Víkendové čtení: PETER RUNZEL 9.,10.,11.,12. kapitola

„Apollóne! Potřebuji tě – neodkladně!"  Tento příkaz zazněl ve zlatovlasé hlavě krásného mladého muže se štíhlou sportovní postavou. Neznamenalo to nic zvláštního, podobné výzvy zaznívaly častěji. Otec se často nudil a potřeboval společnost. A nebylo radno jej nechat čekat. Vykládal si to jako znamení neúcty.

Pyramida Senusreta II. byla poprvé otevřena veřejnosti. Co v sobě tato stavba skrývá? +...

Egyptský ministr pro památky Khaled El Anany v pátek 28. června oficiálně otevřel pro veřejnost pyramidu faraona Senusreta II.. Tato historická stavba se nachází v guvernorátu Fajjúm.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL, 8. kapitola

Helfaistos se v pyramidě nenudil. Se zalíbením se zahleděl na krásnou Maru, kterou kdysi dávno vroucně miloval a byl odmítnut. Probuzené city jej na chvíli vyvedly z rovnováhy a Mara něco ucítila. Podívala se směrem k Perunovi, který zřejmě taky disponoval rozvinutější intuicí, protože se pátravě rozhlédl kolem sebe. Helfaistos raději rychle z místnosti zmizel. Prohlédl si nudné okolí a pak se vydal prozkoumat dolní část pyramidy.

Muslimská žena jako pachatelka. Matky jsou největšími utlačovatelkami dcer

Ukázka z knihy Zahalená hrozba: Moc muslimských matek a hranice tolerance - Feministkám se to všechno nemusí líbit. Kvůli násilí, jemuž jsou ženy v muslimských společnostech vystaveny, a kvůli středověkému, zastaralému přidělení rolí považují muslimské ženy výlučně za oběti.

Egypt požaduje, aby se zastavila aukce sochy krále Tuta

Egypt se snaží zastavit aukci 3000 let staré kamenné sochy slavného chlapce faraóna Tutanchamona na Christie's aukci v Londýně.

Víkendové čtení: PETER RUNZEL 7. kapitola

V obrovské posteli s nebesy spí hlubokým spánkem osamělý muž. Pokojně a pravidelně dýchá, nepronásledují jej žádné zlé sny. Najednou se prudce vzpřímí a začne vyvíjet horečnou aktivitu. Rychlému probuzení nepředcházel nějaký podezřelý zvuk či zvonění budíku.

Frank Lucas, drogový magnát zobrazený ve filmu Americký Gangster, zemřel

Frank Lucas, bývalý drogový král Harlemu, jehož život a tradice inspirovaly film z roku 2007 „Americký gangster“, zemřel.

Archeologové v České republice předvedli jedinečný objev. Nic takového jinde ve střední Evropě není...

Archeologové Muzea východních Čech v Hradci Králové ukázali na Facebooku fotografii unikátního nálezu. Jde o sekeru z raného středověku. Odborníci podotkli, že předmět má malé rozměry a je tauzován stříbrem. Nejvýraznějším výzdobným motivem na těle sekery jsou ptáci.

Laboratorní výzkum černý díry ukazuje, že Stephen Hawking mněl pravdu

Fyzici potvrdili teorie Stephena Hawkinga ohledem černých děr pomocí černé díry, kterou vytvořili ve své laboratoři.

2.000 let stará mramorová hlava boha Dionýsa objevená v Římě

Archeologové v Římě narazili na velkou mramorovou hlavu Dionýse, také známý jako Bacchus, starověký římský bůh vína, tance a plodnosti.

Oblíbené články

Svobodnenoviny.eu: Migranti v Německu zaútočili na průvodčího ve vlaku a křičeli...

Skupina přistěhovalců z Eritreje zaútočila na průvodčího ve vlaku v Německu, plivala na něj a nazvala ho „nacistické prase,“ poté, co ji odmítl nechat ve vlaku se zapálenými cigaretami, podle místních médií.
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com