Kosmetika z použitého fritovacího oleje? Bochemie jej začne vyrábět

Ještě včera by to nikdo neřekl. Jak se zdá, v Česku se začne vyrábět kosmetika a další chemické přípravky. Ale výchozí surovinou bude použitý fritovací olej. Novou továrnu na recyklaci odpadního oleje chce postavit ve svém areálu za zhruba 14 milionů eur (cca 362 milionů korun) bohumínská společnost Bochemie. Firma plánuje, že továrna by mohla začít fungovat na podzim roku 2020. Projekt včera představili tvůrci technologie na tiskové konferenci.

Smáli jste se mu, ale teď máte smůlu. Je to jeden z nejúspěšnějších prezidentů...

Již nyní můžeme Donalda Trumpa označit za jednoho z neúspěšnějších amerických prezidentů.

Červen v českých dějinách

880 – Zřízení arcidiecéze na Moravě v čele s arcibiskupem Metodějem. Zároveň bylo papežem Janem VIII. opětovně povoleno užívání slovanského jazyka v liturgii.

Úžasné znalosti ve Védách

Ve starověkých indických traktátech (tzv. védách) je velké množství vědeckých poznatků, ke kterým se moderní věda dostala až v poslední době, nebo se k nim zatím dokonce nedostala. Zde jsou některá fakta o úžasných znalostech učenců, kteří žili před tisíci lety.

Faktor, ktorý núti dospievajúcich konzumovať alkohol

Nová vedecká štúdia potvrdila, že priama alebo nepriama reklama na alkoholické nápoje vo všetkých médiách – v televízii, na internete alebo v tlači má silný vplyv na dospievajúcu mládež.

Sopka de Fuego opět zabíjela

Guatemalská sopka Volcán de Fuego začala před několika hodinami opět chrlit lávu a kouř a pokryla své okolí včetně části hlavního města Guatemala vrstvou těžkého popela. Při nejnovější erupci jedné z nejaktivnějších sopek střední Ameriky už zemřelo 25 lidí.

Tak to je husté. Takto ve Švédsku probíhá vyšetřování zločinů. Nesmíte zmínit pohlaví pachatele,...

https://www.youtube.com/watch?v=UVPEKdlMovY (euportal.cz, foto: Shutterstock, video: Youtube)

Bitva u Cušimy

V lidských dějinách se stalo mnoho temných věcí, ale ne všechny byly tak temné, aby se člověk nemohl aspoň usmát. Jedním z těchto okamžiků je bitva u Cušimy.

Gynekológ: Potrat nie je výdobytok. Je to úpadok. A pre nás gynekológov predstavuje veľký...

Gynekológ Massimo Segato, radikál, socialista, ateista, a predsa tvrdí o potratoch, že ho “ťažia čoraz viac”. “Raz som potrat vykonal zle, a bola to moja najkrajšia chyba v živote”

Angličtí hooligans: S ruskými ultras vytřeme podlahu! + VIDEO

Přípravy na světový fotbalový šampionát vrcholí a jak je vidět z článku v Daily Star, tak se připravují i britští hooligans.

Oblíbené články

Další loď nevládní organizace ve Středozemním moři. Na palubě má 239...

Ve Středozemním moři pluje další loď s migranty na palubě. Jde o loď nevládní organizace Mission Lifeline s 239 migranty. Itálie v současné chvíli požaduje, aby Malta otevřela pro loď svůj přístav. Píše to server Novinky.cz.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com