Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Dovolená – čas odpočinku

Podle Světová rady cestování a cestovního ruchu podíl turismu na světovém HDP činí až 10%. A není se čemu divit: cestování po světě nikdy nebylo jednodušší a lidé těchto neskutečných možností využívají rádi.

EU souhlasí s rozšířením ekonomických sankcí pro Rusko do roku 2020

Vedoucí představitelé Evropské unie se ve čtvrtek dohodli na prodloužení hospodářských sankcí proti Rusku v souvislosti s otřesy na Ukrajině do konce ledna 2020, uvedl mluvčí.

„Bomba ze vzácných kovů.“ Nová čínská zbraň proti USA

Peking chystá další ránu Washingtonu v obchodní válce - omezení na export do USA vzácných kovů potřebných na výrobu chytrých telefonů, obrazovek, akumulátorů, laserů, radarů a dalších druhů civilní a obranné produkce. Mnohým americkým společnostem to hrozí ekonomickou pohromou, poněvadž 80 % těchto kovů dovážejí z Číny.

Senzace: 7,7 procenta uprchlíků v Německu by mohlo pracovat…

Co chtějí němečtí politici vládní koalice prezentovat jako "úspěch", to je prostě neuvěřitelné.

Pravice v Europarlamentu pohřbí euro? Francouzský ministr financí si myslí, že můžou

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire uvedl, že euro „je v ohrožení, jako nikdy předtím“ kvůli riziku hospodářské krize spojené s obchodními válkami a evropským politikům, kteří chtějí, aby bylo používání jednotné měny ukončeno.

Německý ekonom varuje. Jde o dvojí migraci v jeho zemi. Kdo přichází a kdo...

Německý ekonom Heribert Dieter v komentáři pro švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung prohlásil, že Německo čeká velký problém. Opravdu velký. Na jedné straně do země přichází méně vzdělaní migranti. Horší prý ovšem je, že někteří vzdělaní Němci svou zemi raději opouštějí. Odcházejí např. do Švýcarska. A tato dvojí migrace podle ekonoma uvrhne naše západní sousedy do krize.

Tohle je konec. Bomba pro světovou ekonomiku obsahuje 243 bilionů dolarů

Výše světového dluhu činí 243 bilionů dolarů. Je to rekord, který třikrát překročil globální HDP, tedy cenu všech produktů a služeb na planetě. Ekonomové varují, že až tato obrovská bomba pod světovou ekonomikou vybuchne, vypukne krize horší než v roce 2008.

Šokující bankovní operace Basilej III: Revoluce, které si nikdo nevšiml. Kdo si vytvořil zlaté...

ALEXANDR CHALDĚJ prorokuje takové změny v politickém uspořádání světa, které budou důsledkem rozhodnutí globálních bankéřů vrátit na výsluní zlato na úkor amerického dolaru

Češi jsou se svými platy na chvostu EU, i Slováci berou víc. To je...

Češi jsou se svými platy na chvostu EU, i Slováci berou víc. To je alarmující. Přitom Babišova vláda se chlubí tím, jak prosperujeme.

Víte, kde končí Vaše peníze? Čtěte děsivá fakta…

Mám takový pocit, že když se občan se stranickou legitimací v kapse stane jedním ze zákonodárců, nějak automaticky sám sebe povýší do role nadčlověka, který, jak se zdá, má automaticky patent na rozum a nějak zapomene důvod toho, proč ho voliči do parlamentu zvolili.

Oblíbené články

Organizace islámské spolupráce vyzvala OSN, aby vyhlásila islamofobii za formu rasismu

Organizace islámské spolupráce (OIC) v březnu vyzvala generálního tajemníka OSN, aby svolal zvláštní zasedání Valného shromáždění OSN, vyhlásil islamofobii za formu rasismu a pověřil zvláštního zpravodaje monitorováním a bojem proti této hrozbě v západních zemích.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com