Je éra rodiny Musitano v Hamiltonu na konci? Pat Musitano prodáva dům

Rodinný dům šéf rodiny Musitano, Pata Musitana byl uveden do prodeje.

Frank Cali: Vražda šéfa newyorské mafie vrhá vzácné světlo na podsvětí organizovaného zločinu ve...

Vražda Francesca „Frankyho chlapce“ Caliho, údajného šéfa newyorské obávané zločinecké rodiny Gambino, vyvolala vzácnou pozornost ohledně fungování italsko-americké mafie.

Rodina mafiána Tota má na svém triku účet za pobyt ve vězení

Italský stát žádá po rodině zesnulého bosse sicilské mafie Salvatora „Tota“ Riiny uhrazení účtu ve výši dvou milionů eur (asi 31 milionů korun) za náklady spojené s jeho více než dvacetiletým pobytem ve vězení.

Zločiny, které otřásly světem: Mazaný Semjon aneb nejnebezpečnější gangster světa

Ale je to obrovský omyl. Mazaný Semjon alias Semjon Mogilevič je sice takový tatíkovský typ, ale odborníci jej považují za šéfa všech rusky mluvících mafií po celém světě. A aby to nestačilo, tak podle...

John Dillinger – lupič s ironickým úsměvem

John Herbert Dillinger (22. června 1903 – 22. července 1934) byl americký bankovní lupič. Vyrostl v Mooresville v Indianě. Ve čtyřech letech mu zemřela matka a tak se o něj staral otec, majitel obchodu. Ten vůči Dillingerovi využíval velmi tvrdých metod. Třebaže dělal John na veřejnost dobrý dojem, byl pracovitý a ochotný, měl i svou odvrácenou stránku. Ve třinácti už kradl tuny uhlí a spolu s kamarády znásilnil stejně starou holčičku. A otec o jeho temné duši věděl. Když nepomohlo domlouvání a rány holí, začal ho uvazovat řetězem za obchodem.

Italská poslankyně Piera Aiello musela skrývat svou tvář. Kvůli hrozbám mafie

Sicilanku Pieru Aiello ve čtrnácti přinutili, aby se provdala za syna místního mafiánského bosse. Když jí manžela zabil konkurenční klan, šla svědčit. Mafiáni však zůstali na svobodě a Aiello se musela uchýlit pod ochranu policie. Přestože nesměla veřejně ukázat svou tvář, Italové ji zvolili do parlamentu. K první fotografii svolila až nyní jako poslankyně.

Benjamin Siegel – v podnikání se mu nedařilo tak, jako ve vraždění

Bugsy, což byla jeho přezdívka, byl významný americký gangster (28. února 1906 New York – 20. června 1947 Beverly Hills) , který úzce spolupracoval s Lucky Lucianem a Meyerem Lanskym. Původné se jmenoval Benjamin Siegelbaum. Rodina si však brzy změnila jméno na Siegel.

Z gangsterů džentlmeny udělal až Al Capone

Kdo by ho neznal. Tajemná, neyvzpytatelná postava, která se sice narodila v Brooklynu, New Yorku, ale jeho rodiče byli přistěhovalci z Itálie. Jeho otec Gabriele Capone byl holič a matka Teresina Raiola pracovala jako švadlena. Do Spojených států se Al Caponovi rodiče přistěhovali z Neapole v roce 1894. Dohromady měli sedm synů a dvě dcery: James (Vincenzo), Ralph (Raffaele), Frank (Salvatore), Alphonse (Al), John (Erminio), Albert (Umberto) a Matthew (Amedeo), Rose a Mafalda. A na svůj původ byl Alphonse Gabriel Capone velmi háklivý. Pokud byste o něm řekli, že je přistěhovalec z Itálie, daroval by vám úplně zdarma kulku do hlavy. Už od mládí byl pruďas. Rodiče z něj chtěli mít kněze, to však Alphonse zrovna moc nebralo.

Byl tichý, klidný a přitom nejkrutější mafián – Luigi Putrone

Psali se 90. léta, když se v Ústí nad Labem ukryl jeden z nejhorších mafiánů italské Cosy Nostry. Ano, tento mafián se uchýlil do Čech a snažil se skrýt před rozsudkem doživotí. Luigi Putrone se podílel na desítkách poprav a sám zabil devět lidí včetně dítěte a dvou soudců. V Ústí si našel partnerku a podnikal.

Oblíbené články

Eurokomisař: Přivedeme dvacet milionů imigrantů. Usnadníme imigraci z Afriky a Asie

V souvislosti s probíhající imigrační krizí v Evropě není od věci ohlédnout se zpět a připomenout si slova, která padla před deseti lety z úst předního europolitika. Je vše jenom náhoda?
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com