Miloš Zeman

Zeman označil Turecko za faktického spojence Islámského státu

Podle prezidenta Miloše Zemana je Turecko spojencem teroristické organizace Islámský stát*. Prezident takový názor vyjádřil při úterní diskuzi s obyvateli obce Vintířov na Sokolovsku.
Soros

Poslední dny britské demokracie: Soros financuje zrušení Brexitu. Sází na rozklad. Platí Pátou kolonu...

REDAKCE PROTIPROUD přináší rozbor příčin, proč se Brexit dostal do slepé uličky a hrozí jeho ochromení, které může vyústit v nové referendum

Svobodnenoviny.eu: Ministr Petříček ocenil M. Albright a J. Solanu za krveprolití v Srbsku

„Humanitární bombardování…“ Výraz, který se všeobecně vžil v souvislosti s vojenským napadením Srbska vojsky NATO. Na této agresi měli rozhodující podíl M. Albright a J. Solana, které ministr Petříček ocenil za „zásluhy…“

Oligarchové, komik, agent Kremlu. Profesor promluvil o situaci na Ukrajině

Prezidentské volby na Ukrajině mají být milníkem v politické konsolidaci země, konstatuje profesor Nikolas Gvosdev v komentáři pro server National Interest. Expert na mezinárodní vztahy, který přednáší na prestižní U.S. Naval War College, vysvětluje, že "modro-oranžové" rozdělení, jež charakterizovalo ukrajinskou politiku a stavělo zvolené prezidenty před volby, zda navazovat užší vztahy s euroatlantickým světem, nebo obnovit těsnější vztah s Ruskem, již není klíčovým faktorem.

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

Z nemocnice, ve které přijal v úterý reportérku Deníku N Kalenskou, vyjádřil Karel Schwarzenberg mimořádnou spokojenost s prací nového ministra zahraničí Petříčka.

Stanislav Milota o Václavu Havlovi zásadně mluvil jako o Veškrnovi

"Ze všech oslavných nekrologů o nedávno zemřelém Stanislavu Milotovi kupodivu vypadlo, že tenhle slavný kameraman, chartista a disident byl také členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání," uvedl na svém facebookovém profilu hudebník a publicista Petr Štěpánek.

„Je to divadlo.” Ve straně podporující Harabina okomentovali odstoupení Mistríka

Robert Mistrík odstoupil z předvolebního boje o post prezidenta Slovenska ve prospěch Zuzany Čaputové. Z Národnej koalície zazněly velmi kritické hlasy. Podle nich se jedná jen o marketingový tah. Čaputovou dokonce označili za „extrémistickou liberálku“, informovaly webnoviny.sk.

Krutá pravda. Pro německou kancléřku Merkelovou jsme méně než vzduch. Přečtěte si, co podle...

Německá kancléřka Angela Merkelová během své návštěvy Japonska prohlásila: „Jsme téměř sousedé. Nacházíme se od sebe daleko, ale mezi námi je v podstatě jenom Rusko.“

Švýcarský deník „svrhl“ Merkelovou a přenesl venezuelské nepokoje do Německa

Kancléřka SRN Angela Merkelová aktivně zasahuje do událostí ve Venezuele a žádá o uspořádání nových voleb, píše Schweizer Morgenpost. Podle jejích slov musí venezuelský lid hájit své zájmy. A jaké finále by na ni čekalo, kdyby se „venezuelský scénář“ odehrával v Německu?, ptá se autor článku a uvádí výsledky svého pomyslného experimentu.

V Iráku zůstáváme. Musíme bedlivě sledovat Írán, oznámil Trump

45. prezident USA Donald Trump v rozhovoru pro CBS prohlásil, že sice trvá na svém plánu stáhnout americké vojáky ze Sýrie, ale v Iráku je chce ponechat. Mají bedlivě sledovat, co se děje v sousedním Íránu. Zprávu převzala agentura Reuters.

Oblíbené články

„Omlouváme se, nevěděli jsme, že je neviditelný.“ Jak Srbové sestřelili F-117

Útočný letoun F-117A Nighthawk (Noční jestřáb) je neviditelná pýcha amerického letectva a technický zázrak, který byl sestřelen pouhé tři dny po zahájení bombardování Svazové republiky Jugoslávie, 27. března 1999, u vesnice Buđanovci. Tento letoun je jedinou potvrzenou ztrátou letadla NATO vyrobeného podle technologie stealth.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com