Orbán v této souvisloti již nemluví o “uprchlické krizi”, ale o “nekontrolovaném masovém migračním hnutí bez limitů”, do kterého jsou zapojeni i ekonomičtí migranti a “cizí bojovníci”.

“Je jasné, že Evropa toto břemeno nemůže nést sama a bude brzy destabilizována, pokud toto břemeno nebude sdílené na globální úrovni,” citovala Orbána maďarská tisková agentura MTI. Ten vyzval k jednání “všech významných aktérů mezinárodní politiky” o “globálním systému kvót”, který by rozdělil migrantů do všech zemí. Nespokojených se svým životem v domácích zemích je totiž podle odhadů 4,5 – 5 miliard lidí. Nedoshujú totiž životní úroveň Evropy nebo USA. Informují hlavnepsravy.sk.

Migranti jsou podle Orbána oběťmi špatného vládnutí a “chybných mezinárodních politických rozhodnutí”. A to je třeba změnit. “Je naší morální povinností dát těmto lidem zpět jejich domovy a jejich země. Nemůže být naším cílem poskytnout jim nový, evropský život. Musíme jim pomoci získat zpět jejich vlastní život v jejich domovech. Abychom toho dosáhli, musíme nastolit mír a vypracovat plán ekonomického rozvoje v jejich domovských zemích, “konstatuje maďarský premiér pro MTI.

Komentáře