Maďarský zpravodajský server Origo uvádí, že všichni migranti jsou dospělí, ale chtějí být prohlášeni za nezletilé, aby měli nárok na vyšší státní příspěvky.

Akce byla podporována třemi nevládními organizacemi – Comede (francouzská zkratka pro Výbor pro zdraví vyhoštěných v exilu), Utopia56, která byla zřízena v roce 2016 s cílem pomoci migrantům uvízlým v Calais při hledání vstupu do Spojeného království, a Médecins Sans Frontières (Lékaři bez hranic, s silné vazby na miliardáře finančníka George Sorose).

Rozhodnutí soudu v tomto případě může trvat roky. Podle Médecins Sans Frontières žije v ulicích nebo v hotelech v současné době zhruba 300 mladých migrantů v centru Paříže a na okraji francouzského hlavního města. Nevládní organizace tvrdí, že jsou nezletilí, nemají dospělé opatrovníky a jako takové jsou vystaveny velkým nebezpečím. Informuje portál RMX.

Koordinátorka Médecins Sans Frontières Caroline Douay uvedla, že Paříž, její okolí a region Île de France obklopující hlavní město jsou povinny těmto migrantům poskytnout vhodné ubytování.

Komentáře