„Dalším odhadem bylo, že do roku 2050 bude 20 procent obyvatel Evropy – s výjimkou Ruska – muslimů. Dnes se zdá pravděpodobné, že do roku 2050 můžeme očekávat většinovou muslimskou populaci ve velkých západních městech,“ napsal Orbán. Země střední Evropy si zvolily jinou budoucnost bez imigrace a migrace. Není divu, že se politika V4 zaměřuje na zvyšování konkurenceschopnosti, i když se Brusel chce posunout přesně opačným směrem: cíle v oblasti klimatu sledované do té míry, absurdita, sociální Evropa, společný daňový systém, multikulturní společnost. “

Orbánovo tvrzení je podpořeno údaji společnosti Pew Research, která zjistila, že během příštích 30 let by se evropská muslimská populace mohla ztrojnásobit na 76 milionů. Píše portál RMX.

„Největší hrozbou pro národní sebeurčení je dnes síť, která podporuje globální otevřenou společnost a snaží se zrušit národní rámce. Cíle sítě ve stylu George Sorose, která má neomezené finanční a lidské zdroje, jsou jasné: vytvořit otevřené společnosti smíšeného etnického původu prostřednictvím zrychlení migrace, aby zrušily národní rozhodování a předaly je světové elitě, “píše Orbán.

„Není žádným překvapením, že se skutečně stalo to, co se dalo předvídat s trochou zdravého rozumu,“ píše Orbán. „Západ v očích střední Evropy ztratil na atraktivitě a způsob, jakým si zařizujeme život, se pro Západ nezdá příliš žádoucí. V nadcházejících letech musíme udržet Evropu pohromadě, i když uznáváme, že neexistuje šance na změna v tomto historickém trendu. Nemohou nám vnutit svou vůli a my je nemůžeme posunout z jejich současné intelektuální a politické dráhy. “

Zdá se, že Orbán odkazuje na trend na Západě, kde migranti stále více tvoří velkou část populace, což často vede k dramatickým kulturním změnám.

Švédsko, které bylo kdysi známé jako nejpříjemnější země pro migranty na světě, nyní Švédky volá po drastickém omezení migrace, protože nárůst migrantů byl spojen s nárůstem násilné kriminality, sexuálních zločinů a viděl muslimské skupiny vyžadovat zásadní změny ve švédské sekulární společnosti. Podobný vývoj nastává také v Německu.

Ve Francii, v zemi, která má největší podíl muslimů ze všech evropských zemí (5 milionů), má nyní jedno z pěti narozených dětí arabsko-muslimské jméno.

V Dánsku chce 76 procent migrantů zakázat kritiku islámu a v Norsku se očekává, že se etničtí Norové v tomto století stanou v jejich zemi menšinou.

Naproti tomu průzkumy veřejného mínění ukazují, že země střední Evropy jsou i nadále rozhodně proti masové migraci, přičemž nejvíce se staví proti občanům České republiky.

EU čelí i dalším výzvám, které jdou nad rámec vnitřních problémů,

„Dolar vyřadil euro, sankcemi se odřezáváme od ruského trhu a nakupujeme důležité technologie od našich konkurentů,“ píše Orbán, který podle všeho vidí sankce vůči Rusku v jiném světle než jeho český a Polští spojenci.

Maďarský premiér nakonec píše, že Maďarsko bojuje za svou suverenitu, která je cílem Maďarska již přes 1000 let.

Komentáře