Akce Čtení ve vlaku má zvýšit čtenářskou gramotnost

Festival autorského čtení ve vlaku, který se koná od 16 do 19 září, pomáhá rozvíjet čtenářskou gramotnost.

Víkendové čtení: Zberateľ šťastia

Na piatkové levické ulice padol letný súmrak. Hoci cez týždeň je o tomto čase okresné mesto najväčšieho slovenského regiónu polomŕtve, teraz predsa len ožilo. Množstvo diskoték a zábav vyhnalo obyvateľov do večerných ulíc. Nie inak je tomu aj u Milana. Jeho kroky ale nevedú na žiadnu z diskoték. Prednejšie napísané, nie do ich útrob, ale pred miesto ich konania. So sklonenou hlavou tu ako poľovnícky pes sliedi. Na korisť.

“Som nepriateľ alkoholu,” Jožo M. Červeň, novinár a “alkoholik”

Metla ľudstva. Za tú je, právom, pokladaný alkohol a s ním spojený alkoholizmus. Podľa štatistických údajov je Slovensko v spotrebe alkoholu na dospelého obyvateľa na 19. mieste na svete. To zodpovedá 45 fľašiam tvrdého alkoholu na hlavu ročne. Ľudia teda pijú stále veľa a počty alkoholikov neklesajú.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL 9.,10.,11.,12. kapitola

„Apollóne! Potřebuji tě – neodkladně!"  Tento příkaz zazněl ve zlatovlasé hlavě krásného mladého muže se štíhlou sportovní postavou. Neznamenalo to nic zvláštního, podobné výzvy zaznívaly častěji. Otec se často nudil a potřeboval společnost. A nebylo radno jej nechat čekat. Vykládal si to jako znamení neúcty.

Pyramida Senusreta II. byla poprvé otevřena veřejnosti. Co v sobě tato stavba skrývá? +...

Egyptský ministr pro památky Khaled El Anany v pátek 28. června oficiálně otevřel pro veřejnost pyramidu faraona Senusreta II.. Tato historická stavba se nachází v guvernorátu Fajjúm.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL, 8. kapitola

Helfaistos se v pyramidě nenudil. Se zalíbením se zahleděl na krásnou Maru, kterou kdysi dávno vroucně miloval a byl odmítnut. Probuzené city jej na chvíli vyvedly z rovnováhy a Mara něco ucítila. Podívala se směrem k Perunovi, který zřejmě taky disponoval rozvinutější intuicí, protože se pátravě rozhlédl kolem sebe. Helfaistos raději rychle z místnosti zmizel. Prohlédl si nudné okolí a pak se vydal prozkoumat dolní část pyramidy.

Muslimská žena jako pachatelka. Matky jsou největšími utlačovatelkami dcer

Ukázka z knihy Zahalená hrozba: Moc muslimských matek a hranice tolerance - Feministkám se to všechno nemusí líbit. Kvůli násilí, jemuž jsou ženy v muslimských společnostech vystaveny, a kvůli středověkému, zastaralému přidělení rolí považují muslimské ženy výlučně za oběti.

Egypt požaduje, aby se zastavila aukce sochy krále Tuta

Egypt se snaží zastavit aukci 3000 let staré kamenné sochy slavného chlapce faraóna Tutanchamona na Christie's aukci v Londýně.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL 7. kapitola

V obrovské posteli s nebesy spí hlubokým spánkem osamělý muž. Pokojně a pravidelně dýchá, nepronásledují jej žádné zlé sny. Najednou se prudce vzpřímí a začne vyvíjet horečnou aktivitu. Rychlému probuzení nepředcházel nějaký podezřelý zvuk či zvonění budíku.

Frank Lucas, drogový magnát zobrazený ve filmu Americký Gangster, zemřel

Frank Lucas, bývalý drogový král Harlemu, jehož život a tradice inspirovaly film z roku 2007 „Americký gangster“, zemřel.

Oblíbené články

Nejpodivnější havárie v dějinách? Tragédie v Montparnasse je stejně tak hrůzná...

O tragédiích se většinou nehovoří v dobrém. Ať už jde o výbuch, zemětřesení či nehody, umírají při nich lidé a mnoho zraněných si odnáší i celoživotní následky. 22. října 1895 se ale odehrála katastrofa, při níž sice umírali lidé, přesto dnes působí poněkud komicky.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com