Tagy Česko

štítek: Česko

Karvinské moře v Darkově se mění na rekreační zónu

Areál kolem vodní plochy zvané Karvinské moře se výrazně změní díky aktivitě města a dohodě, která vznikla po dvouletém vyjednávání s majitelem pozemku firmou Asental.

NATO v Česku umiestilo svoje „vesmírne oko“. Prečo?

1. júla na území Českej republiky začalo budovanie Centra satelitovej rozviedky NATO pod kódovým označením SATCEN. Centrum sa bude zaoberať získavaním a spracovaním satelitných fotografií a údajov z radarov pre Armádu ČR a NATO. Prečo bolo pre centrum rozviedky USA vybrané práve Česko?

ČR i Slovensko bojují o zachování silného rozpočtu pro zemědělství

Česká republika i Slovensko chtějí prosazovat zachování silného rozpočtu Evropské unie pro společnou zemědělskou politiku EU po roce 2020 a rychlejší vyrovnávání výše přímých plateb pro farmáře. Vyplynulo to ze společné schůzky ministrů zemědělství ČR a Slovenska, předsedů zemědělských výborů sněmoven a šéfů agrárních komor obou států. Český ministr zemědělství Jiří Milek se také vyslovil pro regulaci obchodních řetězců.

Jaký je vztah Čechů k EU? Díky přívalu běženců ochlandl

Nálady se mění. A to i u Čechů vůči Evropské unii. Zpočátku mezi občany panovalo nadšení. I když opatrné. Později začali EU kritizovat za tuzemský rum, jemuž Unie vzala jméno. První otřes ale přinesla Lisabonská smlouva, jejíž obsah i způsob prosazování část veřejnosti popudil. Problémy však nadále působili pašeráci a samotní uprchlíci se snažili uzavřenou trasu na jihu obcházet přes země mimo Evropskou unii.

Hádka poslanců Sněmovny ČR o dávky za bydlení

V Česku se vyplácejí dvě dávky na bydlení. Tento příspěvek patří do státní sociální podpory, doplatek ale do pomoci v hmotné nouzi. Dávky se vypočítávají z normativních nákladů, které každý rok podle cen nájmů a energií stanovuje vláda.

V zahraničí se začíná blýskat na lepší časy. Proč to ale nejde i u...

Situace ohledně imigrace se docela obrací. Tedy na západě, u nás zůstavá stejná.

Zabíjet skot na pastvě? Ale EU to neumožňuje

Farmáři zaobírající se ekologií by chtěli zabíjet krávy střelnou zbraní přímo na pastvě. Důvodem je to, že zvířata jsou pak méně stresovaná. Veterináři souhlasí, legislativa Evropské unie to ale neumožňuje. Skot se tak nadále omračuje a následně vykrvuje až na jatkách.

Doprava ve městě v roce 2030? Více pěších a cyklistů

O více než pět procent by měla v roce 2030 poklesnout individuální automobilová doprava v Olomouci. Růst by měla takzvaná udržitelná doprava – MHD, cyklodoprava i pěší docházka.

Večerní prohlídky, potápění i graffiti nabídne pražská Muzejní noc

Muzejní noci jsou mezi obyvateli i návštěvníky hlavního města mimořádně populární. A ta nejbližší vypukne v Praze už tuto sobotu. Během ní mohou návštěvníci zdarma či za symbolické vstupné zavítat do 77 objektů.

Aféra v ČSSD? Hejtman na tapetě kvůli bytu a pozemku, je v tom prý...

Čtvrteční MF Dnes napsala článek o pardubickém hejtmanovi a místopředsedovi ČSSD Martinovi Netolickém. A hejtman se pořádně dopálil. „Komu zase vadím!“ rozčílil se. Podívejte se sami, co ho tak dopálilo.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com