Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Sdružení českých taxikářů z.s. požaduje po vládě konkrétní kompenzační balíček pro pomoc odvětví taxislužby

Odvětví taxislužby je externě a extrémně přímo závislé na veškerých zavřených či omezených odvětvích již delší dobu. Náš „malý prostor provozovny“ - vozidla neumožňuje ani kontaktní rozestupy a nemáme ani možnost otevřít okénka na prodej, či jinou „alternativu“.

Španělsko, Francie a Itálie útočí na EU

Španělské, francouzské a italské skupiny varovaly před finančními dopady na průmysl v dopise komisařce EU pro životní prostředí, oceány a rybolov Virginijus Sinkeviciusové.

Eurostat: Česko má jednu z nejnižších úrovní dluhu v EU. Je tu ale jedno...

Česká republika letos směřuje k rekordnímu deficitu státního rozpočtu a vláda očekává také vysoký deficit pro příští rok, který se v současné době odhaduje na 320 miliard korun (11,75 miliardy eur). Na základě aktuálních údajů Eurostatu je však Česko stále jednou z nejméně zadlužených zemí v Evropě.

Přijdeme o své peníze v bankách? Šichtařová zjistila klíčovou chybu politiků vedoucí k hrozivým...

Česká ekonomka Markéta Šichtařová se ve své nové knize zaobírá tématem ekonomické recese a metodami jejího zvládnutí. Hlavním bodem kritiky se stávají záporné úrokové sazby, které podle ní vedou k nesmyslnému zlevňování peněz a nepříznivým následkům v ekonomice. Zároveň tvrdí, že v čele centrálních bank nyní stojí lidé, jimž chybí odborné znalosti.

FED oznámil, že končí s papírovými penězi a velkým odběratelům bankovek a mincí oznámil,...

FED veľkým odberateľom bankoviek a mincí oznámil, že na rok 2020 už neprijíma objednávky na tlač nových dolárových bankoviek. FED navyše prestal distribuovať v USA mince. Všetko sa deje pod zámienkou COVIDU-19 prenášaného na hotovosť!

Slováci patria medzi najchudobnejších obyvateľov Európy. Aj Češi majú trojnásobne viac

Podľa najnovších údajov Allianz Wealth Report 2020 patrí finančný majetok Slovákov nielen medzi najnižšie v Európskej únii, ale aj v regióne strednej a východnej Európy. Kým finančný majetok Slováka je 6 778 eur, Čech má v priemere 17 497 eur. Dokonca aj Bulhari, ktorí vždy patrili medzi chudobnejšie krajiny, majú viac, a to 9 586 eur.

Řekněte sbohem globalizaci, protože přichází „Věk Nepořádku“ – Deutsche Bank

Éra globalizace čtyři desetiletí se možná chýlí ke konci a my bychom mohli vstoupit do „Věku nepořádku“, který změní podobu ekonomik i politiky, uvedli analytici Deutsche Bank v nové výzkumné zprávě.

Oblíbené články

V Belgii začíná soudní proces s policistou po smrti Kurdského batolete

Mawda Shawri měla jen dva roky, když zemřela v květnu 2018. Kurdské batole bylo v dodávce, která přepravovala své rodiče a další migranty na belgické pobřeží, v naději, že se dostanou do Velké Británie. Policista byl v lednu tohoto roku obviněn z neúmyslného zabití - dnes začíná soudní proces.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com