Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Krátke zprávy z domova: Úroky hypoték padají. I tak ale můžeme Slovákům stále závidět

Úroky hypoték padají. I tak ale můžeme Slovákům stále závidět

Amerika chystá pro Čínu strašlivý trest. Jen samotná zpráva vedla k pádu cen akcií...

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa chystá pro Peking hrůzostrašnou finanční exekuci. Jen samotná zpráva o ní vedla k pádu cen akcií předních čínských společností o miliardy dolarů.
Erdogan

Turecký viceprezident tvrdě odpověděl Trumpovi na hrozbu zničit ekonomiku země

Turecko nezmění svou politiku pod nátlakem hrozeb, prohlásil turecký viceprezident Fuat Oktay v reakci na prohlášení prezidenta USA Donalda Trumpa, který pohrozil, že zničí tureckou ekonomiku.

Amsterdam by mohl brzy účtovat nejvyšší turistickou daň v Evropě

Od ledna 2020 bude zahraničním návštěvníkům účtován poplatek 3 € (2,66 GBP) za osobu a noc za pobyt v hotelu, kromě současných 7% ceny pokoje. Turisté ubytovaní v nájemném Airbnb také zaplatí zvýšenou sazbu 10 procent za noc.

Správa uvolňuje na vojenskou pomoc Ukrajině 250 milionů dolarů

Trumpova administrativa uvolnila na Ukrajinu vojenskou pomoc ve výši 250 milionů dolarů, která byla vykonána navzdory kritice, že peníze byly zoufale potřeba, aby odrazily ruskou agresi a územní expanzi.

Šest nejlepších finančních aplikací, které by měl každý používat

Finanční aplikace jsou skvělé nástroje, které lze používat ke správě a růstu financí. I když se historicky jedná o jednu z nejtěžších výzev, dnes už správa financí není vůbec tak složitá. Máme totiž k dispozici celou řadu nástrojů, které můžeme používat, včetně úžasných finančních aplikací, jimž můžete s klidem na srdci svěřit dohled nad svými financemi. Pojďme se podívat na šest nejlepších finančních aplikací, které by měl každý používat.

Bývalý viceprezident Světové banky o finančním systému

Rozhovor s Josephem E. Stiglitzem, bývalým viceprezidentem Světové banky, ekonomickým poradcem prezidenta USA Clintona, laureátem Nobelovy ceny za ekonomii v roce 2001, který napsal knihu o MMF pod názvem El malestar en la Globalizaciуn (Nemoc globalizace – přibližný překlad). Rozhovor byl zveřejněn v nedělní příloze novin El Pais z 23. června 2002.

O jakém ,,trhu” to básní naši PR analytici a ekonomové?

Následkem idiotismu a záškodnictví představitelů ekonomické vědy, činitelů státního aparátu a korporátních skupin ( exploátoři ,,lidských zdrojů" ) nemá společnost žádné povědomí o řízení ( plánování ) ekonomiky.
Migranti

Česko bude pomáhat. Zemím s uprchlíky pošle 62 milionů korun

Celkem 62 milionů bude posláno do zemí s uprchlíky. Na prevenci nelegální migrace a na ochranu uprchlíků pošle ministerstvo vnitra 57 milionů, peníze půjdou do Libye, Nigeru a Jordánska.

A tenhle vtip o Kypru už znáte?

V roce 2008 prohlásil Jean Claud Juncker, že Kypr přijetím Eura získá ochranu před finanční chaosem.

Oblíbené články

Cíle zničeny: Velkolepé VIDEO ukazuje ruský systém protivzdušné obrany S-400 v...

Ruská S-400 je žhavá komodita. Indie a Turecko si mohou dovolit díky americkým sankcím získat protiraketový raketový systém. Moskva chce prozradit své působivé schopnosti v čerstvě zveřejněných záznamech z terénních zkoušek.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com