Tagy Čína

štítek: Čína

Čína nadále ničí muslimské hřbitovy. Peking nazval zničení hřbitovů „přemístěním“

Zdá se, že čínská vláda roky systematicky ničila několik hřbitovů patřících k její muslimské menšině, hovoří im Ujgurové.

Rusko a Čína označili zabitie Solejmáního za porušenie Charty OSN

Rusko a Čína uviedli, že letecký útok USA, pri ktorom prišiel o život iránsky generálmajor Kásem Solejmání, bol porušením Charty OSN. Obe krajiny podniknú spoločné kroky na mierové riešenie konfliktov na Blízkom východe. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a jeho čínsky rezortný partner Wang I sa na spolupráci dohodli v telefonickom rozhovore.

Ruský stíhač Su-57 nadále zaostává ohledně čínské J-20 v bitvě o výšku

Podle čínských zpravodajských agentur je ruský bojovník páté generace vážně horší než čínský bojový letoun ve vysokohorském boji

Toto je cílený úder Rusů na Ameriku. Čína a Rusko našly americkou Achillovu patu…

Ruský prodej amerických obligací je cílený úder na Achillovu patu USA, uvádí Business Insider. Prodej cenných papírů vyprovokoval růst procentních sazeb v Americe. Přitom Moskva zdaleka není hlavním věřitelem Washingtonu. A pokud Peking zavře finanční kohoutek, následky budou mnohem horší, podotýká list.

629 pákistánských dívek byly prodány jako nevěsty do Číny

629 dívek a žen z celého Pákistánu, které byly prodány jako nevěsty čínským mužům a odvezeny do Číny. Seznam, který získala agentura Associated Press, byl sestaven pákistánskými vyšetřovateli, kteří byli rozhodnuti rozdělit sítě obchodování s lidmi, kteří využívají chudé a zranitelné země.

Čínsko-ruské vazby sníží závislost obou zemí na USA a dolaru

Velmi zajímavý rozhovor poskytl na nedávné čtvrté konferenci Rusko-čínského ekonomického dialogu v Pekingu čínskému deníku Global Times poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev. Hovořil mimo jiné o prohlubující se spolupráci dvou eurasijských obrů – Ruska a Číny – a jejich reakci na zvyšující se americkou agresivitu nejen v ekonomické oblasti.

Bývalý čínský muslimský úředník a hlava Sin-ťiangu je odsouzen k doživotnímu vězení za přijetí...

Čínský muslimský úředník byl odsouzen na doživotí za přijetí úplatků ve výši 79,1 milionu juanů (8,7 milionu liber) za práci ve vyšších vládních funkcích, včetně vedoucího provincie Sin-ťiang a národní energetické správy.

Čína bleskově posiluje své námořnictvo

Posilování čínské flotily pokračuje neuvěřitelně rychlým tempem, kterému se zdaleka nevyrovná žádné námořnictvo na světě včetně amerického.

Americká média uvedla, co je „největší noční můrou“ Číny a Ruska

Časopis The National Interest označil eventuální zahájení prodeje amerických ponorek s jaderným pohonem spojencům za „největší noční můru“ Ruska a Číny.

Od průmyslové velmoci k zemi třetího světa. Číňané nevěřícně o úpadku Ukrajiny

Čínský web Guancha publikoval článek s všeříkajícím názvem „Jak se zhroutila průmyslová velmoc, překonávající Čínu a srovnatelná s Ruskem, která by přiměla třást se celou Evropu“. Řeč je o Ukrajině a jejím až neskutečném úpadku za necelých třicet uplynulých let.

Oblíbené články

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com