Mezi sedmi divy starověkého světa je to jediný, který je stále do značné míry nedotčen a odhaduje se, že váží přibližně šest milionů tun. Po celá desetiletí odborníci věděli, že strany čtvercové základny jsou úzce zarovnány se čtyřmi světovými body kompasu pravého severu ve vesmíru.

Inženýr a autor Christopher Dunn řekl: „Když se podíváte na schémata Velké pyramidy a neobvyklý design interiéru, nepředstavuje žádnou strukturu nebo budovu, kde by lidé trávili čas.” Píše portál Express.co.uk.

“Samozřejmě, pokud jde o původní teorii hrobek – ve Velké pyramidě nebyly nalezeny žádné mumie, v žádných pyramidách nebyly nalezeny žádné původní mumie.”

Vypravěč vysvětlil, proč někteří věří, že vývoj v porozumění Velké pyramidy je náročnou historií.

Řekl: „Dnes se ve škole učí děti, že stavitelům trvalo 10 až 20 let.”

“Abychom dosáhli této časové osy, musel by být jeden až dva minuty umístěn jeden blok.”

„Kromě tohoto monumentálního úspěchu ve stavebnictví je forma a poloha pyramidové struktury také zajímavým zázrakem starověkého světa.

“Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není Velká pyramida pouze čtyřstrannou strukturou.”

“Odborníci naznačují, že bližší pohled na jeho jedinečný tvar může poskytnout určitá vodítka pro skutečnou sílu a vztah k pohybu Země.”

Autor Robert Bauval navrhuje novou teorii.

Říká, že Velká pyramida má dvakrát tolik stran, kolik si většina lidí myslí, a odhaluje tak možné spojení mezi její geometrií a astronomií.

Řekl: „Mnoho lidí to neví, ale ve skutečnosti to není čtyřstranná pyramida.

“Na každé straně má velmi mírnou konkávitu, což z ní činí osmibokou pyramidu.”

“Nyní, když to uděláte, získáte velmi bizarní geometrii.”

“Vytváří čísla, čísla se neustále objevují, která by tam neměla být.”

“Věci, jako je univerzální konstanta, která je známá více než 100 let, zlatý poměr, ale nyní máme v designu také zvláštní čísla.”

Komentáře

Sdílejte