Tagy Armáda

štítek: Armáda

„Omlouváme se, nevěděli jsme, že je neviditelný.“ Jak Srbové sestřelili F-117

Útočný letoun F-117A Nighthawk (Noční jestřáb) je neviditelná pýcha amerického letectva a technický zázrak, který byl sestřelen pouhé tři dny po zahájení bombardování Svazové republiky Jugoslávie, 27. března 1999, u vesnice Buđanovci. Tento letoun je jedinou potvrzenou ztrátou letadla NATO vyrobeného podle technologie stealth.

National Interest srovnal stíhačky Su-57 a F-35

Americké vydání The National Interest se pokusilo srovnat ruské a americké bitevniky páté generace Su-57 a F-35.

Kolik ponorek bude mít Rusko do roku 2023?

Podmořské síly ruského námořnictva se v příštích třech letech budou skládat z asi 80 ponorek, s ohledem na stavbu šesti atomových ponorek projektu 636 pro Pacifické loďstvo, sdělil RIA Novosti informovaný zdroj.

Su-35S plují vzduchem: Úchvatné záběry letu ministra obrany RF nad Sýrií + VIDEO

Ruské ministerstvo obrany na svém YouTube kanálu zveřejnilo video, které ukazuje let ministra obrany Sergeje Šojgu nad syrským územím. Během letu ruského ministra obrany, generála Sergeje Šojgu, nad územím Syrské arabské republiky byl letoun doprovázen stíhacím letounem Su-35S z letecké základny Hmímím.

DS: Pentagon hodlá sestřelovat ruské rakety pomocí kosmických laserů

Ministerstvo obrany USA chystá v roce 2023 zkoušky laserové zbraně se základnou ve vesmíru, která má sestřelovat rakety Ruska, Číny, Severní Koreje a Íránu, píše The Daily Star. Nicméně, podotýká list, tento projekt vůbec neznamená, že USA získají do výzbroje tyto prostředky, protože tomu mohou zabránit jejich charakteristiky, které nestačí pro úspěšné nasazení.

Sirény a exploze v Tel Avivu

Dvě rakety byly vystřeleny ve čtvrtek večer z Pásma Gázy směrem na izraelské hlavní město. Svědkové hlásí exploze. Oběti nebo škody nejsou hlášeny.

Ruské letectvo zničilo zásoby bojovníků v Idlibu a odvrátilo útok na základnu Hmeimím

VKS RF v koordinaci s Tureckem uskutečnily bodový útok proti skladu se zbraněmi a střelivem teroristů Hay'at Tahrir al-Sham (pozn. redakce -nový název teroristické skupiny Džabhat an-Nusra*) v syrském Idlibu. Informovalo o tom Ministerstvo obrany RF.

Tento druh zbraní dosud nikdo neviděl: exkluzivní záběry zkoušky ruského Filina

Televize Zvezda dnes zveřejnila unikátní videozáznamy ze zkoušky nové ruské zbraně. Jedná se o stanici vizuálně-optického šumu Filin, která je schopna oslepit nepřítele.

NI: Indie a Pákistán přinášejí „jadernou noční můru”!

Nedávné zhoršení indicko-pákistánské konfrontace v Kašmíru by mohlo vyústit v plnohodnotnou a zejména jadernou válku, napsali komentátoři The National Interest Geoff Wilson a Will Saetren.

Stern: Ruský „Zirkon“ udělá ze Západu bezmocné Tálibánce!

Námořní hypersonická raketa „Zirkon“ se ukázala být mnohem rychlejší a nebezpečnější, než věřili západní experti, uvedl v článku novinář Gernot Kramper v německém časopise Stern.

Oblíbené články

Zpěvák Dan Nekonečný zemřel

Módní fanatik, milovník rozkoše, žluté barvy, ohně a třpytek, showman, zpěvák a tanečník Daniel Nekonečný (†52) dnes zemřel.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com