili k menšímu konzumu a začali šetřit na horší časy. Nikdo neví, kdo přijde o zaměstnání, myslí si.

Jak se finančně připravit na budoucnost? Investovat nebo spořit?

Spořit nebo investovat? Na tuhle otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Základní pravidlo zní, že spoření je pro konzervativce a investice pro odvážné povahy, ale záleží na mnoha dalších faktorech. Důležité je určitě při rozhodování vědět, jaké máte s danými penězi plány a jakou jste schopni či ochotni podstoupit míru rizika.

Oblíbené články

Dvě gumičky na penis a sklenářský tmel. Vídeňská zdravotnice popsala, jak...

Podle Multikulturního centra Praha do Rakouska imigranti nejčastěji přicházejí ze sousedního Německa, které je následováno Srbskem, Černou horou, Kosovem a Tureckem, přičemž víc než polovina všech přistěhovalců je z členských států EU. Ostatní migranti přichází nejčastěji z rodinných důvodů, za prací, nebo z humanitárních důvodů.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com