Média informovala o sexuálním skandálu na americké ponorce

Americký portál Military.com, který se věnuje vojenské tématice, odhalil podrobnosti sexuálního skandálu, k němuž došlo na ponorce amerického námořnictva USS Florida.
Trump

Kdo si přeje válku s Íránem? Zaznělo alarmující varování

Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost John Bolton chce, aby Spojené státy vstoupily do války s Íránem, deklaruje Ben Armbruster v komentáři pro server The Guardian. Ředitel komunikace americké neziskové organizace Win Without War dodává, že Bolton se tímto názorem netají více než dvě desetiletí.

Maďarsko potvrzuje plán koupit rakety střední třídy z USA

Maďarský premiér potvrdil, že jeho země plánuje koupit rakety střední obrany vzdušného prostoru ze Spojených států.

Válka s Íránem na spadnutí? Z Washingtonu znějí ostrá slova

Americký prezident Donald Trump a jeho blízcí spolupracovníci tvrdí, že neusilují o válku s Íránem, ale opatření, která přijali během posledního měsíce – například pokus zastavit veškerý expert íránské ropy, oceli, mědi a dalších produktů -, válku nebezpečně přibližují, varuje editorial serveru Washington Post. Renomovaný deník připomíná, že tváří v tvář ekonomické krizi Teherán dle očekávání odpověděl pohrůžkou, že obnoví obohacování uranu ve velkém, nebezpečnou aktivitu, kterou zastavila dohoda o íránském jaderném programu, jíž Trump nerozvážně vypověděl.

NYT: USA chtějí poslat proti Íránu 120 tisíc vojáků. Válka na dohled?

Zástupce ministra obrany Patrick Shanahan představil aktualizovaný vojenský plán na vyslání až 120 000 vojáků na Blízký východ, pokud Írán urychlí vývoj jaderných zbraní nebo zaútočí na americkou armádu.

Putinovi ukázali letouny Tu-214 a modernizované Tu-160 a Tu-22 + VIDEO

Ruský prezident Vladimir Putin si v Kazani na letišti leteckého závodu Gorbunova prohlédl několik druhů letecké techniky, včetně modernizovaných Tu-160, Tu-22 a Tu-95MS.

Americká loď vplula do teritoriálních vod Venezuely

Námořní síly latinskoamerické země informovaly o tom, že americká loď vstoupila do teritoriálních vod Venezuely. Po jednáních však změnila kurz plavby.

Vojenský komplex i u nás

Voj. bezp. komplex USA si zlého nepřítele - když není - musí vyrobit. Ale co my s tím? Když prezident USA Dwight Eisenhower v lednu 1961 končil svůj úřad, varoval ve svém projevu na rozloučenou svou zemi před sílící mocí vojensko-průmyslového komplexu USA (dnes nazývaného komplexem vojenskobezpečnostním).

Konec války 1945 v Plzni…

30. 4. 1945 americké jednotky dosáhly Chebu, Aše, potom směřovaly do Stříbra, Klatov, Domažlic…

Jako ve Vietnamu? Historik varuje před provokací, která rozpoutá válku

Poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa pro národní bezpečnost John Bolton vyvolává silné emoce, souhlasné i nesouhlasné, konstatuje komentátor a vojenský historik Max Boot. V komentáři pro server Washington Post ovšem připouští, že Boltonův dopad je mnohem nejednoznačnější, než mnozí očekávali.
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com