Stíhání je zahájeno často pro cokoliv a policie i státní zastupitelství řeší nepodstatné nesmysly i řadu let. Avšak, kde byla ta aktivní česká justice, když Miloš Zeman uváděl, že by se novináři měli střílet? Nejde ani tak o Miloše Zemana a jeho výroky, ale o ten dvojí metr české justice, který je zcela nepochybný.

Pro srovnání:
Starosta Pavel Novotný je stíhán, protože uvedl, že komunistický poslanec Vondráček „by měl viset za vlastizradu.“ Starostovi Pavlu Novotnému skutečně hrozí i nepodmíněný trest vzhledem k tomu, že byl již odsouzen v minulosti.

Prakticky totožný výrok uvedl Miloš Zeman během návštěvy Ruska, kde uvedl, že „novináři by se měli střílet.“ Kde je ale tedy stíhání Miloše Zemana? Že by skutečně orgány činné v trestním řízení tuto věc nezaznamenaly? To se nám snad ani nechce věřit paní Bradáčová.

V obou případech občan s IQ 90 pozná, že jde o běžnou a možná nevhodnou nadsázku, bohužel frigidní policisté a státní zástupci přikládají obyčejným hospodským kecům, i když v mediálním prostoru nebývalou váhu. Když jsou ale policisté a státní zástupci tak spravedliví, kde tedy vázne stíhání Miloše Zemana?

Podobný nesmysl nyní budou policisté a justice řešit minimálně roky v případě poslankyně SPD, která uvedla, že „je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU.”

Kolik nás bude stát, když někdo pokaždé projeví, i když třeba nesmyslný názor? Může nám to justice vyčíslit, alespoň v hodinách a popsaných stozích papíru?

Děkujeme, že nás tak chráníte …

zdroj: pravda24.cz

Komentáře