Tagy Armáda

štítek: Armáda

Spojené státy vyšlou další lodě do Tchaj-wanského průlivu

USA zvažují plavbu dalších lodí přes Tchaj-wanský průliv a zároveň posílají zprávu Číně o právu amerického vojáka pohybovat se po těchto a jakýchkoli mezinárodních vodách, uvedli dva američtí úředníci.

Ruský zákonodárce se vychloubal, že systémy protivzdušné obrany S-700 mohou sestřelit celou planetu

Na začátku tohoto měsíce se ukázalo, že Moskva dodala Sýrii systémy protivzdušné obrany S-300, což vyvolalo obavy v Izraeli a ve Spojených státech. Tento krok následoval po náhodném sestřelu ruského letounu Il-20, ke kterému došlo dne 20. Září.

Polovina amerických vojáků předpokládá brzké zahájení velké války

Asi 46% aktivních amerických vojáků věří, že se v roce 2019 mohou Spojené státy účastnit velkého vojenského konfliktu. O tom svědčí údaje z průzkumu novin Military Times.

Naprosté šílenství? Expert očekává novou korejskou krizi

Ohledně Severní Koreje nedojde k žádnému dramatickému průlomu, dokud Spojené státy nepřijmou základní pravdu. K takovému závěru dospěl v posledních měsících Harry J. Kazianis, bezpečnostní analytik z think tanku Center for the National Interest. V komentáři pro stejnojmenný server konstatuje, že KLDR je jaderná mocnost, která se nikdy svých atomových zbraní nevzdá.

Nová studená válka? Americká nadvláda je u konce, tvrdí politolog

Nejpodstatnější a nejtrvalejší rozhodnutí Trumpovy administrativy se budou týkat politiky Spojených států vůči Číně, tvrdí politolog a komentátor Fareed Zakaria. V komentáři pro server Washington Post vysvětluje, že mnohem důležitější než složení amerického nejvyššího soudu či podoba americké přistěhovalecké politiky je otázka, zda se 21. století ponese v duchu konfliktu, nebo spolupráce mezi dvěma nejvíce prosperujícími a nejsilnějšími zeměmi planety.

Americká námořní blokáda Ruska? U Gibraltaru je potopí!

Spojené státy mohou sotva uspořádat námořní blokádu Ruska, protože ta může americkou flotilu potopit, uvedl rumunský vojenský expert Valentin Vasilescu v článku pro internetovou stránku Voltairnet.org.

CM: NATO provokuje Rusko manévry na ukrajinském nebi!

Ukrajina provede na svém území společné „nebezpečné“ manévry se Spojenými státy a dalšími členskými zeměmi NATO, uvedl reportér Contra Magazin.

Putin zavelel. Rusové odpálili střely z jaderných ponorek, vzlétly bombardéry

Ruské strategické jaderné síly dnes na rozkaz prezidenta Vladimira Putina jako vrchního velitele provedly cvičení, a to i s odpaly raket. Oznámila to ruské ministerstvo obrany.

Americké špionážní drony stále více kopírují ruské hranice

Americký Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk po dobu 11 hodin létal koncem minulého týdne na jihozápadních hranicích Ruska.

V USA odhadli šance na úspěch ve válce s Ruskem a Čínou

Americká armáda pravděpodobně nebude schopna se současně úspěšně účastnit dvou hlavních konfliktů.

Oblíbené články

Konec cirkusů v Čechách?

Cirkusy, které majú v Čechách dlouholetou tradici, budou musel vynechat ze svých představení všechna zvířata. Ministerstvo zemědělství (MZe) na základě požadavku ministerstva životního prostředí totiž navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com