Tagy Ekonomika

štítek: Ekonomika

Konec nadvlády Ameriky. Dny dolaru jsou prý sečteny. Předpovídají mu propad o 30 procent

V posledních dnech se americká měna prudce propadla. Investor Ray Dalio si je jistý, že dolar se dlouhodobě propadne až o 30 % kvůli „trojitému deficitu USA“, což nakonec povede k tomu, že dolar ztratí status světové rezervní měny.

Díru v rozpočtu OSN Agentury pro Palestince zatáhly Saúdská Arábie, Spojené Arabské Emiráty, Kuvajt,...

Na začátku roku 2018 čelila OSN Agentura pro Palestince UNRWA schodku v rozpočtu v rozsahu 446 miliónů USD.

„Do háje s dolarem!“ Švýcarské noviny píší, jakým příkladem je Rusko pro Západ a...

Už několik let se Rusko snaží „seskočit z dolarového háčku“. Bez zahraniční pomoci to však není tak jednoduché, píší noviny Neue Zürcher Zeitung.

BFM TV: Rusko snižuje závislost na dolaru, ale nespěchá na euro

Jak připomíná BFM TV, v těchto dnech ruské ministerstvo financí oznámilo svůj záměr využít eura na platby za dodávky energie do evropských zemí.

Tahle země si dělá z Evropské unie vyloženě srandu. Návod, jak vyběhnout s Bruselem…...

Poslední dobou slýchám tak často o někom, že je populista, že už aby se jeden úplně ztratil v tom, co to vlastně znamená.

Západ přijde o moc a vliv, tvrdí analytik. Jak bude vypadat nový svět?

Do roku 2030 nahradí Čína Spojené státy v pozici největší ekonomiky světa, poukazuje ekonomický analytik Hamish McRae. V komentáři pro server The Independent dodává, že Indie zase předběhne Japonsko, Německo, Británii i Francii a stane se třetí největší světovou ekonomikou, přičemž ekonomika rozvojového světa jako celku překoná výkon ekonomiky rozvinutých zemí.

Investičný génius Rogers: Kríza príde a ľudia za to strašne zaplatia

Najúspešnejší investor s komoditami na svete Jim Rogers sa počas svojej prednášky na MoneyShow v San Franciscu vyjadril, že svet smeruje k najhlbšej finančnej kríze v jeho živote “a to patrím medzi dosť starých ľudí.” Celkovú ekonomickú situácie na svete hodnotí ako “strašnú” za čo viní centrálne banky Európskej únie a USA, ktoré politikou tlačenia peňazí iba podnietili už aj tak zadlžených ľudí “zadlžovať sa ešte viac.” Politiku centrálnych bánk v podobe nulových a dokonca niekedy záporných úrokových mier považuje za príčinu fiktívneho ekonomického rastu. Informuje portál Svetlo sveta

Česká republika se podle ekonomů stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele....

Česká republika se podle ekonomů stává jednou z nejdražších zemí Evropy pro své obyvatele. Za české platy si koupíme mnohem méně věcí než lidé v okolních státech na západ od nás. Máme mnohem dražší například byty, elektřinu, vodu nebo jídlo. Odborníci navíc očekávají, že situace se bude dále zhoršovat.

Trump obvinil Čínu, že zasahuje do voleb v USA prostřednictvím cel!

Jakkoliv to může znít divně s ohledem na to kdo rozpoutal obchodní válku, prezident Spojených států Donald Trump skutečně obvinil ČLR, že se vměšuje do voleb v USA prostřednictvím cel.

Co se stane s USA, pokud dolar ztratí status světové měny?

Od konce 2. světové války má dolar zvláštní postavení, píše Neu Zürcher Zeitung. Obchod s ropou a dalšími surovinami se uskutečňuje pouze v americké měně. Bez ropných dolarů by Američané nedokázali vytvořit takovou horu dluhů, aniž by se při tom ocitli ve složité situaci, píše Ronald-Peter Stöferle, analytik z investiční společnosti Incrementum.

Oblíbené články

Dvojice mužů byla v Argentině odsouzena za mučení a únosy. Jeden...

Soud v Argentině se rozhodl odsoudit dva bývalé manažery místního závodu americké automobilky Ford Motor a to za podíl na únosech a mučení 24 dělníků a odborářů za vojenské diktatury na přelomu 70. a 80. let.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com