Schůzka Zemana a Grosse. Ani si nepodali ruce. Co se mělo stát a nestalo?...

ROZHOVOR Proč se Miloš Zeman nestal podruhé premiérem? A který místopředseda jeho kabinetu poslal Skupině pro odhalování korupce udavačský dopis na kolegu z vlády? Jak to bylo počátkem 90. let s privatizací mladoboleslavské automobilky Škoda, kterou se dodnes chlubí Petr Pithart? Nejen na to odpovídá v knižním rozhovoru „Atomový dědek Miroslav Grégr: Se skromností sobě vlastní“ někdejší ministr a vicepremiér Miroslav Grégr. Na to, jak knížka vznikala a co zajímavého se v ní lze dočíst, odpovídá její spoluautor Jiří Hroník.

Profesor Beran: Rychlé řešení plných nemocnic. Je na dosah. Mlčí se o něm

ROZHOVOR Osobám, které prodělaly onemocnění covid-19, stačí aplikovat jednu dávku vakcíny a výsledná imunitní odpověď je vyšší než po dvou dávkách vakcíny u osob, které onemocnění neprodělaly. Profesor Jiří Beran tvrdí, že jakmile bude větší část populace už alespoň částečně chráněna, je možné upustit od plošných opatření. Ta jsou totiž až třetím nejvyšším stupněm protiepidemických opatření. Pro snížení hospitalizací a úmrtí by mělo pomoci přednostní očkování lidí s kombinací rizikových faktorů věk nad 65 let, cukrovka, obezita, ischemická choroba srdeční či hypertenze. Dle Berana stačí hned teď ohrožené skupině aplikovat jen jednu dávku vakcíny a další až za několik měsíců.

Jihoafričtí vědci, kteří objevili novou variantu Covid-19, sdílejí to, co vědí

Koncem loňského roku identifikovala síť pro genomový dozor v Jižní Africe (NGS-SA) pod vedením KwaZulu-Natal Research Innovation and Sequencing Platform (KRISP) rychle se šířící novou variantu SARS-CoV-2, viru, který způsobuje Covid- 19. Nová varianta s názvem 501Y.V2 vyvolává kritické otázky - včetně toho, zda budou současné vakcíny a léčba stále účinné.

Lékař: Umírají lidé, které medicína ,,vytvořila”. Až zemře 15 tisíc mladých, zdravých lidí, bude...

ROZHOVOR Stanovovat jednoznačnou příčinu úmrtí u starých lidí, kteří mají mnoho nemocí, je obtížné, protože dochází k selhání všech orgánů a kamínek, který to začal, je složité vysledovat. Mohou mít imunitu už tak nalomenou, že je covid nakonec zabil jenom, že „šel okolo“. Lékař Lukáš Pollert z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a Fakultní nemocnice Motol také upozorňuje, že staří lidé nemají čistící mechanismus dýchacích cest takový jako mladí, takže rouška jim nedělá úplně dobře. Myslí si, že bychom se místo lockdownu měli zabývat ohroženou skupinou, zatímco lidi v produktivním věku nechat normálně žít a děti a studenty poslat do škol.

Expert na zbraně Markvart :: České výcvikové letadlo L-39 NG je zatím nenahraditelné

Český letecký priemysel silne zatackal v 90. rokoch. V pamätiach bývalých politikov čítame, že za všetkým bola aj dobové politické rozhodnutia. Dnes vám s potešením prinášame rozhovor s Petrom Markvartom, ktorý sa pohybuje na poli obchodu s vojenskou technikou. Hovoríme o legendárnom českom (československom) stroji, ktorý ako Fénix vstáva z popola.

Česká společnost směřuje k násilnému konfliktu, prorokuje pro ČeskoAktuálně.cz PhDr. Petr Hampl, Ph.D., sociolog...

Zdá se nám to, nebo v české společnosti vytrvale roste napětí? Například v pondělí 10.2. Daniel Hůle z neziskovky Člověk v Tísni udal zaměstnavateli dívku, která prý pronášela rasistické komentáře na sociálních sítích. Ta byla následně vyhozena z práce. Neděsíte se, kde to skončí?

Jaroslav Foldyna tvrdí: Z Evropy se pomalu stává jakýsi mix Afriky a Blízkého východu

Vážení čtenáři přinášíme Vám rozhovor s českým politikem panem Jaroslavem Foldynou

Víte, jak covid-19 poškozuje váš mozek? Následky klidně až za 10 let. Profesorka Syková,...

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Je prokázáno, že infekce COVID-19, která způsobuje virovou pneumonii a dechovou nedostatečnost a vede ke snížení množství kyslíku, je provázena systémovým zánětem, který se nevyhýbá ani mozku. Upozorňuje na to profesorka Eva Syková, bývalá ředitelka Ústavu experimentální medicíny Akademie věd ČR, která se celý život zabývá výzkumem mozku a jeho onemocněním. Nejcitovanější česká vědkyně zastává názor, že nošení roušek a respirátorů, které důsledně překrývají ústa i nos, je zásadní pro zabránění pozdějších, dosud ne zcela známých následků na lidské zdraví.

Idioti radí omezit chov dobytka. Nizozemí ho chová desetkrát víc než ČR. Co tomu...

„Často diskutujeme o úrodnosti půdy, jež je důležitá nejen pro ty, kteří na půdě pracují, ale pro obyvatelstvo naší země. Půdní podmínky pro výrobu základních potravin máme velmi dobré, ale je nezbytné, aby motivace státu vedla naše hospodáře na půdě k vyváženému hospodaření, které právě úrodnost půdy udržuje a zvyšuje,“ říká agrárník Zdeněk Jandejsek.

Milan Lasica: Komunisty měli zrušit. Nevěšet, ale trestat. Havel? Vtipný, skromný, zásadový

LISTOPAD 89 a COVID Na žádné oslavy jsem nešel, jsem ohrožená skupina, řekl ParlamentnímListům.cz k výročí listopadu 89 slavný herec Milan Lasica. Ten zavzpomínal na Václava Havla a dobu, kdy mu ustoupil Alexandr Dubček. A nemazal se s komunisty: Ti dle něj měli být zakázáni a potrestáni.

Oblíbené články

Ľuďom už došla trpezlivosť. Bezpodmienečne žiadajú hlavu nebezpečného psychopata, mafiána a...

Už stačilo! Slovákom došla s terajšou mafiánskou vládou psychopata a zločinca Igora Matoviča trpezlivosť, hoci pred rokom jej dali svoj hlas. V liste, ktorý...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com