Islámský Stát

Islámský Stát

Islámský stát (dříve označovaný zkratkou ISIL - Islámský stát v Iráku a Levantě) je radikální teroristická organizace, která původem pochází z Iráku. IS je proslulý svou přísnou interpretací islámu a jeho popravy pravidelně plní titulky novin po celém světě. Mapa Islámského státu aktuálně poukazuje na fakt, že toto radikální islámské hnutí již ovládá podstatnou část blízkého východu. Více... 

Islám je řešením všech krizí na světě, říká islámský učenec Ilyas Sharafuddin + VIDEO

Francouzský prezident Emanuel Macron nedávno citoval napětí mezi fundamentalismem, správnými náboženskými projekty a politiky. „Islám je náboženství, které dnes prochází krizí po celém světě.“

Exkluzivní průzkum: Češi muslimy neznají, v rodině ani domě by je nechtěli

Většina Čechů má vůči zdejším muslimům výhrady. Nechtějí je mít ve své blízkosti, zhruba pětina lidí by jim nezaručila takřka žádná práva. Méně se vyznavačů islámu bojí ti, kteří někoho z nich osobně znají. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro iDNES.cz, kterým startuje seriál Muslimové v Česku.

V Česku přibývá lékařů z muslimských zemí, léčí tu srdce i trhají zuby

V České republice pomáhá zachraňovat životy i stále víc lékařů z muslimských zemí. Některé sem přivedla válka, jiné mezistátní dohody z dob socialismu či dobrá pověst českého zdravotnictví. O jejich zdejším působení si můžete přečíst v dalším díle seriálu Muslimové v Česku.

Islamofobie vs. homofobie: Případ Mili je varováním pro LGBT komunitu v Evropě

LGBT komunity v Polsku si rádi stěžují na intoleranci, kterou údajně zažívají z rukou katolíků. Bylo by dobré, kdyby se seznámili s příběhem Mily, 16leté francouzské středoškoláčky, která se prohlašuje za LGBT aktivistku a jejíž život se obrátil naruby.

Islamisty v Německu jednají nenápadně, dodržují zákon a mají své poslání: „Legalist Islamists“ tajně...

Jednají nenápadně, dodržují zákon a mají své poslání: „Legalist Islamists“ tajně chtějí nastolit Boží stát podle pravidel šaría. Aby mohli odhalit své triky, musí se úředníci ústavní ochrany dívat velmi pečlivě.

Polské speciální služby zabránili teroristickému útoku na muslimy

Vyšetřování plánovaného teroristického útoku proti třem osobám provedla Polská agentura pro vnitřní bezpečnost (ABW) a ministerstvo pro organizovaný zločin a korupci prokuratury ve Štětíně na severozápadě Polska. Výsledkem vyšetřování bylo podání obžaloby 17. prosince proti dvěma osobám.

V Indickém městě rozhodli, že zakážou islámské školy píše renomovaný deník

Významný mezinárodní deník New York Times uvádí, že vláda BJP v indickém státě Assam se rozhodla zakázat islámské školy ve snaze rozdrtit svobodu a identitu muslimů v hinduistické většinové zemi.

Francouzská kultura: «Gayové by se měli upalovat!», oponovali muslimští žáci učitelce

Při výuce o západních hodnotách a nenáboženskosti (tzv. laicitě) se francouzští učitelé čím dál více setkávají s neústupnou konfrontaci a důtklivým přesvědčováním o opaku. Na nižších stupních je to více od rodičů, na vyšších stupních pak už od žáků samotných, kteří neohroženě opírají své názory o to, co stojí v Koránu.

Islámističtí uprchlíci už přerostli kontrarozvědce přes hlavu

Šéf štýrské kontrarozvědky Rupert Meixner upozornil zemského hejtmana, že současný počet islámistických uprchlíků již přestává stíhat, a že nelze vyloučit opakování teroristických útoků, jako začátkem listopadu ve Vídni.

„Veselé Vánoce“ jsou haram, tvrdí muslimský top cleric

Islámští konzervativci doposud nerozhodovali o tom, zda země slaví Vánoce, či nikoli, „Haram“ nebo „Halal“ (ať je to islám zakázáno nebo povoleno), informoval indonéský zpravodajský web.

Oblíbené články

PROBLÉM LÍBIVÝCH INFORMACÍ SOCIÁLNÍCH SÍTÍ A MOŽNOSTI ŘEŠENÍ TOHOTO PROBLÉMU

Prakticky všechny sociální sítě, včetně všech nejoblíbenějších, jako je Facebook, Youtube nebo Whatsapp, jsou soukromé organizace. Sociální sítě, stejně jako všechny soukromé organizace, především vydělávají peníze a zisk je jejich hlavním cílem. Problematice objektivity zpráv sociálních sítí se systematicky věnuje autorka knihy Průmysl lží Alexandra Alvarová.
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com