Tagy Česko

štítek: Česko

Tento komentář vyvolal na sociálních sítích značnou pozornost. Autor se s tím vůbec nemaže

Debata kolem zahraničních vojenských misí, kterou rozvířil svým článkem Václav Klaus ml. , opět ukázala, kolik i jinak vzdělaných a sečtělých lidí žije v zajetí svých tabu.

Kalousek: Češi by se měli lépe, kdyby po válce Němce nevyhnali

Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek čelí kritice za svoje slova o tom, že se Češi mohli mít lépe, kdyby nevyhnali po válce Němce a následně si pak nezvolili komunisty. Na jeho slova ostře zareagoval europoslanec ODS Jan Zahradil.

Kauzy, jména, zlodějny. Profesor-režisér Jiří Svoboda se ponořil do 90. let. Nešetřil nikoho +...

Režisér a někdejší předseda KSČM Jiří Svoboda patří k těm, kteří tuší nejlépe, jak to v devadesátých letech bylo. Když jsme si připomněli tuto divokou éru aktuálním vývojem v kauze H-System, rozhodl se zavzpomínat na další mimořádné kauzy z tehdejší doby. Připomněl i jména a vztahy, na které se dnes už pozapomnělo.

Píseň o Zemanově smrti? Hutka se vylíhl z vejce blbosti, naštval se známý herec

Před pár dny se o velký rozruch postaral známý písničkář Jaroslav Hutka. V písni „Miloš a Zubatá“ zpívá o smrti českého prezidenta. Jak sám přiznává, původní verze byla ještě o něco ostřejší, nakonec ji ale zmírnil, aby ji publikum uneslo. I přesto se na něj snesla vlna kritiky.

Světová filatelistická výstava Praga 2018 predstaví i nejvzácnější známky světa

Vůbec poprvé se v Praze ocitla nejslavnější kolekce poštovních známek světa – modrý a červený mauritius a bombajský dopis s dalšími dvěma mauritii. Utajený český sběratel je zapůjčil světové filatelistické výstavě Praga 2018.

Babiš nabídl Itálii drony. Mají pomoct k boji s nelegální migrací

Premiér Andrej Babiš (ANO) za dva týdny při své cestě do Itálie navštíví i Maltu a setká se předsedy vlád obou zemí.

Ladislav Větvička: Znám vojáky z misí. Hrdinové? Pozor na to slovo. Článek o Afghánistánu,...

„Politici se řečmi o hrdinství jen pokoušejí ospravedlnit svá rozhodnutí, aby se někdo snad nezeptal, co vlastně v tom Afghánistánu děláme. Poláci, Kanaďani i Francouzi už dávno své jednotky odvolali nebo silně omezili jejich počty,“ říká známý blogger, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička. Vyjádřil se například i k písni Jaroslava Hutky a připomenul slova Karla Kryla právě ohledně tohoto písničkáře. Vysvětlil také, proč podle něj řadě lidí vadí různé neziskové organizace. V rozhovoru se podělil i o zajímavosti ze svého cestování a prozradil, jak vnímá život lidí v dnešním Rusku.

My vás rádi mít nebudeme. Islám ctí jiné hodnoty. Muslimský učenec má vzkaz pro...

Jak můžete bránit radikální islám? Ptá se Majid Rafizadeh, politolog a badatel z Harvardu, západních liberálů. Připomíná, že islamisté stojí přesně proti hodnotám, které tzv. liberálové západního střihu tak rádi obhajují ve svých zemích. Jeho názory se prý dotyční snaží vytěsnit, protože střílí takzvaně do vlastních řad. Článek z Gatestone Institute přeložil Radomír Bobek.

Tak tohle je ten článek Klause mladšího, který doběla rozpálil Kalouska a spol…

Za co umírají čeští vojáci v Afghánistánu? Z jakého důvodu? Koho a co tam hájíme? Bezpečnost České republiky? Nebo nějaké jiné hodnoty? Jaké?

Vláda přišla na jednu věc, ze které se nasmějete. Bude to ale trochu hořký...

Rozmohlo se nám tu těch nešvarů už nějak moc. Jednomu z nich se říká socialismus. Máme s ním sice dost zkušeností, ale zdá se, že paměť už mnohým neslouží.

Oblíbené články

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com