Tagy Čína

štítek: Čína

Příprava na válku? Čínská armáda překvapila celý svět

Pokud by teď došlo ke konfliktu většího rozsahu, americké námořnictvo by to čínské podle všeho bez problémů porazilo. Čína dlouhá léta v tomto směru zaostávala. Jenže v poslední době si Peking své slabší postavení uvědomuje a pokouší se s tím něco udělat. A zdá se, že se mu daří.

Čínský satelit zachytil video a snímky planety Země + VIDEO

Nové záběry jsou zásluhou čínského satelitu Longjiang-2, který vstoupil do lunární orbity v červnu 2018 a pomalu začíná odesílat informace zpět na Zemi, jako součást mise která přivedla Čínu na odvrácenou stranu Měsíce, poprvé v historii.

V Číně byly nalezeny lidské stopy obřích rozměrů

Čínská informační agentura Sina uvedla, že v provincii Kuej-čou na jihozápadě země byla objevena zkamenělá lidská šlépěj obřích rozměrů.

Experiment: Čína zkouší pěstovat na Měsíci rostliny! + VIDEO

Čína zkouší přepisovat dějiny! V lednu 2019 čínská vesmírná agentura provedla historické přistání na odvrácené straně Měsíce. Brzy poté zveřejnila fotografie a videozáznamy, které zachycují detaily na povrchu Měsíce. Nyní přišla Čína s novými fotkami.

USA: Nemáme čím reagovat na hyperzvukové zbraně Číny a Ruska!

Hypersonické systémy, které aktivně rozvíjejí Moskvu a Peking, představují vážné nebezpečí pro Spojené státy, varoval americký generálmajor Howard Thompson.

GT informovala o testu čínské verze „matky všech bomb”!

Poprvé čínská státní průmyslová firma NORINCO předvedla snímky, které ukazují čínskou verzi „matky všech bomb“ a jejích testů, informovaly noviny Global Times.

Čínský admirál chce potopit dvě americké letadlové lodě a zastrašit tak Washington

Server News.au zveřejnil detaily proslovu, který před dvěma týdny pronesl čínský admirál. Ten v něm nastínil strategii, jak vyhnat americké námořnictvo z oblasti v Jihočínském moři, na níž si dělá nároky Peking.

NI: Studená válka proti Rusku a Číně – opětovná chyba Západu!

Zabýváním se „novou studenou válkou" proti Rusku a Číně, západní politici opět riskují opakování chyb provedených v předvečer 1. světové války, varuje Anatol Lieven na stránkách The National Interest.

Čína otestovala novou raketu pro ponorky. Může nést jadernou hlavici +VIDEO

Čínská armáda otestovala novou raketu, která je schopná nést jaderné hlavice. Nová zbraň má delší dostřel a je schopná zasáhnout cíle v USA. Odpaluje se z ponorek. V porovnání s americkými a ruskými systémy však Peking stále zaostává.

Čína chce přistát na odvrácené straně Měsíce a následně tam vysázet brambory

Ač se jedná o nejbližší vesmírný objekt, v posledních letech lidstvo o Měsíc nejevilo příliš velký zájem. To však nyní chce Čína změnit.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com