Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Rusko pracuje na zásadním úderu proti dolaru

Tříštění globální ekonomiky a de-dolarizace se zjevně valí plnou parou vpřed. Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika – zjednodušeně jako BRICS – je pětice vynořujících se národních ekonomik, která teď už vyvíjí nový univerzální platební systém, jenž má konkurovat mezinárodní platební síti americkému SWIFT, ohlásila s odvoláním na ruského činitele Reuters.

Čínsko-ruské vazby sníží závislost obou zemí na USA a dolaru

Velmi zajímavý rozhovor poskytl na nedávné čtvrté konferenci Rusko-čínského ekonomického dialogu v Pekingu čínskému deníku Global Times poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev. Hovořil mimo jiné o prohlubující se spolupráci dvou eurasijských obrů – Ruska a Číny – a jejich reakci na zvyšující se americkou agresivitu nejen v ekonomické oblasti.

Kolaps dolaru rozpoutá v USA občanskou válku a rozpad USA

Ruský akademik a futurolog, prof. Dr. Igor Nikolaevič Panarin předpověděl kolaps dolaru a kolaps Spojených států před dvěma desetiletími.

“Něco není v pořádku”: Držitel Nobelovy ceny za ekonomika vyzývá lidstvo, aby ukončilo posedlost...

„Ak zmeráme zlú vec,“ varuje Joseph Stiglitz, „urobíme zlú vec.“

Máte více půjček, než dokážete zvládat? Řešením může být konsolidace úvěrů

Problémy se splácením svých závazků můžou potkat každého z nás. Stačí k tomu třeba jen to, abyste se dostali do pracovní neschopnosti, při které se vám výrazně sníží měsíční plat. Pokud nebudete mít sjednané pojištění schopnosti splácet, které by vám v této chvíli pomohlo, dostanete se do finančních potíží. Nemusí vám totiž zbýt dostatek prostředků pro splácení vašich dluhů. Pokud máte navíc uzavřených více úvěrů, máte zaděláno na velký problém.

Potkaly vás nečekané výdaje? Máte hned tři možnosti, jak si s nimi poradit!

Do výplaty je daleko, úspory žádné a rozbila se pračka. To je scénář, který někdy v životě zažil nebo zažije asi každý z nás, ať už půjde o porouchaný domácí spotřebič či auto nebo nedoplatek za energie.

Češi uvalili 7% daň na globální internetové giganty

Česká vláda schválila plán na přijetí daně z internetových gigantů jako Google, Amazon, Facebook a Apple.

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii – finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce...

Apokalypsa se blíží pro jednu samostatnou kategorii - finančníky. Světová ekonomika alespoň dvojnásobně prudce splaskne. Ale na reálném sektoru, na materiální výrobě, se tyto nesnáze příliš neprojeví. Nafouknuté finanční bubliny jednoduše splasknou. A to je dobro pro všechny normální lidi. Protože Soros a další jemu podobní přestanou diktovat světu svou vůli.

Retro: Schwarzenberg: Krize bude ještě temnější. Jak to ví?

"Hospodářská krize, která změnila celý svět, neskončila, ba je mnoho náznaků, že se ještě prodlouží a snad ještě dosáhne hlubších a temnějších okamžiků, než to bylo během posledních dvou let," nechal se na kongresu ODS minulý víkend slyšet Karel Schwarzenberg.

Státy tímto způsobem zničí lidem peníze, zlodějům umožní vykrást národní majetek celých generací

Státy skrze negativní úrok zničí lidem peníze, zlodějům umožní vykrást národní majetek celých generací. Banky obchodují s nesplatitelnými dluhy a zaplavují trh bankovním sračkami, které si kupují důchodové fondy a zdravotní pojišťovny, protože něco jim musí vydělávat, když tam lidi mají celoživotní peníze na stáří.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com