V článku nazvaném „Papežská akademie pro život dělá silné protirasistické prohlášení s„ Black Lives Matter “Pietà,“ ocenila dílo katolická tisková agentura Novenanews.com a spojila jej přímo s hnutím Black Lives Matter.

Několik katolických prelátů však BLM tolik nepodporovalo, včetně jihoafrického kardinála Wilfrida Foxe Napiera, který hnutí obvinil ze zrady černé komunity.

Black Lives Matter se „zavázalo k demontáži samotných hodnot, struktury a institucí“ ústředních pro zdravou společnost, prohlásil letos v červenci kardinál Napier.

Poslání Black Lives Matter „naznačuje, že hnutí je uneseno zájmy a stranami zavázanými k demontáži samotných hodnot, struktury a institucí, které po staletí podléhaly nejlepším civilizacím a kulturám!“ napsal kardinál na Twitteru.

Napier se ve své kritice přidal k rostoucí skupině křesťanských a černošských vůdců, kteří odsoudili BLM za odmítnutí kmenové rodiny a za úplné přijetí LGBT agendy, včetně vyloučení „heteronormativity“ a prosazování „divné kultury“.

Při hodnocení problémů BLM kardinál poznamenal, že pokud by se BLM skutečně zajímalo o hodnotu černých životů, odsoudilo by potratový průmysl a jeho nepřiměřený negativní dopad na černé životy.

„Další zásadní zkouškou autenticity hnutí Black Lives Matter bude jeho postoj vůči plánovanému rodičovství a potratovému průmyslu!“ poznamenal kardinál v samostatném příspěvku na Twitteru.

zdroj: svobodnenoviny.eu

Komentáře

Sdílejte