Tagy Čína

štítek: Čína

Vojenský střet USA a Číny? Pravděpodobnější než by bylo příjemné, varuje analytik

V době, kdy obchodní válka mezi Washingtonem a Pekingem nevykazuje známky ústupu a čínská politika v Jihočínském moři výrazně komplikuje vzájemné vztahy obou zemí, mohou události jako Americko-čínský diplomatický a bezpečnostní dialog nabývat na významu, konstatuje Daniel R. DePetris. Analytik působící v think tanku Defense Priorities v komentáři pro server National Interest připomíná, že američtí ministři Jim Mattis a Mike Pompeo na poslední z těchto konferencí pronesli vhodná slova a označili debatu za "neskutečně produktivní".

Útočnice s nožem zranila ve školce 14 dětí

Událost, při které se zranilo 14 dětí se odehrála v pátek ve školce v západočínském městě Čchung-čching.

Americký generál předpokládá vypuknutí války s Čínou!

Generálporučík americké armády, bývalý velitel pozemních sil v Evropě Ben Hodges řekl na bezpečnostnímu fóru ve Varšavě, že pravděpodobnost války s Čínou v příštích patnácti letech je velmi vysoká.

Vypukne válka mezi USA a Čínou? Americký politolog varuje před koncem demokracie

Před více než dvaceti lety prohlašoval americký politolog Francis Fukuyama, že na světě nastal „konec dějin“ a všude zvítězila „liberální demokracie“. Dnes to vypadá, že dějiny rozhodně neskončily, a naopak se pomstily Fukuyamovi. Od Západu na Východ a zpět, se dnes šíří většinový pocit, že skončila právě „liberální demokracie“. Od Spojených států amerických přes Turecko a Polsko, až po Maďarsko, Polsko nebo Itálii se šíří myšlenka „illiberální demokracie“, jež tu předchozí odmítá. Základním východiskem tohoto postoje je silný vztah k identitě.

V USA odhadli šance na úspěch ve válce s Ruskem a Čínou

Americká armáda pravděpodobně nebude schopna se současně úspěšně účastnit dvou hlavních konfliktů.

Čína o troch vojenských technológiách, ktoré Rusko nikdy nepredá

Rusko má tri dôležité vojenské novinky, ktoré Moskva nebude predávať, nazdáva sa čínsky list Jinri Toutiao. Predovšetkým je to technológia vo výrobe atómových ponoriek. Čínsky list píše, že Moskva „nemala v tejto sfére konkurenciu“ už v časoch ZSSR.

Západ přijde o moc a vliv, tvrdí analytik. Jak bude vypadat nový svět?

Do roku 2030 nahradí Čína Spojené státy v pozici největší ekonomiky světa, poukazuje ekonomický analytik Hamish McRae. V komentáři pro server The Independent dodává, že Indie zase předběhne Japonsko, Německo, Británii i Francii a stane se třetí největší světovou ekonomikou, přičemž ekonomika rozvojového světa jako celku překoná výkon ekonomiky rozvinutých zemí.

Trump obvinil Čínu, že zasahuje do voleb v USA prostřednictvím cel!

Jakkoliv to může znít divně s ohledem na to kdo rozpoutal obchodní válku, prezident Spojených států Donald Trump skutečně obvinil ČLR, že se vměšuje do voleb v USA prostřednictvím cel.

Čína prohlásila, že islám je „nevyléčitelný nádor“ a „jedovatý lék“

Čína považuje islám za rostoucí problém a posílila své kroky proti ujgurským muslimům v zemi.

NI: Su-35 v rukou Číny jsou „noční můrou” amerického letectva!

Americký portál The National Interest označil vstup ruských stíhaček Su-35 do služby s čínského letectva, noční můrou a bolestí hlavy pro letectvo USA v asijském regionu.

Oblíbené články

Nakupujte chytře – s webem AkcniCeny.cz

Láká vás trvale šetřit na potravinách a dalším zboží až 80 procent z běžných cen a nešidit přitom kvalitu? Ulevit rodinnému rozpočtu až o tisíce korun měsíčně? Stačí aktivně využívat web AkcniCeny.cz, který každodenně sleduje letákové akce prodejců potravin, drogerie, nábytku, textilu, hraček, elektroniky i ostatního běžného sortimentu.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com