Tagy Česko

štítek: Česko

Vrah, který utýral chlapečka a dostal 22 let, ve vězení zemřel

Dvaadvacetiletý Josef K., kterého minulý týden poslal Vrchní soud v Praze na 22 let do vězení za vraždu nevlastního dítěte, za mřížemi zemřel. Zřejmě spáchal sebevraždu, vedení věznic vyloučilo cizí zavinění. Informaci potvrdilo Novinkám několik zdrojů z justice.

Velvyslanec Israng uvedl, že Německo bude řešit migraci během svého předsednictví v EU. Bohužel...

„Víme, že nemá smysl nutit členské státy k přijímání migrantů,“ říká velvyslanec Christoph Israng

Žena půjčila milému sedm set tisíc, splácí téměř milion

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality obvinili osmadvacetiletého muže z Valašského Meziříčí ze spáchání zločinu podvod, protože na přelomu roku uvedl v omyl šestatřicetiletou ženu ze Zlína a postupně z ní vylákal téměř sedm set tisíc korun. Muži, který byl za obdobný trestný čin již jednou potrestaný, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

Připravte se na velmi silné bouřky

Podle meteorologů můžou být dokonce i extrémně silné. Víkend bude navíc velmi teplý, na některých místech může teplota přesáhnout až tropickou třicítku.Výstraha před silnými bouřkami platí od nedělního poledne do 23:00 ve všech krajích...

Konec sporu o hidžáb ve škole. Dívka žalobu stáhla kvůli nenávistným útokům

Muslimka, které pražská střední zdravotní škola v roce 2013 nedovolila nosit při vyučování šátek, vzala zpět svou žalobu. Loni v prosinci přitom uspěla u Nejvyššího soudu. Důvodem stažení žaloby jsou podle Deníku N neustálé nenávistné útoky. Škola podle ředitelky Ivanky Kohoutové ale se zpětvzetím žaloby nesouhlasí.

Chtěla spáchat sebevraždu kvůli maturitě

Patnáctiletá dívka chtěla řešit neúspěch u přijímacích zkoušek na střední školu sebevraždou. Policisté ji včas nalezli.

Pražská škola zakázala muslimkám nosit šátek, ty raději odešly

Dvě muslimské dívky opustily střední zdravotnickou školu v Praze, protože jim nedovolila nosit na hlavě šátek. Podle České televize jde zřejmě první případ, kdy dvě muslimky ukončily z těchto důvodů studium. Věc v nejbližší době skončí u ombudsmana a právníci zvažují také antidiskriminační žalobu.

Víme, co kupujeme? České drůbežárny značí klecová vejce jako podestýlková

Videa ze dvou českých drůbežářských závodů, které odvysílala ČT, ukazují, jak dochází k záměrnému míchání vajec od slepic chovaných v klecích a na podestýlce. Vejce klecová jsou tak podvodně označována jako podestýlková, díky čemuž...

Vydrželi by ste 12 hodin v malé kleci? Slepice z klecového chovu musí

K tomu se dobrovolně přihlásilo zhruba tři stovky dobrovolníků. Někteří z nich se po dobu jednoho měsíce střídají zavření v kleci před Poslaneckou sněmovnou na Malostranském náměstí v Praze. Cílem je přesvědčit poslance, aby...

Odmítáme, aby čeští občané museli platit dluhy za zadlužené státy eurozóny, jak navrhuje Evropská...

Odmítáme, aby čeští občané museli platit dluhy za zadlužené státy eurozóny, jak navrhuje Evropská unie.

Oblíbené články

Svobodnenoviny.eu: Německo: Údaje ukazují, že většina migrantů nemá žádnou snahu se...

Statistiky z povinných jazykových kurzů nabízených migrantům v Německu ukazují nepatrnou úspěšnost. Zástupci strany pravicové Alternativy pro Německo (AfD) tvrdí, že to dokazuje, že migranti mají jen malou vůli integrovat se do německé společnosti.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com