Tagy Armáda

štítek: Armáda

Západní tisk je zděšen: Americká stíhačka F-35 je šílená!

Při dlouhodobých testech amerického stíhacího letounu F-35 byly zjištěny kritické problémy se spolehlivostí a trvanlivostí letadla, přesností jeho zbraní a softwaru.

Šest let od smrti legendy. Americký sniper Chris Kyle byl přezdíván Ďábel z Ramádí,...

Christopher Scott Kyle, známý jako Chris Kyle, je novodobou legendou americké armády. Podle odstřelovače, který děsil nepřátele napříč celým Irákem, byl natočen úspěšný autobiografický hollywoodský film Americký sniper. Osudným se mu nakonec stal jeho vlastní kolega, který ho 2. února, přesně před šesti lety, na střelnici zastřelil.

Německo nechce americké stíhací letouny F-35, jedná s Boeingem a Airbusem

Německé Ozbrojené síly se vzdaly nákupu stíhacích letounů F-35 Lockheed Martin, které mohou provádět jak pozemní útoky, tak letecké mise. Podle posledních zpráv si nyní vybírají mezi americkými letadly Boeing F/A-18 nebo Eurofightery, které vyrábí francouzský gigant Airbus. Informuje Reuters s odvoláním na zástupce německého ministerstva obrany.

Italský expert předpověděl, v jakých zemích mohou USA umístit rakety místo Polska

Prezident Trump promluvil o rychlém vystoupení USA ze smlouvy o raketách středního a kratšího doletu INF. A to vyvolalo znepokojení v Evropě, konkrétně v Itálii, kde jsou již dlouhé roky umístěny základny NATO s raketami středního a krátkého doletu, jež míří na Rusko.

Indie buduje flotilu jaderných ponorek. Měl by se svět bát dalšího konfliktu?

Indické námořnictvo chce mít ve svém arzenálu jaderné ponorky a země na jejich vývoj věnuje nemalé finanční prostředky. Prozatím jediná ponorka domácí provenience dokončila v listopadu 2018 svoji první misi. Flotila má sloužit jako prostředek jaderného odstrašení vůči regionálním soupeřům v Islámábádu a Pekingu.

Byly odhaleny detaily operace americké armády týkající se osvobození vůdců IS

Íránská agentura Tashnim News Agency odhalila podrobnosti o tom, jak americké jednotky v Afghánistánu ovládly věznici Tálibánu (*) a pomohly teroristům Islámského státu (*) uniknout.

Amerika first, dlouhý život pro Trumpa, dlouhý život pro F-35…

…a zemřete jako ovce z Panurge!, aneb pěkně po česku „První vůl stádo vede“, píše se v článku francouzského Agoravox.

Foxtrot Alpha: Důsledky zasažení ruskými „torpédy apokalypsy”

Spojené státy a její spojenci budou mít problémy, aby čelily ruským torpédům „Poseidon“, neboli „supertorpéd", která mají zničit pobřežní města a šířit smrtící radioaktivní spad.

Záchranáři promluvili o požáru na lodích v Kerčském průlivu

Záchranáři zatím nehasí požár na lodích, které hoří v Kerčském průlivu, oznámili v Novorossijském velitelském záchranném středisku.

Dvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování Jugoslávie

Právě před dvaceti lety se v kosovské vesnici Račak odehrávaly události, které přímo vedly k bombardování dnešnho Srbska americkými bombardéry. „Kosovská válka“ je dnes považována za jednu z nejproblematičtějších misí globální strategie USA, vyhlášené na počátku devadesátých let. A události z ledna 1999 v ní hrály velmi podstatnou roli.

Oblíbené články

Le Penová: Evropská unie se snaží rozpoutat občanskou válku v Irsku

Evropská unie se snaží podmínkami Brexitu rozpoutat občanskou válku v Irsku, prohlásila předsedkyně pravicové francouzské strany Národní sdružení (bývalá Národní fronta) Marine Le Penová pro televizi BFMTV.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com