Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Markéta Šichtařová (Next Finance) na Vyšehradském fóru 2015: Evropa míří do pekel, na akcie...

https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR1bxjLJqhwIz2wxjQOb0ZiUB1V-yWJDEQo8w4zzkO_2ACzAYf6npg1HH-8&v=iTf2X12K9UE&feature=youtu.be

Kolaps EU: Švédsko se přiblížilo k Velké Británii

Ve zprávě týkající se finančních dopadů, které by brexit mohl mít na Švédsko, paní Daninová poznamenala, že některé země, které již mají euro, „upřednostňují hlubší integraci v eurozóně“ a že Velká Británie, která opustila Brusel, „by mohla izolovat země jako Švédsko“.

Státní hospodaření na dluh je hazard

Vláda připomíná domácnost, které klesly příjmy, ale dál si kupuje drahé šaty. Každá domácnost, každá firma, každá vláda musí své výdaje přizpůsobit klesajícím příjmům. Deficit je vlastně skryté zdanění. Vláda už nemá právo se vymlouvat na koronavirus.

Ako Greta Thunbergová zarobila šesť miliárd dolárov

Nemyslite si, že „vďaka“ koronavírusu náhle upadla horlivá aktivistka do zabudnutia.

Řada skandálů a neúspěchů v bankovním sektoru v Evropě i jinde hrozí narušením důvěry...

Řada skandálů a neúspěchů v bankovním sektoru v Evropě i jinde hrozí narušením důvěry veřejnosti v toto odvětví. I když se v rozsahu bankovní krize v roce 2008 považuje za malou šanci na hospodářský útlum, existují obavy, že nedávné události v tomto odvětví by mohly zvrátit úsilí o obnovení důvěry v bankovnictví.

Kritická situace: Slováci nezvládají platit účty, mnohých už museli odpojit od elektriky

Už v první vlně pandemie měli mnozí hluboko do kapsy. Druhá s sebou přinesla újmu v podobě strachu a finančních problémů. Téměř 8 procent domácností na Slovensku se dostalo do situace, kdy nezvládali platit účty za elektřinu.

Proč byly zvoleny vakcíny od firmy Pfizer a potom od firmy Moderna – je...

Proč byly zvoleny vakcíny od firmy Pfizer a potom od firmy Moderna - je nyní jasné

Tak tomu se říká, zobodnúť dýku do zad. Studenti, kteří v Česku pomáhali v...

V Česku začal platit nový zákon, podle kterého musí studenti odvádět daně i odvody.

Na takovéhle šílenosti rozhazuje vláda peníze českých daňových poplatníku

Poslanec SPD Jiří Kobza upozornil na to, za jaké šílenosti rozhazuje vláda peníze českých daňových poplatníku, a to jen v oblasti zahraniční politiky. Například do Svěřeneckého fondu pro Afriku jde 222 milionů korun, pro University of California jde 7,5 milionu.

Řetězce okrádají české zemědělce. Neplatí spravedlivou cenu

Teď se podržte! Víte, za kolik některé obchodní řetězce v současnosti vykupují brambory od českých zemědělců? Za 1 Kč za kilogram (slovy: za jednu korunu českou). Nejde však o žádnou "filantropii" ze strany tuzemských pěstitelů, ale o brutální tlak řetězců na co nejnižší dodavatelské ceny. Chtějí levně nakoupit a draze prodat.

Oblíbené články

Luxusní alkohol je investicí do čirého štěstí

Jak si vychutnáváte chvilky pohody nebo úspěchu? Někdo je jednoduše rád, že je rád, ale někteří si na úspěch rádi připijí. Odjakživa se považovalo za samozřejmost mít doma lahev kvalitního alkoholu, na kterou můžete pozvat rodinu nebo přátele. Je důležité si umět život vychutnávat a když jazyk pohladí doušek luxusního alkoholu, hned se člověk cítí šťastnější. Nejen humor, ale i alkohol je kořením života a mnohým pomůže odstranit zábrany, aby si alespoň na chvíli mohli vyčistit hlavu a cítili se opravdu dobře.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com