Bidermanova tabulka donucování, aby se lidé stali poslušnými, ztratili vlastní názor i chápání sebe...

Psycholog Albert Biderman vyvinul již v r. 1956 návod, jak vymámit lživé přiznání od válečných zajatců. Dnes se tomuto návodu říká „Bidermanova tabulka donucování.“ Je to metoda, která dokáže člověka zlomit, vzít mu veškeré sebevědomí a odstranit jakýkoliv odpor.

Hackeři napadli další kulturní stánek

V noci na úterý se terčem kybernetického útoku stala Národní knihovna. Odborníci teď pracují na bezpečném znovuzprovoznění zařízení, které po útoku odstavilo klíčové systémy. Vedení Národní knihovny již kvůli útoku podalo trestní oznámení na...

Krkonošská muzea se v úterý 4. května otevřou návštěvníkům

Krkonošská muzea se od úterý 4. května opět těší na své návštěvníky. Své brány tak otevírají Krkonošské muzeum v Jilemnici, Historické domky na Náměstí Míru ve Vrchlabí, Památník zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou...

Princ William a Kate Middleton oslavili 10. výročí svatby

29. dubna princ William a Kate Middleton slaví desáté výročí svatby. Na počest svátku vévodové z Cambridge sdíleli na Instagramu dva nové snímky, které byly tento týden pořízeny v areálu Kensingtonského paláce.Focení královské rodiny provedl...

Biologický muž korunován na Miss Silver State USA

Kataluna Enriquez vyhrál proti ostatním ženám v soutěži, což ho umístilo do pozice, aby mohl soutěžit o Miss Nevada USA – a rovněž mu to vydláždilo cestu, aby zvítězil ve vyšších soutěžích jako Miss USA a Miss Universe.

Tajemství dějin umění: Kdo je tato ‚bronzová kráska ‘? + VIDEO

Domov Kathleen Brennanové je umělecká galerie svého druhu.

První záběry černošské Anny Boleynové jsou venku! „Na tohle se dívat nebudu,“ píší lidé

V době, kdy se aktivisté bouří proti dabování černochů lidmi bílé pleti, či dokonce proti tomu, aby dílo afroamerického básníka běloch překládal, vzniká v Británii mimořádně kontroverzní seriál. Annu Boleynovou, známou panovnici z 16. století, v něm hraje černoška Jodie Turnerová-Smithová. Na veřejnost se nyní dostal první trailer a způsobil poprask. Lidé se posměšně ptají, zda by roli královny Alžběty v dalších dílech seriálu Koruna neměla hrát třeba Whoopi Goldbergová.

Václavova koncepce české státnosti

Zřetelným dokladem změny zahraničněpolitické orientace českého státu za Václavovy vlády je změna zasvěcení nově zbudovaného ústředního chrámu na Pražském hradě. Se stavbou tohoto kostela započal už Václavův otec Vratislav a zasvěcení mělo původně náležet...

V Číne bol objavený “nový” záhadný druh hrobky + VIDEO

Keď sa pozrieme bližšie na archeologické vykopávky Ríše stredu s jej bohatými a trochu tajuplnými dejinami, zistíme, že sa tu najčastejšie odkrývajú staroveké hrobky. Príkladom môže poslúžiť nález z minulého leta, kedy čínski archeológovia objavili v provincii Šan-tung rovno 140 hrobov rovnakého druhu z obdobia dynastie Čou (771 - 221 pnl). Pričom 36 z nich sú podľa mienky archeológa Liua Jaňčana skutočným darom z nebies, pretože sa v nich zachovalo množstvo rôznych zaujímavých artefaktov, dokazujúcich, že sa jedná o hroby ľudí z vyšších vrstiev.

Dědeček má čtyři manželky… Muslimská propaganda pro děti v zemi EU (+ foto)

Ve Švédsku vyšla nová dětská kniha s názvem „Dědeček má čtyři manželky“, což mj. další důkaz o normalizaci islámského mnohoženství ve Švédsku.

Oblíbené články

Svobodnenoviny.eu: Farage: Hnutí Black Lives Matter „chce svrhnout celou západní civilizaci“

Šéf brexitu Nigel Farage pronesl ostrá slova na adresu anglické fotbalové reprezentace, která během opožděného evropského fotbalového šampionátu UEFA 2020 podlehla hnutí Black Lives Matter.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com