Tagy Čína

štítek: Čína

Odvrácená strana Měsíce Číňany překvapila

Čínské lunární vozítko Jü-tchu 2 (Nefritový králík 2) na odvrácené straně Měsíce objevilo dva typy horniny měsíčního pláště, o jejichž existenci vědci pochybovali. Jejich prozkoumání poskytne vědcům další údaje o formování Země a její družice, uvádí účastníci mise v časopisu Nature.

Čína se rozhodla blokoval i Wikipedii. Chce tak předejít prodemokratickým protestům

Internet, jak ho známe u nás, není v takové krajině jako je Čína samozřejmostí. UIžívatele zde mají problém dostat se na mnohé zahraniční stránky, ku příkladu i na vyhledávač Google, sociální sítě Facebook anebo stránku amerického deníku The New York Times, poznamenala tisková agentura AFP s odvoláním se na organizace, keré sledují cenzuru na inernetu.

Militarizace Si Ťin-pchingovy Číny “Anexe” území, která Číně nikdy nepatřila

Čínská lidová osvobozenecká armáda se rychle vyzbrojuje, a tento vývoj je alarmující. Peking vždycky tvrdil, že jeho armáda je budována pouze k obranným účelům. Čínské území však dnes žádná země neohrožuje, a tak budování armády vypadá spíše jako příprava na agresi.

Blíží se americko-čínská válka? Historik prozradil, kdo tahá za kratší konec provazu

Čtyřicáté výročí normalizace americko-čínských vztahů, které připadlo na první den letošního roku, proběhlo téměř bez povšimnutí, konstatuje Michael Auslin v komentáři pro server Washington Post. Politolog, historik a expert na asijský prostor připomíná, že namísto společných připomínek a důležitých projevů si Washington a Peking vyměňovaly pouze špatně skrývané pohrůžky.

V Číně promluvili o plánech společného výzkumu Měsíce s Ruskem

Čína a Rusko zkoumají možnosti společného výzkumu Měsíce v roce 2023 za pomoci ruského přístroje Luna 26 a čínského Čchang-e 7, oznámil Sputniku náměstek ředitele Střediska pro výzkum Měsíce a vesmíru Čínské národní vesmírné agentury Yui Gobin.

Zabiják čínských lodí? Japonci vyvíjejí ničivou zbraň, upozorňuje politolog

Japonsko vyvíjí ze vzduchu odpalované protilodní střely s dlouhým doletem, připomíná vojenský publicista a politolog Michael Peck v komentáři pro server National Interest. Za důvod považuje skutečnost, že čínské námořnictvo vyvíjí protivzdušné střely dlouhého dosahu, což znamená, že v případném vojenském střetu obou zemí by japonské letouny musely odpálit protilodní rakety z delší vzdálenosti, pokud se nemají vystavit riziku sestřelu.

Hořící les v Číně si vyžádal nejméně 24 životů + VIDEO

Na jihu Číny zemřelo nejméně 24 hasičů, kteří se v horách v provincii S'-čchuan snažili uhasit lesní požár.

Příprava na válku? Čínská armáda překvapila celý svět

Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez problémů porazilo. Čína dlouhá léta v tomto směru zaostávala. Jenže v poslední době si Peking své slabší postavení uvědomuje a pokouší se s tím něco udělat. A zdá se, že se mu daří.

Čínský satelit zachytil video a snímky planety Země + VIDEO

Nové záběry jsou zásluhou čínského satelitu Longjiang-2, který vstoupil do lunární orbity v červnu 2018 a pomalu začíná odesílat informace zpět na Zemi, jako součást mise která přivedla Čínu na odvrácenou stranu Měsíce, poprvé v historii.

V Číně byly nalezeny lidské stopy obřích rozměrů

Čínská informační agentura Sina uvedla, že v provincii Kuej-čou na jihozápadě země byla objevena zkamenělá lidská šlépěj obřích rozměrů.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com