Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Shell omezuje těžbu ropy v Severním moři

Ropná společnost Royal Dutch Shell pozastavila těžbu v Severním moři v oblasti Knarr poté, co zaměstnanci norského kontinentálního šelfu šli do stávky.

Litva chce od EU 430 milionů na vojenskou mobilitu kvůli útoku na Rusko

Litva doufá, že nový rozpočet Evropské unie bude zahrnovat i prostředky na investice do železniční tratě Rail Baltica, silnic a další infrastrukturu, aby splňovaly vojenské potřeby.

Čínská rafinérie přestala nakupovat americkou ropu, nahradit ji má íránská

Obchodní válka mezi USA a Čínou se může dotknout i ropného trhu. Peking pohrozil, že v odvetě na americká protekcionistická opatření uvalí cla na dovoz americké ropy. To může citelně zasáhnout americkou platební bilanci. Mezitím nezávislá čínská rafinérie již dobrovolně přestala dovážet ropu z USA.

NTD: WTO je zaplavena stížnostmi – USA se rozhodují omezit dovoz aut!

Více než 40 zemí, včetně 28 členských států EU, odsoudilo americký záměr zpřísnit podmínky dovozu automobilů a náhradních dílů. Svět nyní napjatě čeká na rozhodnutí USA.

Bruselští poslanci blokují větší transparentnost svých výdajů

Každoročně je poslancům Evropského parlamentu vypláceno téměř 40 milionů euro na kancelářské výdaje, jako jsou nájemné a kancelářské potřeby.

FAZ: Evropští investoři „Nord Stream – 2“ mají obavy z amerických sankcí!

Když se dozvěděly o záměru Trumpova týmu uvalit sankce proti podnikům zapojených do projektu „North Stream - 2“, kanceláře evropských společností a vlád „naplnily obavy“, napsal Frankfurter Allgemeine.

O mrtvém koni, antiglobální baťovské filozofii a unifikované armádě bezpohlavních otroků

Klíčem k řešení ekonomických problémů je v prvé řadě zdravý selský rozum. Ekonomové a politici v celé Evropě předpovídají, že v důsledku automatizace seberou roboti lidem miliony pracovních míst.

V Rakousku jsou hrubě nespokojeni s důsledky protiruských sankcí

Rakouský byznys je nespokojen s hospodářskými sankcemi uloženými Rusku, poukázaly noviny Oberösterreichische Nachrichten. Podnikatelé se domnívají, že sankce poškozují pouze místní průmysl.

Obchodní válka s Čínou povede ke krachu amerického dolaru

Obchodní válka s Čínou povede ke znehodnocení amerického dolaru, tvrdí investor Peter Schiff.

Nejen Rusko mění dolarové rezervy za zlato

Ruská centrální banka prodala polovinu dolarové rezervy a masivně rozšířila zlaté rezervy, v tomto počínání není Rusko osamocené.

Oblíbené články

Vladimir Putin: To si myslíte, že všechny odposloucháváme? Skripal, Ukrajina, Sýrie…...

Ruský prezident Vladimir Putin se při příležitosti summitu v Helsinkách sešel nejen s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Svolil také k půlhodinovému rozhovoru s americkou televizní stanicí Fox News, kterou zastupoval zkušený reportér Chris Wallace. Ten například moderoval debatu prezidentských kandidátů mezi Donaldem Trumpem a Hillary Clintonovou v roce 2016.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com