V Praze se otevírá expozice Lesů ČR

Nová lesnická stálá expozice Lesů ČR "Lesy pro budoucnost" se 3. května otevírá v Národním zemědělském muzeu v Praze na Letné. Jak informoval Josef Vojáček, generální ředitel Lesů ČR, dělí se expozice na dvě...

Dánsko plánuje poslat několik uprchlíků zpět do Sýrie. CNN hovořilo s dvěma sourozenci, kterých...

Nemluvili ani dánsky, ale skandinávská země byla základnou klidu pro sourozence, kteří uprchli před ničením a smrtí, které následovaly po vypuknutí syrské občanské války v roce 2011.

Magda Vášáryová: Tradiční rodina nikdy neexistovala, je to jen součást hybridní války o moc

Ve společnosti je asi jen deset procent hrdinů. Netřeba se povyšovat nad těch zbývajících 90 procent, protože chtějí, aby přežili, například kvůli dětem nebo rodičům. Jenže ve chvíli, kdy se rozhoduje, kam bude společnost směřovat, je to zničující poměr, míní Magda Vášáryová.

Masakr na Švédských šancích: „Horší než Lidice. Při psaní jsem zhubl 15 kilo,“ vzpomíná...

Když se na počátku 90. let někdo zmínil o „masakru na Švédských šancích“ nebo o „vraždění Němců u Přerova v červnu 1945“, většina lidí neměla tušení, o čem je řeč. Komunistický režim důsledně dbal o to, aby se na ideologicky a politicky nežádoucí děsivé téma poválečné „msty na Němcích“ zapomnělo.

Pavel Bém: Čipy ve vakcínách? Nejsou potřeba. Probíhá loupež. Pravda o očkování

Budou dlouhodobě fungovat vakcíny proti covidu? A co konspirační teorie o čipování? Se svými závěry přichází lékař a exprimátor Prahy Pavel Bém v nové knize Institutu Václava Klause. Podle Béma jsme nonstop bombardováni různými čísly a chybně interpretovanými závěry. „To, v co se proměnila virtuální hra čísel v příběhu pandemie viru SARS-CoV-2, považuji za tragický omyl a za ‚loupež‘ na kredibilitě současné vědy i úrovni našeho poznání. Sdělovací prostředky a sociální sítě podporovány politickými elitami a nomenklaturními epidemiology rozpoutaly surrealistické ‚reality show‘,“ uvádí Bém.

Schůzka Zemana a Grosse. Ani si nepodali ruce. Co se mělo stát a nestalo?...

ROZHOVOR Proč se Miloš Zeman nestal podruhé premiérem? A který místopředseda jeho kabinetu poslal Skupině pro odhalování korupce udavačský dopis na kolegu z vlády? Jak to bylo počátkem 90. let s privatizací mladoboleslavské automobilky Škoda, kterou se dodnes chlubí Petr Pithart? Nejen na to odpovídá v knižním rozhovoru „Atomový dědek Miroslav Grégr: Se skromností sobě vlastní“ někdejší ministr a vicepremiér Miroslav Grégr. Na to, jak knížka vznikala a co zajímavého se v ní lze dočíst, odpovídá její spoluautor Jiří Hroník.

Profesor Beran: Rychlé řešení plných nemocnic. Je na dosah. Mlčí se o něm

ROZHOVOR Osobám, které prodělaly onemocnění covid-19, stačí aplikovat jednu dávku vakcíny a výsledná imunitní odpověď je vyšší než po dvou dávkách vakcíny u osob, které onemocnění neprodělaly. Profesor Jiří Beran tvrdí, že jakmile bude větší část populace už alespoň částečně chráněna, je možné upustit od plošných opatření. Ta jsou totiž až třetím nejvyšším stupněm protiepidemických opatření. Pro snížení hospitalizací a úmrtí by mělo pomoci přednostní očkování lidí s kombinací rizikových faktorů věk nad 65 let, cukrovka, obezita, ischemická choroba srdeční či hypertenze. Dle Berana stačí hned teď ohrožené skupině aplikovat jen jednu dávku vakcíny a další až za několik měsíců.

Jihoafričtí vědci, kteří objevili novou variantu Covid-19, sdílejí to, co vědí

Koncem loňského roku identifikovala síť pro genomový dozor v Jižní Africe (NGS-SA) pod vedením KwaZulu-Natal Research Innovation and Sequencing Platform (KRISP) rychle se šířící novou variantu SARS-CoV-2, viru, který způsobuje Covid- 19. Nová varianta s názvem 501Y.V2 vyvolává kritické otázky - včetně toho, zda budou současné vakcíny a léčba stále účinné.

Lékař: Umírají lidé, které medicína ,,vytvořila”. Až zemře 15 tisíc mladých, zdravých lidí, bude...

ROZHOVOR Stanovovat jednoznačnou příčinu úmrtí u starých lidí, kteří mají mnoho nemocí, je obtížné, protože dochází k selhání všech orgánů a kamínek, který to začal, je složité vysledovat. Mohou mít imunitu už tak nalomenou, že je covid nakonec zabil jenom, že „šel okolo“. Lékař Lukáš Pollert z Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny 2. LF UK a Fakultní nemocnice Motol také upozorňuje, že staří lidé nemají čistící mechanismus dýchacích cest takový jako mladí, takže rouška jim nedělá úplně dobře. Myslí si, že bychom se místo lockdownu měli zabývat ohroženou skupinou, zatímco lidi v produktivním věku nechat normálně žít a děti a studenty poslat do škol.

Expert na zbraně Markvart :: České výcvikové letadlo L-39 NG je zatím nenahraditelné

Český letecký priemysel silne zatackal v 90. rokoch. V pamätiach bývalých politikov čítame, že za všetkým bola aj dobové politické rozhodnutia. Dnes vám s potešením prinášame rozhovor s Petrom Markvartom, ktorý sa pohybuje na poli obchodu s vojenskou technikou. Hovoríme o legendárnom českom (československom) stroji, ktorý ako Fénix vstáva z popola.

Oblíbené články

Nizozemsko: Zesílené volání mešity k modlitbě umlčané přežírnutým kabelem

Intenzivně zesílené volání k modlitbě v Amsterodamské Modré mešitě, které bylo poprvé slyšet minulý pátek v newyorské čtvrti Amsterdamu, umlčel někdo, kdo přerušil kabel zvukového systému. Zítra nastane nový pokus.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com