53letý švédský občan odpověděl svými vlastními silnými slovy: „Odporné arabské krysy, zmizte odtud„. Za tento výrok byl udán na policii a následně byl odsouzen okresním soudem Kristianstad za „nenávistné projevy proti chráněné skupině“ k zaplacení pokuty 22 200 SEK  (asi 54 tisíce Kč). Soud argumentoval tím, že jeho komentáře byly zaměřeny na Araby, a nikoli pouze na jednotlivce.

Muž se proti rozhodnutí odvolal k Nejvyššímu soudu. Bylo mu vyhověno a jeho pokuta byla snížena na 16 200 SEK (asi 39 tisíc Kč). Dalších 800 SEK musel zaplatil do Fondu obětí trestných činů.

Jak jsme již dříve informovali, i přes rostoucí problémy se sexuálními útoky, bombovými útoky a jinými trestnými činy v přistěhovaleckých oblastech se Švédové, ocitli se Švédové, kteří si veřejně stěžují, před soudem.

V loňském roce byla 70letá žena vyslýchána policií a později odsouzena za protimuslimský příspěvek na Facebooku, ve kterém vyjádřila obavy, že islám v budoucnu převezme švédskou zemi.

Téhož roku byla 65letá žena, která se dříve stala obětí brutálního bití migrantů, uvězněna za to, že veřejně prohlásila, že „úroveň IQ ve Švédsku v důsledku přistěhovalectví klesne“.

V roce 2017 byla 70letá švédka stíhána za nenávistné výroky, když poukázala na skutečnost, že viděla, jak migranti zapalují automobily. Přitom tento jev je ve Švédsku na denním pořádku.

Zdroj zde

 

Komentáře

Sdílejte