Vnitřní revize Muslimského bratrstva, kterou si nechal pověřit předseda vlády, aniž by označila skupinu za teroristickou organizaci, uvedla, že byla založena na předpokladu, že „sekularizace a vesternizace byly příčinou všech současných problémů arabských a muslimských společností.“

Muslimské bratrství, založené v Egyptě v roce 1928, má za cíl „náboženskou reformaci jednotlivých muslimů, progresivní morální očištění muslimských společností a jejich případné politické sjednocení v kalifátu podle práva šaría.“

Zpráva také zjistila, že v průběhu let muslimská rada Británie, zastřešující orgán, který zahrnuje více než 500 islámských organizací, navázala úzké vazby s jednotlivci, kteří jsou také horlivými příznivci muslimského bratrstva. Píše portál Express.co.uk.

Tito příznivci se stali „politicky aktivními“ v místech, jako je Palestina a Irák, a hrají roli v národních a místních volbách těchto zemí, uvádí se ve zprávě.

V roce 2009 vláda přerušila vazby s muslimskou radou Británie poté, co organizace podepsala veřejný dokument, který podle všeho ospravedlňuje násilí proti jakékoli zemi podporující blokádu zbraní v Gaze.

V době, kdy je britská muslimská komunita pod zvýšeným tlakem, aby udělala více pro řešení islámského extremismu, zpráva také zjistila, že řada bratrských skupin po léta získává finanční prostředky ve Velké Británii. Některé z těchto fondů byly údajně spojeny s Hamasem, jehož vojenské křídlo bylo v roce 2001 Británie zakázáno jako teroristická organizace.

Muslimská rada Británie na svém webu zasáhla zpět návrhy vlády, že má jakýkoli typ spojení s teroristickými organizacemi.

„Muslimská rada Británie je britská organizace, jejíž pobočky jsou ústavně povinny registrovat ve Spojeném království. Nemáme žádné přidružení k muslimskému bratrstvu ani k žádné jiné zahraniční organizaci. “

Komentáře