Tagy Čína

štítek: Čína

USA: Nemáme čím reagovat na hyperzvukové zbraně Číny a Ruska!

Hypersonické systémy, které aktivně rozvíjejí Moskvu a Peking, představují vážné nebezpečí pro Spojené státy, varoval americký generálmajor Howard Thompson.

GT informovala o testu čínské verze „matky všech bomb”!

Poprvé čínská státní průmyslová firma NORINCO předvedla snímky, které ukazují čínskou verzi „matky všech bomb“ a jejích testů, informovaly noviny Global Times.

Čínský admirál chce potopit dvě americké letadlové lodě a zastrašit tak Washington

Server News.au zveřejnil detaily proslovu, který před dvěma týdny pronesl čínský admirál. Ten v něm nastínil strategii, jak vyhnat americké námořnictvo z oblasti v Jihočínském moři, na níž si dělá nároky Peking.

NI: Studená válka proti Rusku a Číně – opětovná chyba Západu!

Zabýváním se „novou studenou válkou" proti Rusku a Číně, západní politici opět riskují opakování chyb provedených v předvečer 1. světové války, varuje Anatol Lieven na stránkách The National Interest.

Čína otestovala novou raketu pro ponorky. Může nést jadernou hlavici +VIDEO

Čínská armáda otestovala novou raketu, která je schopná nést jaderné hlavice. Nová zbraň má delší dostřel a je schopná zasáhnout cíle v USA. Odpaluje se z ponorek. V porovnání s americkými a ruskými systémy však Peking stále zaostává.

Čína chce přistát na odvrácené straně Měsíce a následně tam vysázet brambory

Ač se jedná o nejbližší vesmírný objekt, v posledních letech lidstvo o Měsíc nejevilo příliš velký zájem. To však nyní chce Čína změnit.

SZ: Zadržení „princezny” Huawei se rovná „vyhlášení války”!

Zadržení dcery zakladatele čínské společnosti Huawei Meng Wanžou organizované Washingtonem je považováno prakticky za „vyhlášení války", napsal Süddeutsche Zeitung.

Koncentrační tábory pro muslimy budí pozdvižení. Z USA zní tvrdá kritika

Čína nadále považuje pozdvižení ohledně svých koncentračních táborů, v nichž drží na milion etnických Ujgurů a dalších lidí, za pouhý PR problém, konstatuje editorial serveru Washington Post. Renomovaný deník v něm připomíná, že v minulých dnech čínská vláda vydala další prohlášení, že v autonomní severozápadní provincii Sin-ťiang brání náboženské a kulturní svobody, navzdory důkazům, že čínské úřady poslaly většinu tamního muslimského obyvatelstva do spartánských táborů, kde jim jsou následně vymývány mozky.

Čínske firmy za chrbtom Moskvy vo veľkom ťažia drevo v lesoch na Sibíri. Kým...

Čínske firmy za chrbtom Moskvy vo veľkom ťažia drevo v lesoch na Sibíri. Kým Rusko zákonom obmedzuje vlastných vývozcov dreva, čínski podnikatelia využívajú trhliny v systéme a surovinu si za zlomok ceny exportujú sami. Neregulovaná ťažba pritom mení ruskú tajgu na pustatinu

Válka USA s Čínou a Ruskem? Výsledek může být překvapivý, varuje expert

Dvě odlišné americké státní komise vydaly v uplynulém týdnu zprávy, které zdůrazňují rostoucí hrozbu Čínské lidové republiky. V komentáři pro server National Interest situaci rozebral Dean Cheng, bezpečnostní analytik z think tanku The Heritage Foundation.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com