Tagy Česko

štítek: Česko

Omezení v dálkové dopravě jsou aktuálně prodloužena do 30. dubna

Vzhledem k výrazně nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice je dočasně omezena dálková železniční doprava. Zcela přerušena je mezistátní doprava a utlumena je i vnitrostátní doprava. Na všech tratích však je nadále zajištěn...

Uprostřed pandemie je česká oddělení intenzivní péče stále napůl plná

Na rozdíl od svých kolegů v Itálii a Španělsku, čeští nemocničtí lékaři dosud nepotřebovali dělat trýznivé rozhodnutí, o které pacienty COVID-19 mají lépe pěčovat.

Buď to jsou regulérní idioti nebo to dělají na objednávku, cizí objednávku

„Jsou pouze dvě možnosti. Buď to jsou regulérní idioti, kteří nedohlédnou důsledky svého idiotského počínání, to je ale ten lepší případ, nebo je to ještě horší, neboť to dělají na objednávku. Na cizí objednávku," konstatoval Petr Štěpánek po odvezení sochy maršála Koněva z prostranství Prahy 6.

Rusko nenechá odstranění Koněvova sochy v Praze bez reakce

Ruské velvyslanectví v Praze vyjádřilo protest proti demontáži sochy maršála Ivana Koněva, ke které přistoupila radnice Prahy 6. Akce radnice podle něj "nezůstane bez příslušné reakce ruské strany". V prohlášení se uvádí, že tento čin vyvolává "hluboké rozhořčení. Zvláště nepřehlédnutelný je cynismus zúčtování s pomníkem v předvečer 75. výročí vítězství nad nacismem ".

Nárůst počtu nakažených COVID-19 v neděli výrazně klesl. Aktuálně je v Česku 4591 pacientů

Počet nakažených v ČR novým koronavirem je aktuálně 4591 osob, za neděli přibylo pouze 115 nových případů. Zatímco v sobotu bylo odhaleno 283 nových pacientů. Jak uvádí ministerstvo zdravotnictví na svém webu, 96 pacientů se z onemocnění vyléčilo, 72 jich naopak chorobě podlehlo. Britský premiér Johnson byl převezen do nemocnice.

Česko: Bezdomovci se přestěhovali do známého bordelu jako prevence proti koronaviru

Pražský bordel byl přeměněn na útulek pro bezdomovce, aby bylo během vypuknutí koronaviru (COVID-19) umožněno znevýhodněný nedostatek míst pro karanténu.

Oslavný článek o boji EU proti koronaviru, který vás rozpláče nebo vyvolá záchvat smíchu....

TÝDEN V MÉDIÍCH Bývalý předseda lidovců, bývalý předseda TOP 09, bývalý ministr financí a bývalý náměstek ministra obrany Miroslav Kalousek se i během všeobecného ohrožení nákazou snaží získávat laciné politické body. Podle Petra Žantovského je jeho podkopávání židle vládě nemravné a podraz na celý národ. Tím, že se chová jako hlupák, ztrácí i u svých možných voličů a zřejmě i proto už není předsedou strany, kterou založil. Do přehledu mediálních zajímavostí se vešel i článek shrnující, co v čase pandemie koronaviru podnikla Evropská komise. I když má být její oslavou, ve skutečnosti jde o hodně smutné čtení plné bezduchých výzev a pozdních doporučení.

V Česku policie zadržela tří prodejců předražených respirátorů FFP3

Tři chlápci si chtěli namazat kapsy a využili na to strach z koronaviru! Nabízeli na prodej stovky respirátorů nejvyšší třídy FFP3, i když jejich prodej je od začátku března povolen pouze státním institucím či firmám, které stát zásobují. Jejich cena je navíc regulována. Policisté trojici dopadly, zabavili jim dohromady 660 respirátorů.

Jak se změnily koníčky Čechů během karantény?

Většina lidí tráví v posledních dnech kvůli šíření koronaviru svůj čas doma. Z nařízení vlády jsou zavřené všechny restaurace, hospody, školy, univerzity a také většina obchodů. Úsilí maximálně snížit riziko nákazy dopadá také na náš každodenní život a ovlivňuje naše chování.

Štefec se pustil do šéfa ODS: Představa, že by místo Babiše stál v čele...

Předseda ODS Petr Fiala v rozhovoru pro portál Seznam Zprávy zkritizoval vládu, jež dle něj nedokázala jednat otevřeně. Za chybu mimo jiné považuje také snahu Andreje Babiše prodloužit nouzový stav o další měsíc. Bezpečnostní expert Jaroslav Štefec však Fialovi připomněl, že země v přelomové době potřebuje rázné kroky, nikoli jen plané mudrování.

Oblíbené články

Omezení v dálkové dopravě jsou aktuálně prodloužena do 30. dubna

Vzhledem k výrazně nižšímu počtu cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem v České republice je dočasně omezena dálková železniční doprava. Zcela přerušena je mezistátní doprava a utlumena je...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com