Tagy Čína

štítek: Čína

NATO

Trump chce rozpad NATO

Obchodní válka mezi ČLR a USA může eskalovat v horký konflikt.

Putin: Vazby mezi Ruskem, Čínou na „bezprecedentní úrovni“

Ruský prezident Vladimir Putin uvedl, že vazby mezi Čínou a Ruskem jsou na "bezprecedentní úrovni" ve středu během státní návštěvy čínského prezidenta Xi Jinpinga, podle CNBC.

„Bomba ze vzácných kovů.“ Nová čínská zbraň proti USA

Peking chystá další ránu Washingtonu v obchodní válce - omezení na export do USA vzácných kovů potřebných na výrobu chytrých telefonů, obrazovek, akumulátorů, laserů, radarů a dalších druhů civilní a obranné produkce. Mnohým americkým společnostem to hrozí ekonomickou pohromou, poněvadž 80 % těchto kovů dovážejí z Číny.

Na čínské řece se převrátila loď. Utonulo nejméně 10 lidí

Loď, která nesla cestující na druhý břeh řeky na jihozápadě Číny se dnes převrátila a o život přišlo nejméně 10 cestujících.

Odvrácená strana Měsíce Číňany překvapila

Čínské lunární vozítko Jü-tchu 2 (Nefritový králík 2) na odvrácené straně Měsíce objevilo dva typy horniny měsíčního pláště, o jejichž existenci vědci pochybovali. Jejich prozkoumání poskytne vědcům další údaje o formování Země a její družice, uvádí účastníci mise v časopisu Nature.

Čína se rozhodla blokoval i Wikipedii. Chce tak předejít prodemokratickým protestům

Internet, jak ho známe u nás, není v takové krajině jako je Čína samozřejmostí. UIžívatele zde mají problém dostat se na mnohé zahraniční stránky, ku příkladu i na vyhledávač Google, sociální sítě Facebook anebo stránku amerického deníku The New York Times, poznamenala tisková agentura AFP s odvoláním se na organizace, keré sledují cenzuru na inernetu.

Militarizace Si Ťin-pchingovy Číny “Anexe” území, která Číně nikdy nepatřila

Čínská lidová osvobozenecká armáda se rychle vyzbrojuje, a tento vývoj je alarmující. Peking vždycky tvrdil, že jeho armáda je budována pouze k obranným účelům. Čínské území však dnes žádná země neohrožuje, a tak budování armády vypadá spíše jako příprava na agresi.

Blíží se americko-čínská válka? Historik prozradil, kdo tahá za kratší konec provazu

Čtyřicáté výročí normalizace americko-čínských vztahů, které připadlo na první den letošního roku, proběhlo téměř bez povšimnutí, konstatuje Michael Auslin v komentáři pro server Washington Post. Politolog, historik a expert na asijský prostor připomíná, že namísto společných připomínek a důležitých projevů si Washington a Peking vyměňovaly pouze špatně skrývané pohrůžky.

V Číně promluvili o plánech společného výzkumu Měsíce s Ruskem

Čína a Rusko zkoumají možnosti společného výzkumu Měsíce v roce 2023 za pomoci ruského přístroje Luna 26 a čínského Čchang-e 7, oznámil Sputniku náměstek ředitele Střediska pro výzkum Měsíce a vesmíru Čínské národní vesmírné agentury Yui Gobin.

Zabiják čínských lodí? Japonci vyvíjejí ničivou zbraň, upozorňuje politolog

Japonsko vyvíjí ze vzduchu odpalované protilodní střely s dlouhým doletem, připomíná vojenský publicista a politolog Michael Peck v komentáři pro server National Interest. Za důvod považuje skutečnost, že čínské námořnictvo vyvíjí protivzdušné střely dlouhého dosahu, což znamená, že v případném vojenském střetu obou zemí by japonské letouny musely odpálit protilodní rakety z delší vzdálenosti, pokud se nemají vystavit riziku sestřelu.

Oblíbené články

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com