Miloš Zeman

Zeman rozděluje společnost? Ne, tohle dělá úplně někdo jiný

Společnost se stále výrazněji štěpí na dvě nesmiřitelné skupiny. Kavárna hledá viníka v Zemanovi. A proč ne v sobě?

Západ chce vytlačit Rusko z Evropy, ale může rozpoutat další konflikt

Na návrh Moldavské republiky přijalo Valné shromáždění rezoluci, přikazující ruským mírovým jednotkám opustit Podněstří, 64 států hlasovalo pro, 14 bylo proti a 83 států se zdrželo.

Podívejte se, jak Okamura setřel Babiše… + VIDEO

Vážené dámy a pánové, smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii, které přezdíváme fiskální pakt a kterou tady předkládá vláda Andreje Babiše v demisi, je další krok k přibližování České republiky do eurozóny a ke společné rozpočtové politice Evropské unie.

Tahle politička prostě patří do kriminálu. Stejně jako balkánská řeznice

V souvislosti s aktuálním sporem uvnitř koalice CDU/CSU jsem zaregistroval úvahy, že jsme svědky začátku konce kancléřky Merkelové. I kdyby se tak skutečně stalo a Merkelová zítra rezignovala, není absolutně žádný důvod k radosti či k nějakému přehnanému očekávání. Ať už bude v kancléřském křesle sedět kdokoliv, žádnou radikální změnu kurzu nelze čekat.

Chudáci ženský. Ach jo…A nebo ne? Tady jsou dost výživné statistiky

Feministky často hovoří o tom, jak jsou ženy utiskovány a muži mají na druhou stranu snadný život.

Je Putin opravdu připraven „hodit“ Írán přes palubu? + VIDEO

Téma ruských akcí v Sýrii nadále fascinuje a vytváří spoustu polemik. Dává to smysl – tato záležitost je nanejvýš důležitá na mnoha úrovních, včetně úrovně pragmatické a morální, a dnes se chci věnovat čistě pragmatické úrovni a nechat stranou, jen na chvilku, úvahy morální/etické/spirituální. Navíc budu rovněž předstírat, pro argumentační účely, že Kreml jedná jednohlasně, že v ruské vládě nejsou žádní atlantičtí integracionisté, že v Kremlu není žádná 5. kolona a že neexistuje žádná sionistická lobby snažící se silně ovlivnit Rusko. Těmito otázkami se budu zabývat v budoucnu, neboť nemám pochyb, že čas a událostí ukážou, jak nepodložená a politicky motivovaná tato popírání ve skutečnosti jsou. Ale pro účely této analýzy můžeme předstírat, že v Kremlu je vše v pořádku, a předpokládat, že Rusko je plně suverénní a svobodně hájí své národní zájmy.

Obrátí se EU, jež je výtvorem americké CIA, proti Washingtonu? Vladimír Putin po léta...

Současně s pádem Sovětského svazu padla i poslední překážka pro americké dychtění být jedinou supervelmocí světa. Neokonzervativci, kteří se právě v době pádu SSSR dostali ve Washingtonu k moci, využili danou jim příležitost a nahradili diplomacii hrozbami a nátlakem. Neslavný příklad této změny pochází z času režimu Bushe ml., kdy náměstek ministra zahraničí Armitage vzkázal Pakistánu: „Dělejte, co se vám říká, nebo vás zbomabardujeme zpět do doby kamenné“. A Pakistán tehdy skutečně udělal, co mu bylo nařízeno.

Pět důvodu, proč zůstat optimistou. I v době, kterou stále víc ovládá politická korektnost...

Vývoj v Evropě za posledních pár dní aneb do nového týdne s optimismem: 1. Rakousko zavře 7 mešit a vyhostí několik imámů financovaných ze zahraničí.

V zahraničí se začíná blýskat na lepší časy. Proč to ale nejde i u...

Situace ohledně imigrace se docela obrací. Tedy na západě, u nás zůstavá stejná.

Oblíbené články

Kurz: Rakúsko presadzuje európske riešenie migračnej otázky

Nezhody ohľadne azylovej a migračnej politiky sa netýkajú iba Nemecka a je preto potrebné hľadať európske riešenie. Rakúsky kancelár Sebastian Kurz to podľa agentúry DPA povedal v nedeľu v Bruseli, kde sa zúčastňuje na zasadnutí lídrov 16 členských štátov EÚ venovanom uvedenej téme
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com