Tagy Čína

štítek: Čína

Čínské řešení pro muslimy: Převýchovný tábor, který je naučí být slušnými občany

S muslimskou otázkou se potýká nejedna země světa. Západní Evropa tento problém neřeší, zhoršuje se tak bezpečnost a mnohé čtvrtě se stávají no-go zónami.

Číňané našli na odvrácené straně Měsíce podivnou látku

Čínský rover Jü-tchu 2 objevil na odvrácené straně Měsíce neznámý materiál. Materiál byl zpozorován během průzkumu jednoho z kráterů: rover ho zachytil na jednom z vysílaných snímků. Uvádí to Daily Mail.

“Islám roste, žije v míru v Číně”: vedoucí největší indonéské muslimské organizace

Čínská otázka Sin-ťiang je spíše separatistická než náboženská, řekl Said Aqil Siradj, předseda Nahdlatul Ulama (NU), největší islámské organizace v Indonésii, v rozhovoru pro Global Times.
NATO

Trump chce rozpad NATO

Obchodní válka mezi ČLR a USA může eskalovat v horký konflikt.

Putin: Vazby mezi Ruskem, Čínou na „bezprecedentní úrovni“

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že vazby mezi Čínou a Ruskem jsou na "bezprecedentní úrovni" ve středu během státní návštěvy čínského prezidenta Xi Jinpinga, podle CNBC.

„Bomba ze vzácných kovů.“ Nová čínská zbraň proti USA

Peking chystá další ránu Washingtonu v obchodní válce - omezení na export do USA vzácných kovů potřebných na výrobu chytrých telefonů, obrazovek, akumulátorů, laserů, radarů a dalších druhů civilní a obranné produkce. Mnohým americkým společnostem to hrozí ekonomickou pohromou, poněvadž 80 % těchto kovů dovážejí z Číny.

Na čínské řece se převrátila loď. Utonulo nejméně 10 lidí

Loď, která nesla cestující na druhý břeh řeky na jihozápadě Číny se dnes převrátila a o život přišlo nejméně 10 cestujících.

Odvrácená strana Měsíce Číňany překvapila

Čínské lunární vozítko Jü-tchu 2 (Nefritový králík 2) na odvrácené straně Měsíce objevilo dva typy horniny měsíčního pláště, o jejichž existenci vědci pochybovali. Jejich prozkoumání poskytne vědcům další údaje o formování Země a její družice, uvádí účastníci mise v časopisu Nature.

Čína se rozhodla blokoval i Wikipedii. Chce tak předejít prodemokratickým protestům

Internet, jak ho známe u nás, není v takové krajině jako je Čína samozřejmostí. UIžívatele zde mají problém dostat se na mnohé zahraniční stránky, ku příkladu i na vyhledávač Google, sociální sítě Facebook anebo stránku amerického deníku The New York Times, poznamenala tisková agentura AFP s odvoláním se na organizace, keré sledují cenzuru na inernetu.

Militarizace Si Ťin-pchingovy Číny “Anexe” území, která Číně nikdy nepatřila

Čínská lidová osvobozenecká armáda se rychle vyzbrojuje, a tento vývoj je alarmující. Peking vždycky tvrdil, že jeho armáda je budována pouze k obranným účelům. Čínské území však dnes žádná země neohrožuje, a tak budování armády vypadá spíše jako příprava na agresi.

Oblíbené články

Nejpodivnější havárie v dějinách? Tragédie v Montparnasse je stejně tak hrůzná...

O tragédiích se většinou nehovoří v dobrém. Ať už jde o výbuch, zemětřesení či nehody, umírají při nich lidé a mnoho zraněných si odnáší i celoživotní následky. 22. října 1895 se ale odehrála katastrofa, při níž sice umírali lidé, přesto dnes působí poněkud komicky.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com