Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Ekonomové prozradili, jak se mít v důchodu dobře. Lidem se to líbit nebude

Vyžít se současnou výší důchodů je navzdory neustálému zvyšování těžké. Lidé by si proto měli spořit a nespoléhat pouze na stát. Kolik by ale měli mít do důchodu našetřeno? Překvapivě nestačí ani milion korun.

Lavrov: Rusko postupně vyřazuje dolar z ruské ekonomiky!

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru The Times of India uvedl, že ruská ekonomika postupně opouští dolar. Potvrdil tak oficiální ruskou politiku dedolarizace.

Tohle Babiše potěší a jiné naštve. Havlův ekonom mluvil o životní úrovni

Ekonom Tomáš Sedláček se v rozhovoru pro Český rozhlas Plus vyjádřil k současné životní úrovni. Podle jeho slov, když nám bude do konce života jako dnes, není to špatná zpráva.

Zuřivost EU: Brusel zachvátil plány na zavedení minimální mzdy v celé EU „Ďábel v...

Evropská komise napadla plány na zavedení minimální mzdy v celé EU, přičemž řada zemí varovala, že by toto opatření mohlo ohrozit jejich staleté modely kolektivního vyjednávání mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.

Premiér Andrej Babiš by umožnil vyšší rozpočtový schodek do roku 2020, pokud by se...

Česká vláda by mohla dovolit, aby schodek státního rozpočtu pro rok 2020 vzrostl nad plánovanou mezeru ve výši 40 miliard korun, aby se podpořily investice, pokud by se zpomalení zhoršilo, řekl předseda vlády Andrej Babis ve středu pro Českou televizi.

Ekonomická katastrofa se dotkne každého Čecha. Ekonom přináší varování

Ekonomická katastrofa se dotkne každého Čecha. Ekonom Lukáš Kovanda varuje, že podle nejnovějších závazků na plnění uhlíkové neutrality každý občan České republiky zaplatí přes 60 tisíc korun ročně, což se projeví ve zdražení energií, daní a jiných nákladů. Svůj názor uvedl pro Parlamentní listy.

Francouzský podnikatel ukradl bitcoiny v hodnotě 1,1 milionu EUR od bývalé firmy jako pomsta...

Zatímco kradení bitcoinů je nový zločin, příběh jedné z největších krádeží kryptoměny v historii Francie je stejně starý jako svět - přátelé se rozpadají a člověk se pomstil za to, že byl poškozen

Bělorusko dostává od Číny půjčku ve výši 500 milionů dolarů

Bělorusko dosáhlo dohody s Čínou o půjčce 500 milionů dolarů, uvedli činitelé v bývalé sovětské zemi.

Toto je cílený úder Rusů na Ameriku. Čína a Rusko našly americkou Achillovu patu…

Ruský prodej amerických obligací je cílený úder na Achillovu patu USA, uvádí Business Insider. Prodej cenných papírů vyprovokoval růst procentních sazeb v Americe. Přitom Moskva zdaleka není hlavním věřitelem Washingtonu. A pokud Peking zavře finanční kohoutek, následky budou mnohem horší, podotýká list.

Retro: Bancor: Název globální měny, kterou navrhuje šokující zpráva MMF

Některé věci jsou tak šokující, že o nich nechcete psát, dokud nejsou úplně zdokumentovány. Během několika posledních let zde bylo několik fám o nadcházející globální měně, ale občas bylo obtížné postřehnout důkaz, že tyto plány pro změnu jsou v běhu. Už ne.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com